Skocz do zawartości

Pomiar wilgoci

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad skutecznością i w ogóle sensem zakupu takiego urządzonka

1dvuhn.jpg

Podobno mierzy wilgoć rożnych elementów tj. drewno,płyty gipsowe,tapety.

Czy to moze zdac egzamin we wnętrzu cepki :hmm:

Feutchigkeitsmessgerat

Edytowane przez johndoe (wyświetl historię edycji)

Zwróć uwagę, że aby zmierzyć wilgotność danego materiału, trzeba przyłożyć elektrody do podłoża, najlepiej jak najgłębiej (kilka milimetrów !), w przypadku drewna pomiaru dokonuje się w poprzek słojów.

Nie wiem jak to Twoje urządzenie, ale moje nie mierzy wilgoci powietrza, tylko poprzez elektrody.

Pozdr.

Zastanawiam się nad skutecznością i w ogóle sensem zakupu takiego urządzonka

1dvuhn.jpg

Podobno mierzy wilgoć rożnych elementów tj. drewno,płyty gipsowe,tapety.

Czy to moze zdac egzamin we wnętrzu cepki :hmm:

Feutchigkeitsmessgerat

Masz zamiar dźgać ściany przyczepki tymi kolcami ? . Po pewnym czasie i tak będziesz musiał wymienić ścianę bo będą jak po najeździe korników :)

W taki higrometr powinni zaopatrywać się handlarze i sprawdzać przyczepy przed zaholowaniem ich do kraju i sprzedażą .

Masz zamiar dźgać ściany przyczepki tymi kolcami ? . Po pewnym czasie i tak będziesz musiał wymienić ścianę bo będą jak po najeździe korników :)

W taki higrometr powinni zaopatrywać się handlarze i sprawdzać przyczepy przed zaholowaniem ich do kraju i sprzedażą .

Pasjonat no wiesz...:foch:..gdybym był spróchniały,pewnie bym się obraził :lol:..dobry tekst Ci wyszedł.A zapytałem z ciekawości.Dzięki za dotychczasowe podpowiedzi :]

Czyli handlarze mogą dźgać a ja nie????:ee:

Edytowane przez johndoe (wyświetl historię edycji)

Pasjonat no wiesz...:foch:..gdybym był spróchniały,pewnie bym się obraził :lol:..dobry tekst Ci wyszedł.A zapytałem z ciekawości.Dzięki za dotychczasowe podpowiedzi :]

Czyli handlarze mogą dźgać a ja nie????:ee:

Ty masz się cieszyć z przyczepy i wypoczywać pod jej dachem , a nie stresować się i szukać wilgoci. :)

To co higrometr Tobie wykryje sam też zdołasz bez niego bo jak już wewnętrzna sklejka ściany/podłogi będzie gniła to i tak będzie za późno na ratunek i tylko remont pozostanie.

Handlarz powinien sprawdzić czy "gąbki" komuś nie wciska by potem nie robić wielkich oczu że nie wiedział.

• 3 tygodnie później...

Posiadam taki higrometr.

Jest to fajne urządzenie, ale pod warunkiem, że umie się interpretować wyniki.

Trzeba poznać wilgotność materiału jaka występuje normalnie.

A w myśl lepiej zapobiegać niż leczyć kupił bym higrometr zawieszany do badania wilgotności powietrza.

• 3 tygodnie później...