Skocz do zawartości

Chorwacja - Park Umag

Rekomendowane odpowiedzi

W tym roku, po nie do końca udanym wypoczynku na Mazurach, postawiliśmy na urlop w Chorwacji. Miało być jak najbliżej domu, ciepło, z basenami i atrakcjami dla dzieci oraz ciepłym morzem. Długo nie musieliśmy szukać. Najbliżej nasze warunki spełniał kemping Park Umag.

Kemping trochę mylnie sugeruje położenie w miejscowości Umag. Tymczasem od bramy kempingu do Umagu jest niecałe 9 km. Teren kempingu rozciąga się dokładnie pomiędzy granicami miasteczek Lovrecica i Karigador. Wystarczy spojrzeć na mapę jak wielki jest to teren.

Kilka słów o samym kempingu. Właściwie należałoby powiedzieć, że jest to miasteczko turystyczne. Na terenie znajduje się wszystko czego turyście potrzeba. Na upartego można tam przesiedzieć cały urlop nie ruszając się z miejsca. Do dyspozycji turystów są:

- dwa supermarkety

- sklepiki z warzywami, owocami, zabawkami

- lodziarnie

- restauracje, pizzeria, bary, kawiarenki

- kafejka internetowa

- sklepik z zabawkami

- mini żłobek i mini przedszkole

- myjnia samochodowa

- amfiteatr

- bazarek regionalny

- mobilny sklepik z rybami i owocami morza

- korty tenisowe, boiska, strzelnica sportowa

- przystań dla sprzętów pływających

- liczne place zabaw dla dzieci

- adrenalina park

Kemping wyposażony jest w trzy baseny o różnej głębokości, z czego dwa połączone są ze sobą kaskadą wodospadu. Linia brzegowa biegnie przez cały teren ośrodka. W jej skład wchodzi też długi cypel oraz urokliwa zatoczka. Niestety brzeg jest kamienisty i mało przyjazny. Gdzieniegdzie można jednak znaleźć miejsca nieco bardziej przyjazne dla dzieci. Woda w morzu bardzo ciepła - dla mnie zaskakująco ciepła jak na Chorwację.

Kemping dysponuje prawie 3000 parcelami, z czego część zajmują domki wynajmowane przez firmy typu Vacansoleil. Parcele - do wyboru - nasłonecznione lub zacienione, większe lub mniejsze, z wodą, TV i prądem lub tylko z prądem. Wszystko zależy od ceny. My wybraliśmy zacienioną, mniejszą i tylko z prądem. Była ok, natomiast trzeba zwrócić uwagę, że parcele w sektorze zacienionym mogą mieć drzewa w przypadkowych miejscach. Właściciele większych przyczep mogą mieć wówczas problem z ich optymalnym ustawieniestm. W naszym sektorze mieszkańcy rozwiązywali ten problem dogadując się ze sobą. Drogą kompromisu jedni zajmowali część miejsca innych, tak aby wszystkim było dobrze i wygodnie.

Toalety na kempingu w miarę czyste, choć jak na standardy chorwackie mogłoby być lepiej. Były regularnie sprzątane, ale odniosłem wrażenie, że jest ich zbyt mało do ilości gości. Bardzo dobrym patentem są bezpłatne nakładki na sedes w każdej ubikacji. Pozytywnie wpływało to na ogólną czystość sanitariatów. W godzinach szczytu zdarzał się brak ciepłej wody - znów z powodu przeludnienia. Na szczęście nie był to duży niedobór.

Na kempingu dominują Słoweńcy i Włosi. W dalszej kolejności są Niemcy, Holendrzy i inne nacje.

Ceny można prześledzić na stronie internetowej. Moim zdaniem są przystępne, jak na obiekt tej klasy. Za naszą czwórkę płaciłem ok. 40 euro/dzień w szczycie sezonu.

Dobre miejsce wypadowe do zwiedzenia północnej części Istrii.

Ogólnie mówiąc podobało nam się. Pomimo ogromnych rozmiarów na kempingu jest cicho i spokojnie. Dla nas był to bardzo udany wypoczynek. Dobrze bawiliśmy się my i nasze dzieciaki. Nikt się nie miał czasu nudzić.

PS. Pytanie do znawców fotografii. Na niektórych zdjęciach w prawym górnym rogu widać mnóstwo "śmieci". Są szczególnie widoczne przy małych przesłonach - najbardziej przy 32. Przy dużych przesłonach są rozmazane i mniej widoczne. Czy są to zanieczyszczenia w obiektywie czy na matrycy aparatu? Co z tym można zrobić?

post-627-0-69709400-1345541454_thumb.jpg

post-627-0-65592800-1345541470_thumb.jpg

post-627-0-18042200-1345541494_thumb.jpg

post-627-0-66805200-1345541508_thumb.jpg

post-627-0-41400500-1345541521_thumb.jpg

post-627-0-66049200-1345541530_thumb.jpg

post-627-0-11755600-1345541550_thumb.jpg

post-627-0-22980900-1345541570_thumb.jpg

post-627-0-06678300-1345541582_thumb.jpg

post-627-0-31079700-1345541600_thumb.jpg

post-627-0-66451200-1345541610_thumb.jpg

post-627-0-98422700-1345541621_thumb.jpg

post-627-0-61476200-1345541635_thumb.jpg

post-627-0-13392100-1345541649_thumb.jpg

post-627-0-33833300-1345541659_thumb.jpg

post-627-0-80565600-1345541669_thumb.jpg

post-627-0-02342400-1345541679_thumb.jpg

post-627-0-87072300-1345541689_thumb.jpg

post-627-0-36538600-1345541703_thumb.jpg

post-627-0-15966200-1345541712_thumb.jpg

post-627-0-87399700-1345541722_thumb.jpg

post-627-0-44539600-1345541735_thumb.jpg

post-627-0-37395100-1345541746_thumb.jpg

post-627-0-41048100-1345541755_thumb.jpg

• Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wielkim znawcą fotografii nie jestem, ale mi to wygląda na przybrudzenie obiektywu, w każdym razie szwagier miał podobny problem i właśnie profesjonalnie wyczyszczenie obiektywu w serwisie rozwiązało problem.

Odnośnie kempingu fajne fotki, i nie powiem faktycznie wygląda na nich że mimo pełnego sezonu nikt po głowie sobie nie chodził.

W tym roku, po nie do końca udanym wypoczynku na Mazurach, postawiliśmy na urlop w Chorwacji. Miało być jak najbliżej domu, ciepło, z basenami i atrakcjami dla dzieci oraz ciepłym morzem. Długo nie musieliśmy szukać. Najbliżej nasze warunki spełniał kemping Park Umag.

Kemping trochę mylnie sugeruje położenie w miejscowości Umag. Tymczasem od bramy kempingu do Umagu jest niecałe 9 km. Teren kempingu rozciąga się dokładnie pomiędzy granicami miasteczek Lovrecica i Karigador. Wystarczy spojrzeć na mapę jak wielki jest to teren.

Kilka słów o samym kempingu. Właściwie należałoby powiedzieć, że jest to miasteczko turystyczne. Na terenie znajduje się wszystko czego turyście potrzeba. Na upartego można tam przesiedzieć cały urlop nie ruszając się z miejsca. Do dyspozycji turystów są:

- dwa supermarkety

- lodziarnie

- kafejka internetowa

- sklepik z zabawkami

- myjnia samochodowa

- amfiteatr

- bazarek regionalny

- adrenalina park

Kemping wyposażony jest w trzy baseny o różnej głębokości, z czego dwa połączone są ze sobą kaskadą wodospadu. Linia brzegowa biegnie przez cały teren ośrodka. W jej skład wchodzi też długi cypel oraz urokliwa zatoczka. Niestety brzeg jest kamienisty i mało przyjazny. Gdzieniegdzie można jednak znaleźć miejsca nieco bardziej przyjazne dla dzieci. Woda w morzu bardzo ciepła - dla mnie zaskakująco ciepła jak na Chorwację.

Kemping dysponuje prawie 3000 parcelami, z czego część zajmują domki wynajmowane przez firmy typu Vacansoleil. Parcele - do wyboru - nasłonecznione lub zacienione, większe lub mniejsze, z wodą, TV i prądem lub tylko z prądem. Wszystko zależy od ceny. My wybraliśmy zacienioną, mniejszą i tylko z prądem. Była ok, natomiast trzeba zwrócić uwagę, że parcele w sektorze zacienionym mogą mieć drzewa w przypadkowych miejscach. Właściciele większych przyczep mogą mieć wówczas problem z ich optymalnym ustawieniestm. W naszym sektorze mieszkańcy rozwiązywali ten problem dogadując się ze sobą. Drogą kompromisu jedni zajmowali część miejsca innych, tak aby wszystkim było dobrze i wygodnie.

Toalety na kempingu w miarę czyste, choć jak na standardy chorwackie mogłoby być lepiej. Były regularnie sprzątane, ale odniosłem wrażenie, że jest ich zbyt mało do ilości gości. Bardzo dobrym patentem są bezpłatne nakładki na sedes w każdej ubikacji. Pozytywnie wpływało to na ogólną czystość sanitariatów. W godzinach szczytu zdarzał się brak ciepłej wody - znów z powodu przeludnienia. Na szczęście nie był to duży niedobór.

Na kempingu dominują Słoweńcy i Włosi. W dalszej kolejności są Niemcy, Holendrzy i inne nacje.

Ceny można prześledzić na stronie internetowej. Moim zdaniem są przystępne, jak na obiekt tej klasy. Za naszą czwórkę płaciłem ok. 40 euro/dzień w szczycie sezonu.

Ogólnie mówiąc podobało nam się. Pomimo ogromnych rozmiarów na kempingu jest cicho i spokojnie. Dla nas był to bardzo udany wypoczynek. Dobrze bawiliśmy się my i nasze dzieciaki. Nikt się nie miał czasu nudzić.

PS. Pytanie do znawców fotografii. Na niektórych zdjęciach w prawym górnym rogu widać mnóstwo "śmieci". Są szczególnie widoczne przy małych przesłonach - najbardziej przy 32. Przy dużych przesłonach są rozmazane i mniej widoczne. Czy są to zanieczyszczenia w obiektywie czy na matrycy aparatu? Co z tym można zrobić?

Super a jak ceny w sklepach na kempingu ??????? czy są gdzieś blisko markety jak LIDL albo coś podobnego ???? warto zabrać rowery DZIĘKI

W Konzumie ceny znośne. Trochę drożej niż w Polsce. W drugim kempingowym markecie jest już nieco drożej.

Lidl jest w Porecu - trochę ponad 20 km. Obok Lidla jest też Kaufland. Znacznie bliżej w Novigradzie masz Plodine, ale tam ceny są na poziomie kempingowego Konzuma, a nawet wyższe, więc nie opłaca się jechać. Plodine jest też w Umagu.

Przypomniało mi się jeszcze co do podróży. Nie warto jechać przez Czechy!!!! Stan nawierzchni tamtejszych autostrad miejscami wręcz nie nadaje się do jazdy z przyczepą. Miałem wrażenie, że nie dociągnę swojej w całości do Austrii. Zdecydowanie lepiej jest pojechać przez Słowację - tę trasę wybrałem na powrót i był to zdecydowanie dobry wybór. Równo, cicho i spokojnie dojechałem nią do Żyliny, a potem zwykłą drogą przez Cadce i kawałek Czech do Cieszyna.

Park Umag ,dawny Ladin Gaj to olbrzymi kemping na który warto zabrać rowery. Dla zainteresowanych dodam , że 3 km na północ znajduje się bardzo kameralny kemping Finida.

Moja opinia o czeskich autostradach jest podobna. Niektóre z nich są znacznie gorsze od polskich dróg ekspresowych,a nawet zwykłych dróg krajowych.

Aktualnie jakość dróg w Polsce w mojej ocenie jest zupełnie przyzwoita, natomiast udręką jest wielki ruch pojazdów prawie na wszystkich drogach.

po ostatnim wyjeździe mam dość (przynajmniej na teraz) podróży nad Bałtyk gdzie 400 km zrobiłem w 10h!!! Chorwacja wg nawigacji ok 1100km ode mnie jakieś 20h jazdy z ewentualnym komarem po trasie :sleep: ciekawa propozycja :hmm: przynajmniej w morzu nie będę chłodzić piwka...:-]

https://maps.google....3,4,5,6&t=m&z=6

tak bedzie dobrze ??

Zdecydowanie TAK. W maju jechałem na Włochy tą trasą i było ok (przez Słowację). 19.08 wróciłem drogą przez Czechy z Cro i to był błąd, fatalna nawierzchnia, przebudowy dróg.

https://maps.google....3,4,5,6&t=m&z=6

tak bedzie dobrze ??

Zawsze myślałem że środek polski ma bliżej do cro niż moje okolice .................. a tu taka niespodzianka (zaledwie 70 km dalej a droga bez porównania lepsza) :

http://goo.gl/maps/y28bE

pocieszyło mnie to :-)

EDIT: no może 100km dalej bo g-map proponuje jechać przez centrum berlina a to z przyczepą zdecydowanie zły pomysł ......... trzeba by po obwodnicy kombinować a berliner ring jest dość długi więc przybędzie troszkę km. .............

Edytowane przez macieku (wyświetl historię edycji)

możesz coś więcej napisać o tym kempingu?

Kemping FINIDA to stosunkowy mały ,kameralny kemping bez bajerów typu baseny , animacje. Jego pojemność to około 800-900 osób. Około 60% jego powierzchni zajmują na stałe przyczepy przechowywane przez cały rok , głównie przez Słoweńców .

Teren kempingu jest w 80% zadrzewiony z wydzielonymi parcelami. Średni koszt parceli dla dwóch osób z zestawem to około 35 euro./lipiec-sierpień/

Sanitariaty i ich wyposażenie to najwyższy poziom w Chorwacji, stąd cztery gwiazdki tego kempingu oraz wysokie oceny w rankingach ADAC i innych.

Na terenie kempingu znajduje się restauracja- bar, wypożyczalnia sprzętu sportowego, rowerów oraz dobrze wyposażony sklep samoobsługowy KONSUM.

Finida położona jest nad zatoczką z kamienistym brzegiem, na kamiennej "plaży" nigdy nie ma tłoku, jest przyjemnie luźno. W zatoczce około 20 metrów od brzegu ,znajduje się kąpielisko z całkowicie piaszczystym dnem (jak w Bałtyku) o wymiarach około 100 na 80 metrów o głębokosci od około 1 metra do 3 metrów .

Do tego piaszczystego kąpieliska trzeba przepłynąć około 10 metrów aby móc poczuć grunt -piasek pod stopami.

Osoby spotykane na kempingu to głównie Słoweńcy, Niemcy, Holendrzy, Austriacy, Włosi .W czasie wielu pobytów nigdy nie spotkałem na kempingu więcej niż 2-3 rodzin z Polski.

Z kempingu Finida jest 5 km do Umagu w którym bez problemów znajdziemy duże markety typu Tesco itp.:przyczepa::biwak:

Kemping FINIDA polecam osobom ,które nie lubią gwaru, hałasu i chcą spokojnie odpocząć i zrelaksować się.

- dwa supermarkety

- lodziarnie

- kafejka internetowa

- sklepik z zabawkami

- myjnia samochodowa

- amfiteatr

- bazarek regionalny

- adrenalina park

PETEK

czy za np baseny jest dodatkowa opłata czy w cenie kempingu?

jak daleko trzeba dymać do toalety? zakladam, że jak na tak duży kemping , jest ich przynajmniej kilka

jak jest szeroki? chodzi o to aby nie trzeba było iść pół godziny z budy na plażę

Edytowane przez pisu22 (wyświetl historię edycji)

Nie ma dodatkowych opłat ani za baseny, ani za leżaki. Jak zdążysz zająć korzystasz gratis.

Łazienek jest dużo. Wejdź na stronę kempingu. Tam jest mapa, gdzie wszystko widać.

Kemping jest bardzo długi, ale stosunkowo wąski. Praktycznie każdy ma tam blisko do plaży. Na ostatnim zdjęciu widać jak blisko mieliśmy do morza. Na koncu tego chodnika była plaża.

Gorzej z basenami. Nam się nie chciało chodzić na piechotę, więc jeździliśmy rowerami. Generalnie dobrze jest mieć rowery na tym kempingu.

Nie ma dodatkowych opłat ani za baseny, ani za leżaki. Jak zdążysz zająć korzystasz gratis.

Łazienek jest dużo. Wejdź na stronę kempingu. Tam jest mapa, gdzie wszystko widać.

Kemping jest bardzo długi, ale stosunkowo wąski. Praktycznie każdy ma tam blisko do plaży. Na ostatnim zdjęciu widać jak blisko mieliśmy do morza. Na koncu tego chodnika była plaża.

Gorzej z basenami. Nam się nie chciało chodzić na piechotę, więc jeździliśmy rowerami. Generalnie dobrze jest mieć rowery na tym kempingu.

na zdjęciu z calym waszym dobytkiem widać, że zagęszczenie jest dość duże (patrzę na tych po prawej stronie, praktycznie okna otwierane im się dotykaly).

tak było na całym kampie czy akurat tak wam się trafiło?