Skocz do zawartości

zaciek pod oknem:(

Ewka07

Rekomendowane odpowiedzi

Ja to chyba obskoczę wszystkie wątki. Dzisiaj generalne sprzątanie po zakupie:-) no i jest tak. Przy łóżku piętrowym jest okno nieotwierane i tam była cały czas zaciągnięta roleta no i wylazło coś spod uszczelki. Wilgoć i jakiś taki glutowaty brud i jestem przekonana,że to od tej cholernej rolety-oni wcale jej nie podnosili,a tam jest dość ciasno i nie ma przepływu powietrza i jest też mała wilgoć pod uszczelką w oknie naprzeciw tego też nieuchylne i to jest okno od strony przedsionka. Czy ktoś może mi powiedzieć skąd się bierze taka wilgoć pod tymi uszczelkami?dodam,że poprzedni właściciel trzymał w przyczepie dość dużo rzeczy,których ja bym na zimę nie zostawiła:pościel, przedsionek (może czasem wilgotny) no i jeszcze ważna rzecz na zewnątrz przyczepy nie ma żadnego śladu lania się wody. Jak i czym to wyczyścić?

tak sobie to tlumacz....

wilgoc raczej w znikomym stopniu powstaje wskutek tego ze w przyczepie jest duzo rzeczy...

nawet szczelnie zamknieta przyczepa ma jakas tam wentylacje /szpary w oknach dachowych, otwory wentylacyjne w podlodze/

wilgoc raczej zacieku nie stworzy... zaciek stworzy nieszczelnosc tzn zaciekajaca woda z zewnatrz

jedynie kiedy zacieki w oknach moga powstac przez uzytkownika to grzanie na max w zimie w cepce ;)

tak sobie to tlumacz....

wilgoc raczej w znikomym stopniu powstaje wskutek tego ze w przyczepie jest duzo rzeczy...

nawet szczelnie zamknieta przyczepa ma jakas tam wentylacje /szpary w oknach dachowych, otwory wentylacyjne w podlodze/

wilgoc raczej zacieku nie stworzy... zaciek stworzy nieszczelnosc tzn zaciekajaca woda z zewnatrz

jedynie kiedy zacieki w oknach moga powstac przez uzytkownika to grzanie na max w zimie w cepce ;)

tam raczej nikt nie grzał... ale skąd woda z zewnątrz skoro to okno jest od strony szczelnego przedsionka?no chyba,że to poza sezonem się tworzy kiedy stoi bez,ale to chyba byłoby widać również na zewnątrz?już sama nie wiem.

ale skąd woda z zewnątrz skoro to okno jest od strony szczelnego przedsionka?no chyba,że to poza sezonem się tworzy kiedy stoi bez,ale to chyba byłoby widać również na zewnątrz?już sama nie wiem.

przedsionek rozklada sie...nie zawsze

a napewno nie w czasie jazdy w deszczu... w tedy woda wszedzie wejdzie

pozatym cepka wiekszosc czasu w roku i tak stoi bez przedsionka i rzadko kiedy jest garazowana

jak wyzej napisano - masz problem...

takie rzeczy najczesciej wychodza zaraz po zakupie bo zamroczeni zakupem pomijamy sprawdzanie najistotniejszych rzeczy

w miejscu zacieku oderwij okleine a przekonasz sie ze zamiast jasnego koloru drewnianej plyty zobaczysz zbutwiale czarne "coś"

przedsionek rozklada sie...nie zawsze

a napewno nie w czasie jazdy w deszczu... w tedy woda wszedzie wejdzie

pozatym cepka wiekszosc czasu w roku i tak stoi bez przedsionka i rzadko kiedy jest garazowana

jak wyzej napisano - masz problem...

takie rzeczy najczesciej wychodza zaraz po zakupie bo zamroczeni zakupem pomijamy sprawdzanie najistotniejszych rzeczy

w miejscu zacieku oderwij okleine a przekonasz sie ze zamiast jasnego koloru drewnianej plyty zobaczysz zbutwiale czarne "coś"

hmmm pod uszczelką jest taki sam kolor nie ma czarnego-szukać głębiej?

ok jutro się postaram,a tak w sumie to nawet nie jest zaciek tylko zaraz pod uszczelką jest lekko miękko.Dzisiaj w nocy lało.Nawet dość.Ale jak w razie czego znaleźć gdzie ta woda wlatuje?wiem,ze może już zadaję głupie pytania,ale zła jestem i już.

ok jutro się postaram,a tak w sumie to nawet nie jest zaciek tylko zaraz pod uszczelką jest lekko miękko.Dzisiaj w nocy lało.Nawet dość.Ale jak w razie czego znaleźć gdzie ta woda wlatuje?wiem,ze może już zadaję głupie pytania,ale zła jestem i już.

Jak jest lekko miękko to już JEST problem trochę większy, bo jednak woda gdzieś tam się dostaje