Skocz do zawartości

Cicha pompka

Speedy

Rekomendowane odpowiedzi

rozchodzenie się dźwięku w wodzie w zbiorniku wewnątrz przyczepy + wibracje powodowane pracą pompki...

jak napisał maarec - tez bym poznał cichy model. Moze sposobem będzie wygłuszenie samego zbiornika?

rozchodzenie się dźwięku w wodzie w zbiorniku wewnątrz przyczepy + wibracje powodowane pracą pompki...

jak napisał maarec - tez bym poznał cichy model. Moze sposobem będzie wygłuszenie samego zbiornika?

ja w angielce mam pompkę zewnętrzną - a zbiornik stoi na ziemi więc wibracji jako tako nie przenosi do wnętrza przyczepy, ale przy ciszy w środku - słychać pompkę, którą profilaktycznie na czas spania wyłączam - nie mam mikrowyłączników tylko instalację ciśnieniową - czasem potrafi się odpalić na 5 sekund...

No tak - w przypadku wiekszości angielek zbiornik stoi sobie poza przyczepą - masz rację maarec

Ja pisze o swojej budce. Pod przednim łózkiem zbiornik 45 litrów z zanurzoną pompką. Nie ma bata, żeby nie było słychać.

Pytanie zatem - czy obudowanie zbiornika wewnętrznego ma sens, a jesli tak to czym i jakie beda tego efekty? Podobnie zresztą jest ze zbiornikami umieszczonymi w bakiście - tam również słychac pracę pompki.

Może pompy ślimakowe? Ale to już trzeba pogadać z inżynierami radzieckich okrętów podwodnych :D

.... cicha pompka brzegi rwie.....

Edytowane przez GregorY (wyświetl historię edycji)

U mnie pompka przechodzi przez korek osadzony na gumowej uszczelce, kabel el. też przechodzi przez gumowe oczko. Problem rezonansu jakby jest marginalny - głośny jest sam silnik ( i faktycznie głośniejszy na 220V i cichszy na 12V). Moja pompka dodatkowo była mocno "zarośnięta" -stąd decyzja o wymianie.

Kiedyś słyszałem ,że pompki firmy "Reich" (tak się to chyba pisze) są generalnie cichsze od konkurencji. Ktoś to może potwierdzić?

Edytowane przez Speedy (wyświetl historię edycji)

Buczenie jest zawsze jak pracuje pompa - przecież ona wykonuje jakąś pracę,pompuje wodę do przyczepy a zwłaszcza do bojlera gdzie wykonuje większy wysiłek by uzyskać właściwe ciśnienie.Pompa przepływowa jest wewnątrz - można by ją jakoś obudować styropianem ale nie wiem jak z chłodzeniem (czy tak można).Ja mam pompę zewnętrzną i wolę ją słyszeć, wtedy wiem ,że pracuje. Jak ktoś nie chce tego słyszeć musi włączyć zagłuszacz w postaci radia niewiem.gif275490107-glaszcze.gifbrawo.gif.

Pozdro,,,,,,,,,banan.gif

Najlepszym rozwiazaniem byłoby umieszczenie zbiornika na dachu i zasilanie cyrulacyjne bezgłośne. Troche ciężkie w realizacji. Ja z innej beczki załatwiliście pompkę zbyt gorącą wodą ,bo mnie sie to ostatnio wydarzyło dopiero kupują nową znalazłęm adnotacje max 60 stopni a moja terma grzeja na max 75 . Na szczęście nie jest to wielki wydatek. Pozdrawiam Maciek

Najlepszym rozwiazaniem byłoby umieszczenie zbiornika na dachu i zasilanie cyrulacyjne bezgłośne. Troche ciężkie w realizacji. Ja z innej beczki załatwiliście pompkę zbyt gorącą wodą ,bo mnie sie to ostatnio wydarzyło dopiero kupują nową znalazłęm adnotacje max 60 stopni a moja terma grzeja na max 75 . Na szczęście nie jest to wielki wydatek. Pozdrawiam Maciek

ale pompkę masz w zbiorniku z zimną wodą a terma jest za nim (?)

czy masz grzałkę w zbiorniku głownym jak ja?

Makac miał na myśli umieszczenie zbiornika z wodą zimna na dachu ,przez co nie trzeba by pompki - ponieważ woda bezwładnie sama pod własnym ciężarem by lecia zgodnie z prawami fizyki i wtedy Speedy by nie słyszał pracy pomki.Tylko jak to Makac opatentuje to nabędzie prawa do sprzedaży patentu ,,,,,,,,,,,,,,,,!!!!!!!!!!!!!!!IThankYou.gifzlosnik.gif

Pozdro,,,,,,,,,,,,,,,,banan.gif

Edytowane przez cyryl (wyświetl historię edycji)