Skocz do zawartości

pierwsza cepka

tyrhen

Rekomendowane odpowiedzi

powoli przymierzam sie do zakupu pierwszej cepki, powoli bo zamierzam dokonac zakupu po sezonie ale juz zaczynam sie rozgladac

jestem osoba, ktora lubi dokonywac przemyslanych zakupow, lubie sie stac "ekspertem" w danej dziedzinie zanim cos wejdzie w moje posiadanie

wiem, ze jak cos mnie zainteresuje to mam smialo walic na forum a Wy mi przejrzycie dokladnie kazdy mm zdjeciazlosnik.gif wiadomo, ze jak ktos jest juz znawca to patrzy na przyczepy inaczej niz swiezak

za rok bede juz pelnoletni wiec bede robil prawko, mam zamiar zrobic sobie oprocz b kurs na b+e

rodzice maja dwa samochody jednen moze wziac 1100kg (z b+e 1800kg) a drugi 1500kg ale przy lawecie 500kg i 600kg zaladunku sie juz meczyl

mam zamiar min. 2 razy wypozyczyc przyczepy na kilka dni (zapewne raz Knausa i raz Frendta albo Wilka) zanim zdecyduja sie na zakup

ojciec brytyjki nie chce ale to chyba dobrze (wiem, ze sa przeciwnicy jak zwolennicy przyczep z anglii)

bede celowal w dmc 1500kg-1800kg i raczej w 2 osie oraz 7-7,5m dlugosci z dyszlem

przyczepka bedzie wykorzystywana przez ok.4-6tygodni w roku

w przyczepce musi byc minimum 4 osobowa

budzet to okolo 15 tys. zl

przegladajc rozne aukcje spodobaly mi sie przyczepy Knaus, Wilk, Frendt, Dethleffs, Home-Car, Tabbert oraz Burstner

ta mnie zaciekawila http://allegro.pl/knaus-euro-trend-ciepla-woda-piekny-zobacz-i2547097630.html ale jest juz nieaktualne (mam 40 zdjec wiec moge wstawic jak ktos chce bo ta przyczepa jest nietypowa ma 2 pary drzwi)

sa na forum opisane poszczegolne serie np. Knausa?? jesli sa to mi napiszcie, ze sa to sobie poszukam

Witam. Czytałem twój post i trochę mi się włosy jeżyły :look: Nie posiadasz jeszcze PJ a już rzucasz się na głeboką wodę! Przyczepa ponad 5m. wymaga pewnych umiejętności i nie mam tu na myśli jazdy na wprost, ale manewrowania tak na wązkich drogach Mazur czy innego regionu Polski ale i parkowania, cofania(pomylona droga) ale i ustawiania cepki na konkretnym miejscu w wybranym kempingu. Osobiście proponowałbym zacząć od odrobinę mniejszych rozmiarów. Z postu wnioskuję, że młodym człwiekiem i miłośnikiem karawaningu jesteś, więc zacznij od rozmiarów przyczep 1+1 a potem śmiał do większych rozmiarów.

Co za bzdury nie jeden mlody jezdzi lepiej jak stary ja ciezarowym z przyczepa cofalem pod rampe w wieku 13 lat a teraz kazda ciezarowka autobusem cofam na zamknieta hale i to na kanal i nie mam na to uprawnien nie wspominajac o jezdzie ponad 4 tonowa sztaplarka, i czy to oznacza ze spowoduje wypadek zabije kogos czy cos podobnego pomyslcie zanim skomentujecie nie na temat bo mozecie kogos zarazić, a czytajac wypowiedz chlopaka ma dostęp do lawety ojca wiec w tym wieku napewno ojciec juz go podszkolil

Włos się jeży na głowie - dziwić się że są wypadki na drogach.

Wydaje mi się ze takiej młodziezy z takim i przyczepami mozna by na palcach policzyc a moze młodzieniec trochę się rozmarzył i napiasł to co napisał.Bo skąd u niego taka kasa na taką budę ,tak ze wypadku zaraz nie spowoduje.Ale dobrze ze chłopak ma marzenia i zapał ale do wiosny trochę osłabnie i będzie OK.:hej:

Czytajac jego wypowiedz ojciec to finansuje dlatego szukaja rodzinnej i mysle ze ojciec go dobrze podszkoli pozatym zadna filozofia nie jestes pewny jedz wolniej a nawet stan i sprawdz czy masz miejsce

Tyrhen przede wszystkim życzę powodzenia w zdaniu egzaminu na prawo jazdy.Chcieć to nie móc..na drodze stoi egzaminator.Potem będziesz szukał cepki..bo na razie powinieneś skupić się na PJ.

Jestem zdania,ze nie ma znaczenia wiek!Jeżeli ktoś myśli za kierownica,patrzy nie tylko na 2 metry do przodu,tylko dużo dalej!Nalezy przewidywać,gdy jadę już za kimś dość długo i widzę,,ze używa telefonu (zaraz będzie pil i wcinał kanapkę) ,kiwa sie po drodze,,albo wyprzedzam,,,albo zwalniam i niech jedzie w sina dal:D

Edytowane przez johndoe (wyświetl historię edycji)

Nie ogarniam waszego przerażenia ........... gościu chce dużą budę to będzie maił motywację żeby się uczyć kręcić z takim ogonem :-)

Ale wracając do meritum to cieżko będzie upchnąć w 15 tys pln wypasioną 4-kołówkę ..... chyba że wiekowa albo do dłubania. Duże przyczepy są stosunkowo tanie z naciskiem na stosunkowo :-)

Ja bym celował w coś takiego:

http://otomoto.pl/lmc-660-luksus-lozka-pietrowe-T2479061.html

bo to jest wręcz idealna buda dla układu 2+2

gdybym akurat nie robił wykończeniówki w domu i nie musiał ogrodzić działki to pewnie bym pojechał obejrzeć ........... ale spłukany jestem

Ja bym celował w coś takiego:

http://otomoto.pl/lm...e-T2479061.html

bo to jest wręcz idealna buda dla układu 2+2

Niezły kolos..przyjemnie tani :] ..Pisze,ze miał jednego właściciela to duży + według mnie.Pisze,ze 4 osobowy..ale górne łózko może mieć ograniczenie co do obciążenia np. tylko 50 kg.Ile to może mieć długości i gdzie to zaparkować..na jakim polu :hmm:

Co do ceny można myśleć,,,ze podejrzanie mało sobie sprzedawca życzy,,ale popyt na taka wagę ciężka jest pewnie mizerny.

bierz pod uwage ze laweta z zaladowanym samochodem daje mniejszy opor niz przyczepa i szukaj raczej budki lzejszej na polach namiotowych sa rozne podloza mokre piach ceny sa tez rozne za wieksze kasuja wiecej na niektorych polach ,wjazdy na niektore pola sa ciasne zwisajace drzewa a szkoda porysac a tym bardziej przytrzec szturchniecie takiej budki wiaze sie z jej rozszczelnieniem masz jeszcze czas wiec poczytaj troche o przyczepach co sie zuzywa co psuje plusy i minusy i wtedy poszukaj i daj fotki . powodzenia w zdaniu prawka bo dzis to nielada wyczyn

prosilbym bym o "przeswietlenie" tej przyczepki http://otomoto.pl/ho...m-T3112306.html

nie musi byc dokladnie, zalezy mi tylko na tym skad taka niska cena

a co do budzetu to pisalem, ze okolo 15 kola ale troche ulegl zwiekszeniu max 20 tys. a najlepiej jakby kwota nie przekroczyla 18tys.

Edytowane przez tyrhen (wyświetl historię edycji)