Skocz do zawartości

BUDOWA CAMPERA


z0772

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM WSZYSTKICH jestem nowym użytkownikiem . Chciałbym wybudować sobie camping na ramie mercedesa sprintera i poszukuje producenta płyt sandwich ale o dużych wymiarach np 220cm na 450cm. Szukałem na stronach internetowych i wszystko co znalazłem to wąskie płyty które trzeba łączyć ze sobą, a ja chciałbym mieć jednolite ściany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy jesteście zorientowani jaka cena tej zabudowy ??? NIE ?? to wam powiem. Oto kalkulacja, która przeraziła mnie okropnie

Oferta w załączeniu, dodam, że są to ceny netto.

817 O.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM WSZYSTKICH jestem nowym użytkownikiem . Chciałbym wybudować sobie camping na ramie mercedesa sprintera i poszukuje producenta płyt sandwich ale o dużych wymiarach np 220cm na 450cm. Szukałem na stronach internetowych i wszystko co znalazłem to wąskie płyty które trzeba łączyć ze sobą, a ja chciałbym mieć jednolite ściany.

 

 

WITAJ firma DUNI zajmuje się budową kamperów mają technolodie do budowy ścian z tego co wiem są w stanie zrobić ścianę 250x800 cm a to chyba już spełnia oczekiwania

Edytowane przez andrewa1 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAJ firma DUNI zajmuje się budową kamperów mają technolodie do budowy ścian z tego co wiem są w stanie zrobić ścianę 250x800 cm a to chyba już spełnia oczekiwania

 

Ale cena wyjdzie porównywalna do zabudowy Lamboxa. Koszt laminatu nie sa tanie. Duni liczy za m2 zabudowy. Rozmawiałem z nim na targach w zeszłym roku w Katowicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Masz zamiar zabudować kampera od podstaw. Masz więc p/podobnie miejsce. Nie chcesz , nie możesz zrobić takich sandwich'y samemu ?

Oczywiście nie próżniowo ale mając materiały i płaskie miejsce można śmiało zrobić sobie piękne ścianki za o wiele mniejszą kasę niż robione na zlecenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedawno znalazłem ofertę płyt za 35 euro x 50 m2 to jest 1750 euro x 4,2 zł to jest 7350zł a gdzie do 30 tyś. no trzeba jeszcze dołożyć cenę kleju profili aluminiowych wkręty itd.

 

mam chęci do budowy takiego kampera miejsce też się znajdzie jak zrobić takie ścianki

 

PASJONAT proszę przedstaw krotki opis jak je zrobić i jaki to jest koszt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam chęci do budowy takiego kampera miejsce też się znajdzie jak zrobić takie ścianki

 

PASJONAT proszę przedstaw krotki opis jak je zrobić i jaki to jest koszt

 

Kosztów nie podam bo kiedy ja robiłem ścianki boczne od podstaw w jednej z moich przyczepek to czasy były takie że materiał raczej za flaszkę łatwiej było zdobyć niż w legalu w sklepie za grubą kasę .

 

Podstawą jest płaska i prosta posadzka w jakimś zadaszonym miejscu. Dobrze przemyślane wszystkie kroki np. przebieg instalacji elektrycznej wewnątrz ścian, miejsca montażu ścianek działowych i meblowych. Dużym ułatwieniem przy pracach w pojedynkę jest wyciągarka mocowana pod sufitem by można było ściankę po sklejeniu postawić do pionu.

 

Ja robiłem ściankę o strukturze sklejka>żebrowanie z listew + wypełnienie styropianowe > arkusz alu.

 

Zaczynałem od wewnętrznej powierzchni czyli od sklejki . Ułożyłem arkusze sklejki na równej podłodze . Połączyłem arkusze taśmą i zszywkami. Potem rozrysowałem krawędziowy kształt na wzór starego poszycia .

Następnym krokiem było wklejanie listew żebrowania . Na obwodzie ściany , w ościeżach drzwi i okien grubsze i twardsze drzewo, reszta listew żebrowania cieńsze i z byle sosny. Przy rozmieszczaniu listew trzeba przemyśleć miejsca mocowania ścianek działowych i mebli. Wszystko klejone wikolem albo klejem kostnym (nie pamiętam) Ty masz obecnie do wyboru leprze technologie klejenia.

Po żebrowaniu szło ocieplenie ze styropianu w wolne przestrzenie żebrowania. Przed ociepleniem warto przemyśleć sobie przebieg ewentualnej instalacji elektrycznej i poprowadzić ją w jakiejś rurce i na jednej stałej wysokości by potem pamiętać gdzie nie kręcić mebli ;) Listwy które będą wymagały osłabienia przez kanały na przewody warto zastosować mocniejsze drzewo.

Po ociepleniu czas na poszycie zewnętrzne . Ja miałem ten luksus że miałem trochę płyt "śląskich" była to 22mm twarda i ciężka sklejka szalunkowa , która wraz z paletami posłużyła mi za docisk klejonej blachy poszycia.

Po zaschnięciu kanapki szła w ruch wyrzynarka i odcinałem nadmiary sklejki po obwodzie ściany oraz w ościeżach.

 

Uważam że w obecnej chwili (materiały , narzędzia , technologie) jeśli ma się warunki powierzchniowe to budowa ściany w całości na płask jest łatwiejsza i dająca większe możliwości planowania niż taka większa naprawa połowy ściany przyczepy w pionie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Drodzy forumowicze dziękuje za podpowiedzi ale ja nadal szukam producenta płyt a nie camperów

 

tu masz np różne płyty:

http://www.al-land.pl/firma.html

 

ale dobrze by było pogadać z tymi co to juz robią. Koszty całego projektu mogą Cię zaskoczyć...

http://www.camperspol.pl/offer.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.