Skocz do zawartości

Wyjazd do Grecji 17.08.2012, kilka pytań o trasę.


Harry

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka,

Już za 2 dni jedziem do Grecji na Chalkidiki, a dokładnie Sitinia, kemping Thalatta Camp Kalamisti (podziękowania dla Witusa za relację i zdjęcia). Jedziemy w dwie załogi przez Chyżne na Budapeszt i poźniej Serbia, Macedonia. Mam kilka pytań, jeśli ktoś zrobił tą trasę w tym roku.

1. Gdzie zjechać w Bańskiej Bystrzycy, żeby objechać płatną droge R1 (są rózne opinie, w zeszłym roku można było zjechać koło TESCO, ale podobno zrobili odcinek płatny wcześniej i trzeba mieć winietkę)?

2. Czy na Serbii można płacić kartą za autostradę i do jakiej kategorii się zaliczam? Mam zestaw poniżej 3,5T.

3. Czy w Macedonii można płacić kartą za autostradę i paliwo? Ile placić na bramkach w euro? Słyszałem że oszukują.

4. Wiem, że na granicy MAcedosko-Greckiej jest strefa wolnocłowa, czy można tam zrobić zakupy jadąc do Grecji nie łamiąc przepisów drogowych? Byłem na Chalkidiki 5 lat temu i nie pamiętam.

 

Pozdrawiam

Paweł

 

Edytowane przez Harry (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

info z 2010r., ale sądze że wiele się nie zmieniło :hmm:

 

jak masz automapę to daj opcję omijaj drogi płatne, mnie idealnie pokierowała,

z tego co pamiętam to jedzie sie jak na lotnisko, ale zjazd jest słabo oznaczony

 

w Serbii płaciłem kartą na bramkach, bez problemów, grupa II, chyba że auto ma więcej niż 1.2m na wysokości pierwszej osi, bo oni tak liczą

gdzieś na forum jest to dokładnie opisane, przy van'ach jest już problem

 

w Macedonii chyba kartą nie zapłacisz, ale koszty nie są wielkie, w sumie z 5-6e :hmm:, cena jest napisana na kartce więc nie wiem jak oszukują ?

może przy wydawaniu ?, ja dawałem odliczone kwoty

 

nie rozumiem co masz na myśli pisząc nie łamiąc przepisów ?

są tam jakieś sklepy, ale łatwo przejechać a na wielkie różnice bym nie liczył, chyba tylko fajki się opłaca :hmm:

w związku z tym na granicy kieruj się na UE, nas szybko przepuścili bokiem mimo sporej kolejki "mrówek" ;)

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wczoraj wróciliśmy z Albanii przez Macedonię i Serbię wszędie płaciliśmy kartą na bramkach i stacjach paliwowych(tankowaliśmy gaz)więc uważam,że nie będziesz miał problemu z płatnością,a napewno Cię nie oszukają na przeliczniku swojej waluty na euro,co do sklepów to istotnie jest na granicy Serbsko -Macedońskiej ale co do cen to nie mam zdania czy się warto zaopatrywać.

więc karta bankomatowa wystarczy.

pozdrawiam Irek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Harry jest Grudzień a nie ma relacji z Waszego wyjazdu..

Przyszły rok - My ten sam kierunek i ten sam kemping wypatrzyłem (opisz jak droga, podjazdy, ceny, woda do picia, sanitariaty, fotki i co zwiedzaliście w okolicach)

podpowiedz coś więcej... :blagac:

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.