Skocz do zawartości

Proponuję prawdopobnie najtańsze ubezpieczenie Autocasco Kamperów i Przyczep


maarec2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

W związku przeliczeniem składki dla jednego z zaprzyjaźnionych forumowiczów w firmie Uniqa T.U. w której pracuję - okazało się, że mamy bardzo niskie, prawdopodobnie najniższe ceny za pełen pakiet ubezpieczenia (OC, AC, NW, Szyby) kamperów - oraz przyczep kempingowych.

 

Porównaliśmy składki u innych ubezpieczycieli i okazało się, że różnica wyszła znaczna - proponowana przeze mnie składka na identycznych warunkach była ponad 3 krotnie niższa, w związku z tym zapraszam innych forumowiczów do niezobowiązującego przeliczenia oferty.

 

Do ubezpieczenia AC przyjmujemy kampery i przyczepy poniżej 15 lat (dla przyczep wymogiem jest parkowanie w miejscu ogrodzonym lub strzeżonym oraz w garażu). Dla przyczep i kamperów nie możemy proponować usługi Assistance.

 

 

Dodam, że aktualnie mamy nowe klasy taryfowe w ubezpieczeniu OC promujące młodych kierowców - pełną zniżkę na OC nabywa się już po 3 latach bezszkodowej jazdy a nie jak wcześniej po 8 latach! - wygląda to tak - 1 rok - 15%, drugi 40%, trzeci 60%.

 

W ofercie posiadamy również bardzo dobrą ofertę ubezpieczeń nieruchomości, które na dzień dzisiejszy stanowi ponad 90% obrotu naszego biura.

 

Polisy wystawiamy z 14 dniowym terminem płatności - przelewem, przesyłamy pocztą polisę, a mailem jej skan - jeżeli terminy gonią.

 

Mamy wygląd w pełną historię ubezpieczenia oraz szkodowość potencjalnych klientów.

 

Zapraszam

Marek

 

34-34-30-305 (8:30-14:30) oraz poprzez PW.

 

P.S Strona www aktualnie w budowie.

Edytowane przez maarec2 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

a powiedz mi jak wyglądają "zwyżki" dla posiadaczy przyczepy czy kampera poniżej 25 roku życia ?

 

zwyżka dla klienta w tym wieku jest znaczna - chyba 80%, ale jeżeli masz 4 lata bezszkodowe - udokumentowane - nie koniecznie dla przyczepy - to można tą zwyżkę obejść, wszystko zależy od konkretnego przypadku.

 

zapraszam na PW.

 

Tanio , trzykrotnie niższa cena za pakiet ,czyli za Hobby 540 2003r przyjmując wartość 30tys, skladka roczna wyjdzie OC+AC+NNW poniżej 300zł ?

Czy przy samochodach równiez macie takie preferencyjne stawki ?

 

 

nie wiem jaka wyjdzie składka dla Twojego hobby, ale jak podasz na PW podstawowe dane to na pewno wyliczymy - ja osobiście obstawiam że będzie to kwota 400-600zł, czyli i tak taniej ? OC dla przyczep to przeważnie ok 60zł rocznie, dla AC składka minimalna to 300zł - moja przyczepa się w niej mieści - także pakiet 360zł.... - na wartościach nowych, bez amortyzacji i udziału własnego.

 

Już wyjaśniam w temacie ubezpieczeń samochodów - tak jak w temacie - nie ma o tym słowa :] i lepiej o tym nie rozmawiać, składka jest wyższa niż u połowy konkurencji - chodź w związku z licznymi promocjami - ostatnio udaje się przejmować klientów :]

 

Teraz kilka szczegółów - w związku z zainteresowaniem, które znacznie przerosło moje oczekiwania, a przede wszystkim możliwości - zarówno dzisiaj jak i jutro pracowaliśmy w biurze tylko do 9 rano a do wieczora byliśmy u klientów - i nie miałem możliwości obliczać składek - wszystkim odpowiedziałem już na PW.

 

 

Aby ułatwić obliczenia składek - proszę pisać na PW podając poniższe dane : (koniecznie zgodne z DR)

 

Marka

Model

Rok Produkcji

Wartość

Ewentualnie jeżeli są - dodatkowe zabezpieczenia (gps-y i inne)

Pesel właścicieli oraz kod pocztowy (imię i nazwisko dopiero po wyborze oferty)

Wysokość zniżek oraz ewentualne info o szkodach (dane z ufg nie zawsze są w 100% prawdziwe)

dla kampera - info na ile miejsc jest zarejestrowany

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ubezpieczenia AC przyjmujemy kampery i przyczepy poniżej 15 lat (dla przyczep wymogiem jest parkowanie w miejscu ogrodzonym lub strzeżonym oraz w garażu).

 

Co w takim razie z przyczepami powyżej 15 lat ?

Przypuszczam, że takich jest większość, a kolejne "już w drodze", na dodatek wiele z nich może być w stanie często lepszym, niż "młodsze" roczniki, a także mogą mieć z wielu powodów wysoką wartość.

Czy firma nie może przewidzieć opcji ubezpieczenia dla takich użytkowników ?

Może podnieść granicę przynajmniej do 20 lat :hmm:

A może ewentualnie po dodatkowych oględzinach lub opinii rzeczoznawcy ?

Możliwości jest wiele, ale to nie jest moim zadaniem, więc może warto poruszyć temat w Zarządzie firmy.

Przy korzystnej stawce ubezpieczenia, na pewno ilość zawieranych umów byłaby dużo większa.

 

:hej:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek masz rację - co z przyczepami powyżej 15 lat?

Staruszkę z 91 roku ubezpieczyłem pakietem z PZU, obecną z 93 równiez bym ubezpieczył.

Może oferent rozszerzy widełki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie miałem to samo napisać co Piotrek, że jakieś dwa lata temu szwagier nie mógł wykupić AC w Warcie bo auto miał starsze niż 10 lat, więc wydaje mi się że 15 lat to bardzo dobry wiek do jakiego sprzedają AC i nie ma co marudzić ce ze starszymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie miałem to samo napisać co Piotrek, że jakieś dwa lata temu szwagier nie mógł wykupić AC w Warcie bo auto miał starsze niż 10 lat, więc wydaje mi się że 15 lat to bardzo dobry wiek do jakiego sprzedają AC i nie ma co marudzić ce ze starszymi.

 

no ja nie do końca się zgodzę - bo użytkownik przyczepy załóżmy z 1992 roku (cepka ma 20 lat), którą kupił za przykładowo 15 tys.

fajny model super stan etc.

też chciałby ubezpieczyć.

 

przykładem świetnym dlaczego był chociażby przypadek kolei z forum co zostawił przyczepę na gałęzi, która nie była docięta i wchodziła w obrys (pamiętacie, pokazywał zdjęcia)

 

raz - udało się wyrwać pieniądze od zarządu dróg - ale pewnie nie zawsze się udaje.

 

w takim przypadku 15 tys. by poszło

 

mimo lat są to pojazdy, które nie należą do najtańszych - nawet te 20-15 latki

 

w PZU moją 1991 rok bez problemu AC 700 zł na rok - pytałem 3 m-ce temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, w każdym razie dla aut starszych niż 10 lat nie chcieli dawać. W każdym razie nie przypuszczam żeby kolega maarec miał jakikolwiek wpływ na ogólne warunki ubezpiecznia. Takie ustaliła firma i takich się musi trzymać. Ubezpieczenie ma naprawdę konkurencyjne bo wyszło dla mnie dokładnie 4 razy mniej niż w przypadku Warty i Allianz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, w każdym razie dla aut starszych niż 10 lat nie chcieli dawać. W każdym razie nie przypuszczam żeby kolega maarec miał jakikolwiek wpływ na ogólne warunki ubezpiecznia. Takie ustaliła firma i takich się musi trzymać. Ubezpieczenie ma naprawdę konkurencyjne bo wyszło dla mnie dokładnie 4 razy mniej niż w przypadku Warty i Allianz

 

oczywiście, ze do kolegi maareca nikt tu pretensji nie ma, bo to od niego nie zależne

chodzi o sam fakt.

 

każda firma ma z resztą inaczej - i cały czas coś zmienia

 

w moim przypadku niestety nie do końca atrakcyjne, ale jeśli niektórym wychodzi 4 razy taniej to jasna sprawa :thank:

że trzeba w to wchodzić:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się... wszystko rozumiem.

teraz załóżmy tak sobie dywagujemy.

 

jakby dawać AC z katalogu - takiego jaki mają w urzędzie skarbowym przy opłacie podatku 2 % od umów zakupu auta

 

rocznik model długość seria - cyk 34 tys. zł lub 12 tys.

 

oczywiście ktoś taki katalog by musiał tworzyć co jest średnie do zrealizowania

 

byłoby mądre i fair.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie do końca rozumiem. Przecież wartość AC masz właśnie pobieraną z katalogu Eurotax się on nazywam o ile dobrze pamiętam i podają Ci tam widełki na jaką kwotę możesz wykupić AC. Ubezpieczyciel przeważnie wychodzi z propozycją najwyżej poprzeczki po to żebyś zapłacił więcej składki, ale zawsze możesz powiedzieć że chcesz z dolnej granicy i masz niższą. W US jeżeli nie podoba im się zadeklarowana wartość w umowie też sprawdzają wg tej kwalifikacji i ustalają wg tego podatek.

Inna inszość jest taka że w naszym pięknym kraju nadal przeżywamy bum karawaningowy i z wyceną przyczep i kamperów nie mają tak już prosto bo np mój kamper ma w DR wpisane Ford Dethleffs i agent u którego wpierw wyliczałem składkę mi powiedział że ma problem bo nie może znaleźć takiego modelu Forda w katalogu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.