Skocz do zawartości

uginajaca sie podłoga SPRITE EUROPA 450C


valdi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, mam pytanko zakupiłem 2 lata temu przyczepę SPRITE EUROPA 450C.ANGLIK Czy może ktoś z was naprawiał podłogę bo mi się coraz bardziej ugina warze sporo i nie wiem jak do niej się zabrać .Czy wzmacniacz ja od dołu czy od środka co jest lepsze ,nie widać nigdzie zgnicia czy wilgoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dziale "zabudowa, podłogi, ściany" znajdziesz sporo tematów jak naprawić podłogę - proponuje najpierw tam poszperać i zorientować się w temacie.

jest wiele wątków ze zdjęciami i dokładną relacją co i jak

to, że jesteś "ciężki" jak mówisz - nie nie usprawiedliwia podłogi.

 

podłoga to w przekroju poprzecznym sklejka - styropian(czy to drugie nie pamiętam nazwy) - znowu górna sklejka po której chodzisz

wiec wzmacnianie od dołu mniemam nie wiele pomoże

 

zapraszam do lektury

 

podłoga ugina się wszędzie? czy w wybranych miejscach?których?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłoga w przyczepi (przynajmniej mojej składa się z trzech warstw. Dolna sklejka w środku drewniana kratownica z krawedziaków i sklejka górna. (wnętrze miedzy sklejkami wypełnione jest styrodurem) Miałem to samo jak do przyczepy weszło mi 17 osób. Pękły wewnetrzne krawędziaki i podłoga dosyć mocno się uginała. Podparłem ją od spodu zrobioną kratownicą metalową podartą na osi i przymocowaną do ramy w dwóch miejscach. Zdecydowanie pomogło. Jeżeli chcesz wyślę CI zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłoga w przyczepi (przynajmniej mojej składa się z trzech warstw. Dolna sklejka w środku drewniana kratownica z krawedziaków i sklejka górna. (wnętrze miedzy sklejkami wypełnione jest styrodurem) Miałem to samo jak do przyczepy weszło mi 17 osób. Pękły wewnetrzne krawędziaki i podłoga dosyć mocno się uginała. Podparłem ją od spodu zrobioną kratownicą metalową podartą na osi i przymocowaną do ramy w dwóch miejscach. Zdecydowanie pomogło. Jeżeli chcesz wyślę CI zdjęcia

 

Jeśli możesz to wyślij każda pomoc i opinia innych się przyda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłoga w przyczepi (przynajmniej mojej składa się z trzech warstw. Dolna sklejka w środku drewniana kratownica z krawedziaków i sklejka górna. (wnętrze miedzy sklejkami wypełnione jest styrodurem) Miałem to samo jak do przyczepy weszło mi 17 osób. Pękły wewnetrzne krawędziaki i podłoga dosyć mocno się uginała. Podparłem ją od spodu zrobioną kratownicą metalową podartą na osi i przymocowaną do ramy w dwóch miejscach. Zdecydowanie pomogło. Jeżeli chcesz wyślę CI zdjęcia

 

Ed - wrzuć i mnie te zdjęcia. Tak z ludzkiej ciekawości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parę fotek wzmocnionej podłogi

 

mniemam że nie masz problemów z przeglądami ??? a swoja drogą problem z podłogą to i problem ze scianami one stoją na podłodze ,a jak pracuja w czasie jazdy -tylko tego nie widac bo my jedziemy parę metrów wczesniej :smirk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś z was naprawiał podłogę bo mi się coraz bardziej ugina waże sporo i nie wiem jak do niej się zabrać .

 

Najpierw sprawdź czy ugina się cała podłoga czy tylko wewnętrzna warstwa ( podstempluj od dołu z luzem 2-3 mm i wejdź do środka, a druga osoba niech patrzy co sie dzieje od spodu ) U mnie też się ugina ale tylko środkowa warstwa - powód prawdopodobnie jak u ciebie - poprzedni właściciel ważył jakieś 140 kg :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dziale "zabudowa, podłogi, ściany" znajdziesz sporo tematów jak naprawić podłogę - proponuje najpierw tam poszperać i zorientować się w temacie.

jest wiele wątków ze zdjęciami i dokładną relacją co i jak

to, że jesteś "ciężki" jak mówisz - nie nie usprawiedliwia podłogi.

 

podłoga to w przekroju poprzecznym sklejka - styropian(czy to drugie nie pamiętam nazwy) - znowu górna sklejka po której chodzisz

wiec wzmacnianie od dołu mniemam nie wiele pomoże

 

zapraszam do lektury

 

podłoga ugina się wszędzie? czy w wybranych miejscach?których?

 

Witam jeśli możesz to wyślij zdjęcia bo ja nie mam zielonego pojęcia jak to zrobić i jakiego materiału z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

parę fotek wzmocnionej podłogi

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

 

ed

Możesz jeszcze raz zamieścić te fotki

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Podpinam się pod temat może się komuś przyda:

 

Naprawa uginającej się warstwy wewnętrznej podłogi bez rujnacji cepki i ponoszenia dużych kosztów

 

wierciłem otwory cienkim wiertłem ( byle tylko wcisnąć końcówkę od kartusza ) w środku rozetek wzoru wykładziny. Każdy wierci wg. uznania i swojego wzorku :]

 

następnie aplikacja wypełniacza - w moim przypadku zwykły akryl budowlany. Sprawdzony przy wypełnianiu ubytków od zewnątrz - po 2 latach brak negatywnych objawów. ( zaraz ktoś napisze, że akryl to do bani, że są inne, lepsze, profesjonalne więc to tylko przykład. Każdy robi czym chce. Byle tylko nie było rozprężne ! )

 

post-5494-0-67539200-1351794789_thumb.jpg

 

 

wzorek przed i po zabiegu

 

post-5494-0-75715600-1351794817_thumb.jpg post-5494-0-61285500-1351794839_thumb.jpg

 

A tu po zabawie

 

post-5494-0-92678300-1351794868_thumb.jpg

 

 

Podłoga po zabiegu zachowuje się tak jak w zdrowych fragmentach.

 

Wada - przybyło jakieś 2 kg do masy własnej budki :smirk:

 

 

 

WAŻNE !

 

Aplikacje trzeba robić powoli, żeby mazidło miało czas się wepchać we wszystkie wolne przestrzenie. Ja wciskałem trochę, a potem łaziłem po tym fragmencie podłogi nie wyciągając końcówki z otworu i znowu wciskałem i łaziłem puki coś dało się wcisnąć.

 

Koniecznie podłoga musi być obciążona - bo wybuli !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłoga w przyczepi (przynajmniej mojej składa się z trzech warstw. Dolna sklejka w środku drewniana kratownica z krawedziaków i sklejka górna. (wnętrze miedzy sklejkami wypełnione jest styrodurem) Miałem to samo jak do przyczepy weszło mi 17 osób. Pękły wewnetrzne krawędziaki i podłoga dosyć mocno się uginała. Podparłem ją od spodu zrobioną kratownicą metalową podartą na osi i przymocowaną do ramy w dwóch miejscach. Zdecydowanie pomogło. Jeżeli chcesz wyślę CI zdjęcia

 

Część Ed

 

A masz zdjęcia tych 17 osób w cepce? Bo to może być interesujący widok...hehe(1).gif Szkoda tylko że się tak skończyło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część Ed

 

A masz zdjęcia tych 17 osób w cepce? Bo to może być interesujący widok...hehe(1).gif Szkoda tylko że się tak skończyło...

 

 

 

 

Niestety nie mam takiego zdjęcia, ale o ile dobrze pamiętam na forum takie było - Mikołajki pierwsze spotkanie poszukaj

 

MarcL zrobię te fotki i zamieszczę - poprzednie gdzieś wsiąkły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod temat może się komuś przyda:

 

Naprawa uginającej się warstwy wewnętrznej podłogi bez rujnacji cepki i ponoszenia dużych kosztów

 

wierciłem otwory cienkim wiertłem ( byle tylko wcisnąć końcówkę od kartusza ) w środku rozetek wzoru wykładziny. Każdy wierci wg. uznania i swojego wzorku :]

 

następnie aplikacja wypełniacza - w moim przypadku zwykły akryl budowlany. Sprawdzony przy wypełnianiu ubytków od zewnątrz - po 2 latach brak negatywnych objawów. ( zaraz ktoś napisze, że akryl to do bani, że są inne, lepsze, profesjonalne więc to tylko przykład. Każdy robi czym chce. Byle tylko nie było rozprężne ! )

 

post-5494-0-67539200-1351794789_thumb.jpg

zastanawiam się ile czasu minęło od tej naprawy ? jak to bedzie się miało w czasie .

 

wzorek przed i po zabiegu

 

post-5494-0-75715600-1351794817_thumb.jpg post-5494-0-61285500-1351794839_thumb.jpg

 

A tu po zabawie

 

post-5494-0-92678300-1351794868_thumb.jpg

 

 

Podłoga po zabiegu zachowuje się tak jak w zdrowych fragmentach.

 

Wada - przybyło jakieś 2 kg do masy własnej budki :smirk:

 

 

 

WAŻNE !

 

Aplikacje trzeba robić powoli, żeby mazidło miało czas się wepchać we wszystkie wolne przestrzenie. Ja wciskałem trochę, a potem łaziłem po tym fragmencie podłogi nie wyciągając końcówki z otworu i znowu wciskałem i łaziłem puki coś dało się wcisnąć.

 

Koniecznie podłoga musi być obciążona - bo wybuli !

a jak to ma się do czasu jaki upłynął od naprawy jak wyglada po czasie sezon - dwa ? Edytowane przez r_apa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak to ma się do czasu jaki upłynął od naprawy jak wyglada po czasie sezon - dwa ?

 

Naprawa zrobiona w tym roku więc nie wiem jak będzie z czasem. Nie mniej nie ma się tam w środku podłogi co dalej wygniatać więc nie powinno być zmian. Chyba, że styrodur się utlenia i znika ale na to już nie będzie rady :niewiem:

 

 

Akryl jest elastyczny więc się nie wykruszy przesunąć też się nie powinien - ale czas pokaże :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.