Skocz do zawartości

Lodówka w przyczepie


Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętaj że sama przetwornica z 12 --> 220 zabierze ci sporo amperów.

 

Możesz szukać na allegro lodówek. Czasami trafiają się te które były montowane w Niewiadówkach. Trzeba mieć tylko cierpliwość do przeglądania. Np tu: http://moto.allegro.pl/item260870822_lodowka_electrolux.html

 

Myślę, że pewnym pomysłem w małej niewiadówce jest zamontowanie lodóweczki turystycznej 12/220V takiej jak na tej aukcji http://www.allegro.pl/item262626953_lodowka_turystyczna_samochodowa_20l_12_220v_sale_.html

 

Może super to to nie będzie, ale i tanio i dwa rodzaje zasilania. Masło się chyba nie rozpuści :hehe:.

 

Kolejną myślą jest np. kupić lodówkę na 220V i na czas podróży wrzucać do niej zamrożone wkłady do lodówek turystycznych, albo np. butelkę zamrożonej 2 litrowej wody.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na Aledrogo ( :hehe: ) Kiedyś widziałem lodówkę do n 126, ale teraz znalazłem tylko takie http://moto.allegro.pl/search.php?string=lod%C3%B3wka&category=18564&country=1 Co do przetwornicy 12/220 to raczej nie jest to dobry pomysł. Bardzo duży pobór prądu który załatwi Ci akumulator w trybie przyspieszonym, lepiej jednak gaz. Ja osobiście używam tylko gazu do lodówki i to naprawdę zdaje egzamin w przeciwieństwie do 12 V. Nawet w czasie jazdy mam włączoną lodówkę na gaz mi jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi.Jak szukałem to ceny zaczynały sie od 2500 zł,słabo widocznie szukałem,bo na allegro WAECO jest za 1390 zł(dwa razy droższa od mojej przyczepy).

Msze poczekac aż znajomy zakończy budowe domu to będzie sprzedawał budę od przyczepy kempingowej.Brak w niej podwozia,ale ma lodówke,ogrzewanie i całe wyposażenie które można będzie wykorzystac.Mam juz na nią prawo pierwokupu :hehe:

Problemem jest to ze znajduje się ona 100km odemnie,ale mam znajomych laweciarzy.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znachor, ja bym na Twoim miejscu zainwestował w używaną lodówkę gaz/12/230 (czyli to co nabędziesz ewentualnie od kolegi) albo w turystyczną samochodówkę na 12/230.

Na chłodzenie z 12V raczej się nie ustawiaj bo np. turystyczna lodówka rozładuje aku w ok 3-5h, że nie odpalisz auta, a lodówka z kempingu wytrzyma nie więcej niż 2h. Stosując przetwornicę 12--> 230 może z pół godzinki pojedziesz. Więc nic to nie daje. Wszystko miałem testowane na własnej skórze i aku 75Ah.

W swojej budce chłodze tylko gazem - najtaniej i najskuteczniej :hehe: A podczas podróży używam przenośnej na 12V.

 

Kombinuj by mieć na gaz - takie jest moje zdanie :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

allegro WAECO jest za 1390 zł(dwa razy droższa od mojej przyczepy).
Sam chcesz się chyba zniechęcić. W linku który podałem są też tańsze lodówki np 400 zł No i tak jak Szary napisał
Kombinuj by mieć na gaz - takie jest moje zdanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukać na allegro i być cierpliwym.To najważniejsze.

Ja wyczekałem i upolowałem lodówkę absorbcyjna za 200złotych.Niestety tylko na 220V,ale za to w stanie idealnym i do mojej niewiadówki wystarczy.A jak chłodzi!!!!

 

Michaś czyli przy nastepnym spotkaniu :ok: bedzie sie tym razem u ciebie chłodzic :ok:

 

Ja swojej robie kapitalny remoncik . Pełna kosmetyka i usuniecie wad które zdarzały sie w Dzwirzynie.

 

Pozdrawiam serek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Kolejne pytanie:

Każdy ma lodówkę w przyczepie. Zasilana jest 12V, 230 lub gaz.

To wszystko na postoju.

A jak chce spakować sobie zapas jedzenia na zagraniczny wypad, włożyć to do lodówki i ruszyć w trasę, to jak wtedy chodzi lodówka?

Słyszałem że gazem nie można zasilać podczas jazdy.

230 również odpada z oczywistych względów.

Czy może chodzić na 12V podczas jazdy?

Jak to się odbywa?

Słyszałem że można przez gniazdo od światła przeciwmgielnego podłączyć ale co wtedy ze tym światłem?

Powinien chyba być.

Przyczepa z 1990r nie wiem jak się mają do tego przepisy.

Kto pomoże?

Jak chłodzić sobie jedzonko w przyczepie podczas jazdy?

Pozdrawiam :ok:

 

Zrób sobie w samochodzie taką jak w załączniku instalację i gotowe

schemat.cdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojej robie kapitalny remoncik

 

Lodówkę będziesz remontował?

 

no remont, remont co takie zdziwienie . heheeh trtzeba ja odnowić itd.

 

szary ty ty........ :]:ok::]

szary apropos, wszystkiego najlepszego , ale tyu juz stary bedziesz ojejku :]:]:]:ok::]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.