Skocz do zawartości

Może ktoś podpowie...

Inspiracje

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Już widzę te epitety - czytaj posty, przeszukajforum. Czytam i staram się ale niestety, albo forum za mądre albo ja za ÔÇŽ...

Marzył mi się kamper, niestety, marzenia rzadko sięspełniają, albo na ich spełnienie trzeba czekać zbyt długo. Postanowiliśmy więccałą familią, że kupujemy przyczepę. Najlepiej po sezonie (bo ponoć taniej) a iczasu więcej na przemyślany zakup.

Chcemy kupić taką rodzinną przyczepkę. Jest nas czworo,Żona, dwóch synów (16 i 9 lat) no i ja, piszący te słowa.

Żonka moja nastawia się głównie na to by przyczepa miałałazienkę, umywalkę, kibelek. Kuchenkę, lodówkę i w ogóle na to, aby w miaręprzestronna była i zadbana. Synom marzy się piętrowe łóżko (oczywiście starszyna dole - po Tatusiu powyżej 100 już ma). Mnie, bym z żonką wygodnie mógł w tejprzyczepie "potulić się". Nam wszystkim marzy się przedsionek,zamykany, duży. Ogrzewanie... no tak z jakimś nawiewem, ciepła woda...

No i zaczęło się. Jaromierz - niewypał (same starocie ikilka powyżej 20 tys). Okolice Chojnic... to samo... ELDDIS WISP-400/4 z 1992r cena przystępna -ale anglik - sprzedawca dziwny. Potem FENDT model 410 Joker L rok 1988 brak częścistelaża do przedsionka, jakieś braki w podporach przednich, z przodu jakieśpęknięcie. Patrzymy na allegro, ebay. Cholerka, opisy tych samych modeli różniąsię czasami bardzo, zdjęcia nie obrazują tego co my chcielibyśmy zobaczyć (normalneprzecież że sprzedawca nie zrobi fotki z felerem). W jednym opisie (tego samegomodelu) raz jest osobna łazienka, raz jej nie ma, raz piszą o lodówce, innymnie itd.. masakra..

Może któryś z Was podpowie mi na jakich modelach powinienemsię skupić, czego tak do końca szukać. Proszę, nie każcie mi czytać forum bospędzić musiałbym nad lekturą resztę życia chyba, a i synowie nie dadzą mi tyleczasu przed kompem siedzieć.

Fundusze?... chciałbym zamknąć się w 8000 góra 9000tys. Ktoś pomoże? podpowie?

Będę wdzięczny...

Witam !

No cóż, zima idzie, masz sporo czasu na czytanie, więc nie przesadzaj. Co do kwoty to trudno będzie coś według marzeń, raczej większy kompromis, ale dobre i to. Myślę, że na początek coś mniejszego, ale z pełniejszym wyposażeniem. Z tym co chciałbyś mieć to za taką kwotę, w sensownym stanie nie bardzo. Ja zaczynałem z prostym wyposażeniem, z dwoma stolikami, rozkładanymi w dwa spania, plus WC przenośne, plus przedsionek, bez ciepłej wody i innych bajerów na początek za tę kwotę można. Po 4 latach, jak się spodoba to można się rozmarzyć i pójść dalej.

Pozdrawiam

1) Więcej spacji, będzie lepiej dla wszystkich.

2) Nastaw żonę na to że łazienka to słowo mocno naciągane w przypadku zdecydowanej większości przyczep.

3) Tulenie się w przyczepie to.... chyba największy minus karawaningu. Niestety.

4) Oszuści i matacze wśród sprzedawców to klasyka w Polsce.

5) Za 8-9 tys rewelacji się nie spodziewaj. Każda będzie miała feler, albo będzie bardzo stara. Tak więc albo bierz va bank, albo dużo jeźdź i oglądaj (te 9 000 000 zł które chcesz przeznaczyć to chyba jednak błąd).

ps. Chełpić się że szesnastolatek ma powyżej stu kilogramów "za tatusiem" czyli jak mniemam nie z powodu choroby (bo tym byś się nie chwalił) to trochę pod kuratora jako zaniedbywanie dziecka podpada.

Jeżeli możesz to w kwocie 15000tys

Może wyjdę na upierdliwca, ale czy to tak trudno zrozumieć że 15000 to jest słownie: piętnaście tysięcy a z kolei 15000tys to jest 15000000 czyli słownie: piętnaście milionów!

To jest matematyka z początkowej podstawówki.

Edytowane przez Cathay (wyświetl historię edycji)

Żonka moja nastawia się głównie na to by przyczepa miałałazienkę, umywalkę, kibelek. Kuchenkę, lodówkę i w ogóle na to, aby w miaręprzestronna była i zadbana. Synom marzy się piętrowe łóżko (oczywiście starszyna dole - po Tatusiu powyżej 100 już ma). Mnie, bym z żonką wygodnie mógł w tejprzyczepie "potulić się". Nam wszystkim marzy się przedsionek,zamykany, duży. Ogrzewanie... no tak z jakimś nawiewem, ciepła woda...

Fundusze?... chciałbym zamknąć się w 8000 góra 9000tys. Ktoś pomoże? podpowie?

potrzebujesz dużej przyczepy dla 4 osób.synowie jak nie mogą się zgodzić ze spaniem to jeden do samochodu na noc..:-] działa!

spokój żony najważniejszy, wiec trzeba spełnić jej zachcianki inaczej może być ciężko :krzykacz: ale od razu zaznacz jej że potrzebujesz jeszcze parę tys. jak ma być łazienka i ciepła woda. kasa jaką chcesz wyłożyć pewnie decyduje że jak do tej pory trafiasz na szroty...

wybierz sobie markę (ja preferuję niemieckie ) i szukaj z kibelkiem kasetowym, kuchenką, lodówką, przedsionki przeważnie są do przyczepy - to wszystko.

będziesz mógł tulić żonkę ile wejdzie...:sex::przytul::] !

ps.na forum jest wszystko czego szukasz a jak dzieciaki nie chcą Cię dopuścić do kompa to niech oni szukają...

jak Cię ABW nie ściga uzupełnij profil o podstawowe informacje i poproś kogoś doświadczonego ze swojej okolicy o pomoc w oględzinach...

Edytowane przez ryba78 (wyświetl historię edycji)

Może któryś z Was podpowie mi na jakich modelach powinienemsię skupić, czego tak do końca szukać.

Szukaj modeli suchych, bez zgnilizny.

Poza tym to w kwocie 8 kzl będzie ciężko. Nie żeby nie było to możliwe, ale będzie ciężko. O ciepłej wodzie to w tej cenie możesz zapomnieć. Chyba że będziesz szukał w anglikach, ale tu prawdopodobieństwo trafienia zgniłka w tej cenie wynosi prawie 100%. Mimo wszystko powodzenia i poczytaj trochę forum zlosnik.gif.

No i to sobie poczytaj - podobny temat http://forum.karawaning.pl/topic/8234-w-jaka-przyczepe-realnie-celowac-2-sypialnie-8-10-tys-zl , tylko że tam chyba skończyło się nie do końca na tej kwocie.

jak Cię ABW nie ściga uzupełnij profil o podstawowe informacje

dobre...

zdaje się, że nie określiłeś DMC przyczepy na jaką możesz sobie pozwolić.

jak będziesz miał DMC, to lista piętrusów się napewno zawęzi.

dobre...

zdaje się, że nie określiłeś DMC przyczepy na jaką możesz sobie pozwolić.

jak będziesz miał DMC, to lista piętrusów się napewno zawęzi.

No tak, DMC sprawdzone. 1300kg. Przy okazji wyszło że autko przeglądu od trzech miesięcy nie ma.

Ale już ok.

Dostałem propozycję Hobby 420 Classic rok prod. 1991za 8,5 tys. - od kolegi z forum... 430 km od Chojnic... sam nie wiem.

Proszę powiedzcie, podpowiedzcie czy prawdą jest to że teraz po sezonie cena jest niższa niż np na wiosnę, o ile niższa...

Hobby, jak najbardziej. Latwo pozniej taka sprzedac. Nie maja duzego DMC. Watpliwosci jednak, jak sie pomieszcza te juz nie male pociechy twoje. Powklejaj jakies fotki tej cepki, jesli dysponujesz. Kolo Czluchowa masz komis, ale jak wiesz... nic ciekawego nie ma.

Pozdrawiam Chojniczana. Polowa mojej rodzinki to wlasnie w CH. Oczywiscie obowiazkowo pobyt we wakacje w CH oraz lasy kolo Funki, Charzykowy na dziko :)

hobby 420 to raczej nie jest dobra propozycja dla 4 osób, bo w Twoim przypadku to już w sumie dorosłe 3os i ew jeden dzieciak

jeśli już to hobby 440, 430 (z łóżkiem), jak dołożysz ze 2-3tyś to się zmieścisz ;)

oczywiście cepka będzie miała min 20lat i jakieś braki

jak zrezygnujesz z ciepłej wody (możesz dołożyć później) to będzie łatwiej, bo EU przyczepy z lat 90 rzadko mają ciepłą wodę

zostają angielki, a tu znaleźć coś sensownego w tej cenie, będzie ciężko

w sumie to nie wiem o co pytasz, model hmm każdy który pasuje układem i jest w znośnym stanie - nie zgniły

dwa dni już szukam , byłem w 30 przyczepach i widziałem z 500 szt ...... to , że po sezonie jest taniej to jakieś bujdy na resorach albo sezon jeszcze na maxa ....w składach cepek same dosłownie syfy za 7000 - 8000 zł .... coś sensownego zaczyna się od 13 -tu tyś ... ja potrzebuję na dawcę , więc patrzę i na uszkodzone ale te w nowszych rocznikach to perełki , znikają z rynku w godzinę po wpięciu ogłoszenia w sieć ....

Szukaj w ogłoszeniach prywatnych , przynajmniej będzie zadbane bo inaczej to wszystko z zachodu to w 99% śmierdzące śmietniki a robale same przetaczają cepy po placach ...

sezon na kupowanie cepek jeszcze przed nami , myślę z dwa miesiące ...

i jeszcze jedno , coś się pozmieniało na rynku , mniej jest angoli niż 1,5 roku temu , są gorsze i droższe ... masakra .:niewiem:

No i to sobie poczytaj - podobny temat http://forum.karawan...nie-8-10-tys-zl , tylko że tam chyba skończyło się nie do końca na tej kwocie.

Ja założyłem ten temat z rok temu. Miałem podobne wymagania odnośnie przyczepy jak kol. Inspiracje. Po poszukiwaniach kupiłem sprawną, suchą i nie zgniłą przycepę Knaus z 1993 roku, ale nie taką wypieszczoną wewnątrz. Długość budy 5m, a w środku 4,5m. Moim zdaniem w układzie jaki posiadam (dwie klasyczne podkowy) nie będzie komfortu dla dwóch niemal dorosłych synów. Raczej powinni spać osobno.

Ja dałem więcej niż zakładane 10 tys zł, ale jeszcze w granicach rozsądku. Nie miałem żadnych napraw (nic nie wyszło po czasie, a na przeglądzie podwozia miesiąc temu okazało się, że szczęki hamulcowe są niemal nowe, a całośc działa idealnie), ale zrobiłem trochę poprawek wyglądu wewnętrznego i modyfikacji "pod siebie". W sumie koszt modyfikacji to około tysiąca złotych plus akumulator żelowy plus wiele godzin pracy. Naprawdę niemało, bo kładłem dodatkową instalację 12V, wyłączniki, oświetlenie led, ciepłą wodę na 220V itd. Do tego zasilanie z auta w drodze itp.

Z moich doświadczeń wynika, że powinieneś szukać przyczepy jednak nieco większej niż moja i w układzie z piętrowymi łóżkami (osobno dla chłopaków). Dość fajny może być układ z piętrusem wzdłuż przyczepy, ale nie wiem czy się zmieścisz w DMC. Widziałem kiedyś takiego dość fajnego Dethleffs'a Family 555, ale DMC chyba 1360 czy jakoś tak.

Tu masz układ podobny do mojego: http://www.przyczepy...6/HOMECAR-Rally ale jak widzisz w poszukiwanym przedziale cenowym rocznik 87, toalety kasetowej brak (przenośna pewnie też jest ok, ale ja wolę kasetę i wiele innych osób też).

Dość fajnie wygląda (w sieci, bo na żywo nie widziałem) oferta: http://karawaning.ne...tnerholiday.htm Masz lata dziewięćdziesiąte (łatwiej sprzedać niż 87'), kibelek kasetowy, łóżko piętrowe, poręczny stolik pośrodku, dość dużą ładowność (co się przydaje!), przedsionek (dla niektórych to ważne, a dla innych mniej - ja nie rozłożyłem w te wakacje ani razu), zaczep ze stabilizacją. Cena wydaje się adekwatna do tego co budka sobą oferuje. Czym dłużej na nią patrzę tym bardziej mi się podoba.

Udanych poszukiwań!

(...)

jeszcze jedno , coś się pozmieniało na rynku , mniej jest angoli niż 1,5 roku temu , są gorsze i droższe ... masakra .:niewiem:

Ja to jakiś czas temu przewidziałem, nie określiłem tylko kiedy.

Jest ich mniej, bo dzięki nam na forum coraz trudniej sprzedać śmiecia odmłodzonego o kilka lat. To raz.

Kurs funta (jako pozorne uzasadnienie ceny) to dwa. Nikt jednak z handlarzyn nie bierze ceny zakupu w UK, bo tam te śmieci są za 12,34 funta z pocałowaniem ręki.

A angielki już dawno poza granicami bezczelności handlarzyn są co raz "młodsze"...