Skocz do zawartości

Truma DuoControl CS


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Zastanawiam się nad zamontowaniem zaworu Truma DuoControl CS do siebie. Powiedzcie mi używa ktoś z Was tego rozwiązania? i jest to warte swoich pieniędzy?

 

Witaj Bartosz.

Powiem tak: jeśli jeździsz dużo, jeśli często potrzebujesz mieć włączony jakiś odbiornik gazu np. ogrzewanie, jeśli nie chce Ci się za każdym razem zakręcać zaworów butli, jeśli cenisz sobie bezpieczeństwo własne (i innych również), lubisz mieć spokojną głowę podczas korzystania z urządzeń gazowych, to takie rozwiązanie, choć nie jedyne, jest chyba najlepsze.

Ten model o którym piszesz, to najnowszy model - posiada poza czujnikiem ciśnienia gazu w instalacji dodatkowy czujnik przeciążeniowy Crash Sensor, który odetnie dopływ gazu również w przypadku wystąpienia większych przeciążeń np. nawet niewielka kolizja drogowa.

Fakt, cena jest wysoka, ale jeśli spełniasz warunki, o których napisałem, to myślę że warto.

Musisz pamiętać przy zakupie, aby kupić najświeższy (jak pieczywo), liczy się data produkcji, ponieważ wszelkie elementy tego typu powinny być wymieniane co 10 lat (późniejsze przeglądy i certyfikat badań instalacji, potrzebne zwłaszcza jeżdżąc za granicę).

Przy tak dużych kosztach zakupu warto mieć datę produkcji, jak najnowszą :hmm:

Nie zapominaj, że sam reduktor, to nie wszystko :nono:

Do kompletu konieczne są jeszcze dwa dedykowane węże ciśnieniowe z zaworami, których koszt też nie jest mały (jeśli dobrze pamiętam, to ok. 120 - 150 zł. za 1 szt.).

Z tego powodu częściej jest kupowany reduktor MonoControl CS - niższa cena i potrzebny tylko jeden wąż ciśnieniowy.

Węże wymienia się również co 10 lat lub wcześniej (zależy od nadrukowanego info na wężu i producenta).

"Wadą" jest to, że gdy skończy się gaz w jednej z butli, nie przełączą się automatycznie, tylko fizycznie musisz przełożyć wąż na butlę pełną.Mam nadzieję, że coś Ci to pomoże w podjęciu decyzji.

Pozdrawiam

 

:banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info, ale mozna powiedziec ze juz troche po czasi. Kilka dni po napisaniu posta zakupilem duocontrol cs i jestemw pelni zadowolony. Jedyny minus jaki do tej pory odkrylem uzytkujac go to to ze przy troche nizszych temp zewnetrznych jak gaz sie ciezej rozpreza trzeba recznie przelaczac bo np lodowka wyswietlala za niskie cisnienie gazu i nie chciala na nim dzialac natomiast reduktor jeszcze nie przelaczal na druga bo mial jeszcze wystarczajace cisnienie na zaworze. Duzym plusem natomiast jest bezpieczna i zgodna z przepisami mozliwosc jezdzenia z lodowka wlaczona na chlodzenie gazowe ktore jest bardziej wydajne niz 12v.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info, ale mozna powiedziec ze juz troche po czasi. Kilka dni po napisaniu posta zakupilem duocontrol cs i jestemw pelni zadowolony. Jedyny minus jaki do tej pory odkrylem uzytkujac go to to ze przy troche nizszych temp zewnetrznych jak gaz sie ciezej rozpreza trzeba recznie przelaczac bo np lodowka wyswietlala za niskie cisnienie gazu i nie chciala na nim dzialac natomiast reduktor jeszcze nie przelaczal na druga bo mial jeszcze wystarczajace cisnienie na zaworze. Duzym plusem natomiast jest bezpieczna i zgodna z przepisami mozliwosc jezdzenia z lodowka wlaczona na chlodzenie gazowe ktore jest bardziej wydajne niz 12v.

 

:look: Dopiero dzisiaj zauważyłem, że nikt Ci nie odpowiedział.

Jeśli chodzi o butle: kup pokrowce z pianki, u mnie pomaga do późnej jesieni (chyba do ok, zera na zewnątrz).

Później pozostaje już tylko Propan.

post-8228-0-37014400-1352659366_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.