Skocz do zawartości

Elektronika na kampingu


Tatarek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich pasjonatów!

Coraz więcej osób trafia do nas do firmy w poszukiwaniu wysokiej jakości, a tym samym niezawodnego sprzętu do dodatkowego doposażenia swoich kamperów czy przyczep lub jachtów. Sporo z nich miało już możliwość przekonać się na własnej skórze że nie warto szukać jak najtańszej alternatywy na Allegro, bo zazwyczaj okazuje się że jest to sprzęt wątpliwego pochodzenia o parametrach daleko odbiegających od deklarowanych i nie zachowujących podstawowych norm bezpieczeństwa. Wiele z tych osób uszkodziło sobie już dosyć kosztowny sprzęt i twierdzą że nie ma w tym temacie żadnych konkretnych informacji, które pomogły by im ustrzec się na przyszłość przed tego typu niespodziankami. Na początek kilka słów o przetwornicach. Podstawową rzeczą na którą warto zwrócić uwagę przy zakupie jakiejkolwiekprzetwornicy jest grubość kabelków przyłączeniowych, co jest ściśle związane z przenoszonym obciążeniem. Im większe deklarowane obciążenie, tym kabelki powinny być grubsze. Mieliśmy już przykłady podrabiania naszych produktów, gdzie przy rzekomej przetwornicy 500W zastosowane były kabelki o przekroju zdolnym doprzeniesienia ledwie 100W! A w kilku portalach handlujących nieczęsto zdarza się spotkać tego typu "oferty". Druga bardzo istotna rzecz na którą należy zwrócić uwagę to charakterystyka wytwarzanego napięcia. Przetwornice na wyjściu powinny dawać napięcie o przebiegu pełnej sinusoidy do czego przystosowane są wszystkie urządzenia zasilane z sieci enegetycznej, natomiast ze względu na koszty większość producentów tych "tańszych" urządzeń oferowanych na rynku podaje napięcie o przebiegu tzw. aproksymowanej sinusoidy, co może w więszości urządzeń szczególnie elektronicznych doprowadzić do poważnych uszkodzeń. Zresztą większość producentów zastrzega sobie w instrukcjach obsługi lub na tabliczkach znamionowych że do zasilania urzadzenia może byc użyty wyłącznie prąd o napięciu sinusoidalnym.

Tyle podstaw dotyczących podstawowych rzeczy na które warto zwracać uwagę przy zakupie przetwornic.

Sporo osób ze środowiska często także zaopatruje się u nas w zasilacze impulsowe typowo przystosowane do zasilania bezpośrednio z instalacji samochodowej urządzeń elektronicznych, takich jak laptopy, telewizory przenośne,monitory LCD, odtwarzacze DVD, nawigacje itp. Oprócz tego również dostępne są u nas akumulatory trakcyjne o pojemności do 120 Ah, a także anteny dookólne do odbioru TV.

Jak do tej pory poprostu całość naszych skromnych sił wkładaliśmy w marketing innych gałęzi produkcji, nieco zaniedbując ten sektor, co powoduje że większość osób ma problemy z dotarciem do tego typu produktów i zasięgnięcia bardziej szczegółowych informacji o ich funkcjonowaniu.

Jeżeli będziecie Państwo mieli jakiekolwiek pytania w kwestii urzadzeń wymienionych powyżej, lub przystosowania funkcjonujących bądź opracowania zupełnie nowych produktów, czekam na informacje i w miarę możliwości będę się starał pomóc.

Pozdrawiam

Działo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

WitajTatarek,

jeśli już sie zareklamowałeś i pochwaliłeś produktami, to moze podaj ogółowi forumowiczów jakiś link do strony firmy z tym co proponujecie i za ile.

 

Pozdrawiam

Piotras01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

U siebie stosuję antene siatkową, i zabieram dwa wzmacniacze antenowe, mocniejszy, i słabszy ( w zależności od poziomu sygnału taki stosuję),

a bez dobrego wzmacniacza w niektórych rejonach kraju ciężko cokolwiek odebrać. Rozwiązanie bardzo tanie. Miałem pożyczoną antene koszową (wymarzona do kempingu) a przy domu z odbiorem było kiepsko, o cenie tej anteny nawet nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

redek ale siatkowa oporow nie czynie hi hi :niewiem: przemysl :hehe:... widzialem radek ostatnio nad morzem ze ludziska oprocz takiej jak ty masz (taka okragla) wlasnie takie siatkowe wyciagal.. nie wiem czy moze slaby sygnal i na tej cycepowej nie teges?? a dlaczego szukasz innej???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję niedrogiej i skutecznej anteny TV zewnętrznej oczywiście.

 

Ja kupiłem przed sezonem polską antenę dookólną "taki płaski biały talerzyk" za 70 zł. Posiada wzmacniacz (do wybou 220V i 12 V) i jestem z niej bardzo zadowolony. TVP1 kryształ, TVP2 kryształ Polsat z lekkim śniegiem. Poza tym jest zamocowana na stałe i po przejechaniu już około 1000 km jeszcze nie spadła.

 

Oto foto:

77278738cx5.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o takowej myślę. Z resztą miałem takową tylko podłej jakości i wytrzymała 3 sezony po czym się zaczęła rozlatywać. Co prawda jeszcze ją wożę ale już myślę o czymś nowym tylko lepszej jakości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem przed sezonem polską antenę dookólną "taki płaski biały talerzyk" za 70 zł. Posiada wzmacniacz (do wybou 220V i 12 V) i jestem z niej bardzo zadowolony. TVP1 kryształ, TVP2 kryształ Polsat z lekkim śniegiem. Poza tym jest zamocowana na stałe i po przejechaniu już około 1000 km jeszcze nie spadła.

 

Sorry, ale "kryształ" to jest pod nadajnikiem. Ogólnie rzecz biorąc są to anteny o najgorszej możliwej charakterystyce, a wzmacniacz wzmacnia głownie szumy. Do zastosowania tylko przy silnym sygnale. Jedyna zaleta charakterystyki dookólnej to, że przy zmieniającym się kierunku (np w samochodzie) zmiana jakości odbioru jest niewielka. Dlatego korzystają z nich głównie taksówkarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem przed sezonem polską antenę dookólną "taki płaski biały talerzyk" za 70 zł. Posiada wzmacniacz (do wybou 220V i 12 V) i jestem z niej bardzo zadowolony. TVP1 kryształ, TVP2 kryształ Polsat z lekkim śniegiem. Poza tym jest zamocowana na stałe i po przejechaniu już około 1000 km jeszcze nie spadła.

 

Sorry, ale "kryształ" to jest pod nadajnikiem. Ogólnie rzecz biorąc są to anteny o najgorszej możliwej charakterystyce, a wzmacniacz wzmacnia głownie szumy. Do zastosowania tylko przy silnym sygnale. Jedyna zaleta charakterystyki dookólnej to, że przy zmieniającym się kierunku (np w samochodzie) zmiana jakości odbioru jest niewielka. Dlatego korzystają z nich głównie taksówkarze.

 

 

 

jak mgę Cie prosić to zapodaj foty tego talerza....bardzo jestem ciekaw :niewiem::hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.