Skocz do zawartości

Odradzam Hobby 530 91r SRS****

moro

Rekomendowane odpowiedzi

Przyczepa na razie stoi w komisie w Chorzowie.

Zgnita tylna ściana, co dobrze widać w narożniku od strony drzwi po odsunięciu poduszek z oparcia.

W zamykanej sypialni zaciek na dachu - ktoś wkręcił w sufit haczyk i przebił go na wylot przez dach i cieknie.

Cieknie amortyzator.

Opony mają bieżnik około 2mm.

• 1 miesiąc temu...

W Chorzowie komis...

W Rudzie Śląskiej sprzedawca...

Ot nie mogłem się powstrzymać ... nie ma to jak wystawić tą samą cepkę na 2 różnych aukcjach w 2 różnych cenach :)))

jakoś mnie to nie dziwi przecież to jest wystawione przez dwóch ludzi własciciela i handlarza więc !!!! co do stanu jakiś taki nie poparty zdjeciami a dwa posty w tym samym temacie mogą świadczyć o .............. z twojej strony .Co do ceny ,cena jakaś taka nie za wysoka świadczy o kiepskim stanie cepy ,może jednak zadaj sobie trud i zrób jakieś zdjecia .

Ja już nabyłem nową przyczepkę więc nie mam powodu żeby źle pisać o innej przyczepce bez powodu. Oczywiście masz prawo tak myśleć. Przyczepa stoi w Chorzowie więc każdy może podjechać i sobie zobaczyć. Zdjęć nie miałem jak zrobić.

Nie bardzo rozumiem o co biega. Moro opisal to

co sam zobaczył, a nie to co np. usłyszał. Być

może ustrzegł kogoś przed niepotrzebną jazdą.

Po kiego grzyba jeszcze miał robić fotki. Wystarczy, że

potencjalny kupiec dopyta sprzedającego o te miejsca,

które opisał moro. Tak trzymać!!!! Jemu się przynajmniej

chciało o takim bublu napisać.

Moro nie przejmuj się czczą gadaniną. Fajno, że opisałeś co i jak konkretnie widziałeś.

Zawsze jest łatwiej krytykować nić zrobić coś pożytecznego.

Marko - jak to o co biega? Trzeba jakoś zaistnieć, można przecież walnąć bezsensownego posta absolutnie bez zadania sobie trudu

zrozumienia tematu.

Ja swego czasu też opisywałem pewną cepkę http://forum.karawaning.pl/topic/11845-uwaga-mina-w-okolicach-gorzowa-wlkp/ , a w poscie #4 dałem fotki. No cóż, była awaria, fotki wsiąkły a i w kompie też ich już nie posiadam. Myślałem że forum a na nim fotki, to bezpieczniejsze niż jakiś pliczek w kompie na tapecie.

Tam dałem ciekawe fotki a zwłaszcza tej ciętej ramy - chyba nikt by w to nie uwierzył gdyby nie zobaczył.

Nie bardzo rozumiem o co biega. Moro opisal to

co sam zobaczył, a nie to co np. usłyszał. Być

może ustrzegł kogoś przed niepotrzebną jazdą.

Po kiego grzyba jeszcze miał robić fotki. Wystarczy, że

potencjalny kupiec dopyta sprzedającego o te miejsca,

które opisał moro. Tak trzymać!!!! Jemu się przynajmniej

chciało o takim bublu napisać.

napisać o bublu jako ciekawostka ( może ten wkręt przez dach :skromny: ) tylko że jak bedziemy opisywać wszystkie buble jakie widzimy to zabraknie miejsca ,a opisywać budę o którą nikt nie pyta za jakieś marne grosze swiadczące o stanie to porazka ,jednak to moze komuś pomóc, tylko aukcje znikną i przejdą do histori nawet nie będzie możliwości zobatrzyć jak ta cepa wyglada , tu chodzi o wielkie zdziwienie że można wystawić cepę na dwóch aukcjach w różnych cenach,przez dwóch różnych ludzi ( właściciela i handlarza ) TO WIDOCZNIE JEST CIĘŻKIE DO ZROZUMIENIA a osobiście odniosłem wrażenie że pomimo zakupu cepki dalej śledzimy losy tego co nam się nie udało kupić . Miodzio -cytuję Trzeba jakoś zaistnieć, można przecież walnąć bezsensownego posta absolutnie bez zadania sobie trudu

zrozumienia tematu.

myślę że tak jest jak napisałeś - gratuluję wypowiedzi jest super (tylko kogo dotyczy ciebie ???) . Kolega sywa chociaż zrobił zdjecia jak można "naprawiać " cepki i Chwała mu za poświęcenie i pokazanie światu jacy są handlarze. Czasami od ilości założonych tematów głowa boli , jak to ktoś napisał aby zaistnieć .

(...)

chodzi o wielkie zdziwienie że można wystawić cepę na dwóch aukcjach w różnych cenach,przez dwóch różnych ludzi

(...)

Nic w tym dziwnego nie ma. My, profesjonaliści wyłapiemy takie zjawisko natychmiast, co niniejszym jest przykładem.

Zauważ, że 90% poszukujących budki dla siebie nie rzadko jako pierwszej - szczególnie naiwnie wierząc że po sezonie są tańsze.

Od poszukiwań dostają mętliku w głowie i w gruncie rzeczy nawet jak ktoś to wyłapie, to część z nich porówna tylko ceny a jeszcze mniejsza część zainteresuje się i się umówi.

.

Z niecodziennymi samochodami sprowadzonym robi się też aukcje duble "na potrzeby Urzędu Celnego".

Wystawia się kilka fikcji z zaniżoną ceną, a potem celnik podpierając się notowaniami, oblicza opłatę akcyzową korzystną dla importującego ów pojazd.

Tutaj się z kolegą r_apa zgodzę, gdy pisze.....

tylko aukcje znikną i przejdą do histori nawet nie będzie możliwości zobatrzyć jak ta cepa wyglada ,

dlatego myślę, że udokumentowania z fotkami byłyby jak najbardziej wskazane.

Edytowane przez mirekg9 (wyświetl historię edycji)

tak troszkę odbiegliśmy od tematu ,co do urzędów celnych mógłbym sporo porozmawiać z racji prowadzonej firmy do której przyjeżdża sporo handlarzy i Jak to napisałeś dostosowuje swoje pojazdy przed oceną celną lecz uwazam że takie polemiki nie są wskazane ani słowne ani pisane tam też pracują ludzie czytający a potem mamy coraz wiecej utrudnień bo wiedzą co i jak . A tak w temacie nikomu nie bedzie dziwne że komis ma wyższą cene jak własciciel a co do zdjęć bo nie dodałem wcześniej są potrzebne gdyż aukcja allegro kończy się i przechodzi do histori nic nie zobatrzysz wiec sam odnośnik jest niewystarczający jeżeli ma zdać edukacyjny egzamin . Więc to co zostało napisane na samym poczatku przez kolegę moro za chwilę bedzie to tylko pustą wiadomoscią dotyczącą CZEGO ! gdyby podał nr rej w całości to może ,jakieś zdjęcie identyfikacyjne to moze gdyby ktoś o to pytał to napewno

r_apa napiszę ci o co mi chodzi bo może nie jesteś świadom pewnych rzeczy. To forum między innymi pomaga kolegom w zakupie przyczep. Dzięki takim postom jak od moro istnieje szansa, że jakaś osoba zaoszczędzi sobie sporo czasu jak i przejechanych kilometrów w poszukiwaniu wymarzonej przyczepy. A wiemy ile bezsensownych kilometrów przejeżdżają forumowicze w poszukiwaniu przyczep, bo bardzo często opisy nie są zgodne ze stanem faktycznym opisywanych przyczep.

Twoje wywody na temat braku identyfikacji są według mnie nietrafione, bo ile jest przyczep marki Hobby 530 z tego konkretnego rocznika o rejestracji z Rudy Śląskiej? Myślę, że każdy szukający przyczepy spokojnie powiąże te fakty ze sobą.

Moro przestrzegł potencjalnych nabywców, opisał to co widział i zauważył, a nadmienię, że w opisie ogłoszenia widnieje "stan dobry".

Jadąc dalej albo ktoś oddaje przyczepę do komisu albo ją sprzedaje, ale w takim razie kto ją w końcu ma? Takie zachowanie nie jest na pewno wobec kogoś uczciwe.

A pisanie do moro żeby zadał sobie trud i zrobił jakieś zdjęcia po prostu mnie rozwaliło.

Dzięki takim właśnie postawom jak Twoja coraz mniej osób wypowiada się w kąciku kupującego, doradza i pomaga.

Po co się narażać na docinku w stylu "może jednak zadaj sobie trud" lepiej siedzieć cicho. To co że zaraz powstanie nowy wątek o naprawie przyczepy. Wtedy pewnie napiszesz - trzeba było sobie zadać trud i dobrze sprawdzić.

Najlepiej jakby moderator zamknął temat bo chciałem coś napisać w dobrej wierze ale zawsze trafi się ktoś komu się coś nie podoba. Oczywiście każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie ale ta dyskusja zeszła całkiem z tematu.

Jeżeli ktoś uważa że zaśmiecam forum to ma z tym problem i niech napisze do moderatora o usunięcie tematu, a jeżeli komuś zaoszczędziłem wycieczkę to się cieszę.

BTW ... czasem jak mam wolną chwilę to przeglądam aledrogo i oglądam różne cepki bo ciekaw jestem co ludzie sprzedają i wbrew temu co ktoś napisał ( "a osobiście odniosłem wrażenie że pomimo zakupu cepki dalej śledzimy losy tego co nam się nie udało kupić" ) to oglądam różne przyczepy a nie tylko te których nie udało mi się kupić. Czasami przeglądając cepki mogę wychwycić pewne rozwiązania które mogę później zastosować u mnie.

Kolego Miodzio jestem jak najbardziej świadomy do czego służy ten dział i wiem ile jest tematów w nim zawartych i jakie są szanse znależienia tego co nas interesuje w gąszczu tego co się tu znajduje ,zwłaszcza przez "nowych" .Jeżeli te 1000 postów które napisałeś dotyczą takich teori spiskowych to gratuluję .Domyslanie się po kawałku nr rej ?????? sam chyba nie wierzysz w to co piszesz (a może ) . Kolego STAN DOBRY to nie bardzo dobry i swiadczy o tym że cepa ma wady ,To że piszesz że LEPIEJ SIEDZIEĆ CICHO tak jest czytając ciebie z taką ilością postów GOŚĆ jest mocny i nikt nie rozumie zasad ( trzeba je tłumaczyć nowisjuszom) POJĘCIE zgnita jest bardzo szerokie i zależne od punktu siedzenia i nie podparte zdjeciem jest do d..py .Jak szukałem cepy zrobiłem wiele kilometrów jak wszyscy i nic tego nie zmieni a na pewno opis czegoś czego nie widać (bo po tygodniu link jest nieaktywny) Kolega Moro miał dobre checi i ja to rozumiem tylko dlaczego ma się czuć obrażony kilka szczegółów dodatkowych i jego informacja Może by się komuś przydała ( jak by ją znalazł w tym gąszczu wtedy gdy potrzebuje ) wiekszość szukających jednak znajduje cepe podaje link i pyta wtedy jest to rada godna polecenia udzielona przez tych co mogą i chcą pomuc bo są blisko danej cepy . Mam nadzieje że kolega Moro bedzie dalej pomagał potrzebujacym nie zważając na uwagi takie pisanie (moze z wyjatkiem tego że wyjmie tel -aparat i zrobi cyk ) MAMY wtedy o czym podyskutować nawet jak naprawić coś co widać jakie bedą przyblizone koszta itd Szukajacy -kupujacy będzie happy a i my bedziemy spełnieni bo mogliśmy komuś pomóc .Myślę że kolega Miodzio nie czuje sie obrazony bo to nie było moim celem a dalsza dyskusja może mieć sens tylko przy :piwko: i :biwak: wtedy żeczy stają się szybciej zrozumiałe