Skocz do zawartości

Na narty cepką


Kajetan

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tylko zapytam?

Czy ktoś doświadczył jak ucieka przyczepa na bok? na śliskim? LÓD ? błoto śniegowe?

Czy bierze ktoś pod uwagę nawałnice śnieżną?

Ja do świadczyłem jadąc autem 4x4 z pustą lawetą.

Wrażenia są a adrenalina wzrasta, a potem :sciana:

Żeby zaoszczędzić te kilka euro trzeba się narażać?:niewiem:

Drogi jak wszędzie mogą być śliskie a szczególnie podjazdy, proponuję zimą podjechać z zwykłym autem z budką do zakopanego z włączonym radiem CB i stanąć pod górkę.

To moje takie prywatne spostrzeżenie.

Lepszy namiot Campusa + bardzo dobry śpiwór.

Pozdrawiam

 

:yes:

 

trochę pojeździłem po zakopiance zimą dostawczakiem i nie raz było tak, że trzeba się było wycofać bo tir w poprzek

i co wtedy z budką ? stoimy ?

samym autem zawsze można przelecieć bokiem, zwłaszcza jak auto 4x4, a z budką trochę strach ... znowu stoimy ?

 

w dodatku Kajetan masz lekkie auto, owszem ma 4x4, ale ile waży misiek ?

przyczepka na zjazdach nie będzie nim rządzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Byłem w tym roku 15 marca w Mayrhofen (Zillertal) i po zjeździe na dół o 16 siadaliśmy w krótkich spodenkach na ławce przed kwaterą z piwkiem.

U Nas na majówkę zazwyczaj jest gorsza pogoda.

Rok wcześniej 15 marzec w Schladming (Skiamade) i po zjeździe na dół chodziliśmy w krótkim rękawie.

Uważam że karawaning w takich warunkach jest zupełnie bezproblemowy grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w tym roku 15 marca w Mayrhofen (Zillertal) i po zjeździe na dół o 16 siadaliśmy w krótkich spodenkach na ławce przed kwaterą z piwkiem.

U Nas na majówkę zazwyczaj jest gorsza pogoda.

Rok wcześniej 15 marzec w Schladming (Skiamade) i po zjeździe na dół chodziliśmy w krótkim rękawie.

Uważam że karawaning w takich warunkach jest zupełnie bezproblemowy :-]

 

:yes: o tym pisałem, w marcu na letnich oponach jeździłem na deche ... w PL :-]

nawet parking pod stokiem był "czarny" ... niestety trochę błotnisty ;)

 

w takich warunkach nie widzę przeszkód

ale jadąc 1000km w Alpy zimą, trzeba się liczyć z załamaniem pogody

 

ja już raz wracałem z zakopca 4h, a to i tak się udało że przez Rabkę pojechałem, bo ci zostali na głównej to nocowali w autach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek kurde już mnie nakręcasz :serducha:, ale czemu nie?? Może następny KULIG i te urocze temperatury -20 pare? że wtedy nie pomyśleliśmy o namiotach :sciana:.

 

Tomii jak najbardziej zima zimie nie równa, ale droga jest różna, po co potem rozpaczać.

Sam widziałem bardzo dużo przyczep po drodze jak i kamperów 6 grudnia będąc kiedyś w Anglii.

Da się jechać ale tam gdzie jest inny klimat.

Darek N126 ty chyba doświadczyłeś swego czasu wyjazd do Nidzicy?:palacz:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzeje gazem czysty propan ,butla starcz na 4 doby ,w przyczepie mam 22 stopnie moja żona lubi ciepło. Toalety urzywam normalnie ,natrysk też . Kanalizacje zdemontowałem woda zamarzała na kolankach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomii jak najbardziej zima zimie nie równa, ale droga jest różna, po co potem rozpaczać.

Sam widziałem bardzo dużo przyczep po drodze jak i kamperów 6 grudnia będąc kiedyś w Anglii.

Da się jechać ale tam gdzie jest inny klimat.

 

No tak ale załamanie pogody to i w maju można mieć grinser006.gif - niektórzy wracając z IX Zlotu załapali się na jazdę po białym smirk(1).gif.

Ja bym bardziej patrzył jakie są ceny kempingów w Austrii, bo może się okazać że wyjdzie drożej niż na przyzwoitej kwaterze.

Dla mnie osobiście minusem była by dłuższa jazda. Wiadomo na narty człowiek bierze zazwyczaj 5 dni wolnego. W moim wypadku oznacza to lekką drzemkę po pracy w piątek i potem wyjazd o 1 w nocy. Na miejscu jesteśmy na obiad. Z przyczepą jazdę dobrze by było zaplanować tak aby na miejscu być trochę wcześniej. Wiadomo kwaterunek, podłączenie, rozstawienie itp. Musiał bym wyjeżdżać w najgorszym momencie tygodnia z Warszawy oslabiony.gif, i zmęczony po całym weekendzie szoferować kilkanaście godzin. Ze spaniem po drodze też jakoś nie bardzo...

Za to gdybym miał kampera to nie zastanawiał bym się nic a nic zlosnik.gif, ale to w dwoje tylko bez dzieci więc może kiedyś ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek N126 ty chyba doświadczyłeś swego czasu wyjazd do Nidzicy?

 

 

tu macie linka do moich wyjazdów ze śniegiem

http://forum.karawaning.pl/topic/6205-sezon-karawaningowy-2011-otwarty/

 

http://forum.karawaning.pl/topic/4674-vi-zbiegowisko-poludniowcow-dzien-kobiet-niedzica/page__st__270

 

 

na sylwestra po zjechaniu z zakopianki trafiliśmy na gołoledz zestaw na prostej drodze lekko węzykował, momentalnie zapiałem łańcuchy i do Niedzicy dojechałem na nich Na radiu CB słłyszałem że to taki jeden jedzie z przyczepą i dlatego taki korek, oczywiście nie było to prawdą poprostu było bardzo ślisko i wszyscy jechali wolno.

 

Po zakopiance jechało się spoko po czarnej drodze po zjeżdzie w nowym targu na nowy sącz nagle zong, naprawde było ślisko jak by nie łańcuchy na przednich kołach to bym dalej nie pojechał. Zjazd z Frydmana do Niedzicy to jakieś 10 km/h. szypciej był za duży stres po tych zakrętach.

 

W tym roku też planuje taki wyjazd może na narty ale będę musiał dobrze zaznajomić się z prognozą pogody. Wg mnie da się jechać na wyjazd zimowy ale gdy jedziesz i zaczyna padać a w dodatku zaczyna to marznąć to po prostu trzeba zjechać i czekać aż puści. Najlepiej do jazdy wybierać środek dnia kiedy droga jest czarna. Jak wyjedziesz na góre a tam okaże się że jest ślisko to masz przechlapane ... więc kierujmy się zdrowym rozsądkiem.

 

Jak ktoś pojedzie w marcu w Alpy to dajcie znać jak będę miał akurat fundusze i urlop to bardzo chętnie pojade, oczywiści e prrzy odpowiednich prognozach pogody

 

Pozdrawiam gorąco wszystkich zapaleńców i do zobaczenia na szlaku

 

 

 

Edytowane przez darek126N (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"adamkwiatek" u nas w niewiadce przy - 17 stopniach na polu, nic takiego sie nie działo, być może że staliśmy na Polanie Sosny tuż za wałem który nas chronił trochę od wiatru. Rozkład temp. w przyczepie to 4 stopnie na pod łodze 16 na wysokości kolan i 24 stopnie przy suficie a zaznaczę jeszcze że mamy trume bez wentylatora. Moje dziewczyny spały na dużym łóżku obłożonym karimatami i o dziwo rano stwierdziły że im było ciepło. Ja s;pałem na małym i wnocy założyłem czapkę :mikolaj: bo mi było zimno w głowe :bzik: . I to tyle wzwiązku z zimą.

 

Darek :hej:

 

P.s

"Kajetan" jak pojadę w grudniu na narty to dam znać

Edytowane przez darek126N (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twardziele :-)

Ja to w najbliższe górki mam 400km (Szklarska) że o Tatrach czy Alpach nie wspomnę :-)

Więc raczej wymiekam (z bólem serca) z takich wyjazdów bo i holownikiem 4x4 bywam max 80km od domu (bo koła "kwadratowe")

DSC_9670.JPG

 

 

Ja jak zawsze wstawiam foty z zewnętrznego serwera .......................... no i moje foty są bez względu na awarie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Maćku.

 

Jaka masz furę 4x4? U na Pajero Pinin, była Vitara '96 Na pewno nie ma takich AT-ków jak twoja ale też sobie radzi. Znam gościa z Austrii, który podwyższanym Hi-Luxem na podobnych oponach, z rodziną był w Chorwacji na wczasach.... (jakieś 550 km w jedną stronę, większość autostradą)

 

Może kiedyś mały wypad do lasu?drive.gif

 

Pozdrawiam

Kajtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.