Jump to content
maarec2

Proponuję prawdopobnie najtańsze ubezpieczenie Autocasco Kamperów i Przyczep

Recommended Posts

maarec
4 godziny temu, dudek_t napisał:

Z czystym sumieniem polecam. Nie wiem czy najtaniej bo nigdy nie sprawdzałem ale z całą pewnością wszystko w pełni profesjonalnie, bez niedopowiedzeń, kruczków itp. W dodatku w bardzo miłej atmosferze i totalnie bezproblemowo 👍

Dzięki Tomek :). Nie martw się, ja sprawdzam za Ciebie :) o to w tym chodzi. Nie zawsze jest najtaniej, bo w tym biznesie ma też być dobrze a nie tylko tanio (AC).

Tak trochę po za tematem wiodącym. Jedno bardzo lubię w tej pracy - kontakty z Wami, kolegami z forum, czy nowymi czy znanymi od lat ze wspólnych wyjazdów. Kilkaset rozmów każdego roku, miło później spotkać tych ludzi. Tutaj dobrym przykładem jest właśnie kolega Dudek - Tomek :). Czasem to ja pamiętam kiedy to on ma urlop i zapomniał się ubezpieczyć. Kiedyś żona wystawiała dla Tomka polisę, kiedy ja prowadziłem zestaw gdzieś tam na A1 w drodze nad Bałtyk. Inni koledzy odbierali już u mnie w domu zielone karty w drodze na dalekie południe Europy, rekordzista o 1 w nocy :)

Cezarr

Ma być dobrze tanio na końcu, ale jednak potwierdzacie to co słyszałem PZU. 

Dzięki 👍

maarec

Dobro powraca :), zobaczcie kto nas odwiedził podczas konferencji agentów Uniqa kilka dni temu.  Nawet nie wiedziałem o współpracy.

image.thumb.png.4238e15fc385a9d6d89b0d00f2e89257.png

P.S. Zniżki dalej funkcjonują, wspólne oszczędności od mojego poprzedniego ogłoszenia - listopad 2018 wyniosły już ok 10.000zł.  Pozdrawiam :)

Aha... jakby ktoś pytał, zajęliśmy drugie miejsce w kraju, za rok trzeba poprawić wynik

image.thumb.png.43d14d1c6609af003d5130bf065a5226.png

Edited by maarec (see edit history)

dudek_t

Ja tak tylko tu zostawię...

Oferta dealera po "rabatach" i negocjacjach - 4400zł

Oferta Marka w tej samej firmie ubezpieczeniowej i z lepszymi warunkami assistance, pakietem szyba itp. - 3000zł 

Myślę że nie wymaga komentarza.

Dziękuje.

powolniak
W dniu 18.02.2019 o 09:51, dudek_t napisał:

Ja tak tylko tu zostawię...

Oferta dealera po "rabatach" i negocjacjach - 4400zł

Oferta Marka w tej samej firmie ubezpieczeniowej i z lepszymi warunkami assistance, pakietem szyba itp. - 3000zł 

Myślę że nie wymaga komentarza.

Dziękuje.

No dobrze, ale czego dotyczyło to ubezpieczenie? Auto czy przyczepa. Assistance czy obejmowało holowanie na wydłuzonym czy standardowym dystansie. Jeśli dotyczyło AC, OC i NW na auto, to co z przyczepa w przypadku awarii holownika (na jaką odległość assistance). 

Rozumien, że to w Uniqua.

maarec
19 minut temu, powolniak napisał:

No dobrze, ale czego dotyczyło to ubezpieczenie? Auto czy przyczepa. Assistance czy obejmowało holowanie na wydłuzonym czy standardowym dystansie. Jeśli dotyczyło AC, OC i NW na auto, to co z przyczepa w przypadku awarii holownika (na jaką odległość assistance). 

Rozumien, że to w Uniqua.

Pełnego pakietu na holownik. ASS na 1200km obejmujący przyczepę. Przyczepa (w tym kempingowa) podpięta do samochodu będzie razem z nim odholowana.

Tak UNIQA T.U.S.A

lucas_ka

Polecam "zakupy" u Marka. Pare drobnych spraw załatwiliśmy , DiT czyli dobrze i tanio!!! 

maarec

Nowa promocja na ubezpieczenie podróżne (koszty leczenia) na czas majówki czy Wielkanocy a myślę, że i wczasowiczów czerwcowych.  Wbrew zapisowi na ofercie UNIQA u mnie promocje łączą się :) sorry taki mamy teraz klimat - agent diamentowy czyli kat 1 - pozdrawiam  :)

Jednocześnie polecam 30% zniżki na ubezpieczenie nieruchomości, 8% na OC,  min 40% na AC w pakiecie z nieruchomością (od 110zł rocznie). To tylko promocje w Uniqa, które nie są dostępne u wszystkich agentów lecz u wybranych. W ofercie jeszcze kilkanaście innych towarzystw...

dzięki za dotychczasowe zaufanie.

image.thumb.png.8929c2815625d592e808492ba077cbb7.png

czyś

Zdaje się od grudnia 2018 r. musi to być też formalnie zabytek (tzn. nie tylko żółte blachy - wiek 25 lat i nie produkowany od 15 lat), ale też musi być

- wpisany do rejestru zabytków/wojewódzkiej ewidencji zabytków lub do rejestru muzealiów (art. 2 pkt. 39 ustawy Prawo o ruchu drogowym)

albo

- ma co najmniej 25 lat i posiada opinię rzeczoznawcy że jest to unikat/ma szczególne znaczenie dla dokumentowania historii motoryzacji

bo w przeciwnym razie nie ubezpieczają ze zniżkami w ramach karty PZMot.

Wcześniej z kartą PZMot dało się faktycznie obejmować zniżkowym OC również "nieformalne" zabytki, wystarczyły żółte blachy, niezależnie od wpisu w rejestrze, a nawet "przechodziło" bez żółtych blach wg kryterium wiekowego. Teraz bardzo ściśle jest sprawdzane, czy samochód spełnia ustawowe kryteria uznania za pojazd zabytkowy. 

Slawka

@maarec mam pytanie czy ubezpieczenie podróżne można poszerzyć o szkody w wynajmowanym sprzęcie (bez wyłączenia sprzętów mechanicznych), tak jak 2 lata temu oferowało PZU? Wojażer. I czy jest produkt, który umożliwiałby ubezpiecznie udziału własnego przy wynajmie na przykład kampera w wypożyczalni?

Pozdrawiam, Sławka

maarec
4 godziny temu, Slawka napisał:

@maarec mam pytanie czy ubezpieczenie podróżne można poszerzyć o szkody w wynajmowanym sprzęcie (bez wyłączenia sprzętów mechanicznych), tak jak 2 lata temu oferowało PZU? Wojażer. I czy jest produkt, który umożliwiałby ubezpiecznie udziału własnego przy wynajmie na przykład kampera w wypożyczalni?

Pozdrawiam, Sławka

Ciekawe pytanie, doczytam i odpowiem.

Rozumiem, że PZU zmieniło ten zapis?

maarec
Teraz, Slawka napisał:

@maarec Tak, od 2018 roku już jest wyłączenie na pojazdy mechaniczne.

Tym bardziej doczytam OWU.

maarec
W dniu 14.04.2019 o 15:50, Slawka napisał:

Pozdrawiam, Sławka

jest i odpowiedź - fragment OWU

Rozdział XII UBEZPIECZENIE ZNIESIENIA UDZIAŁU WŁASNEGO
W WYNAJĘTYM SAMOCHODZIE
Przedmiot i zakres ubezpieczenia
§ 67
1. Na wniosek Ubezpieczającego i za opłatą dodatkowej składki umowa
ubezpieczenia kosztów leczenia i pomocy assistance może zostać
rozszerzona o ubezpieczenie zniesienia udziału własnego w wynajętym
samochodzie podczas podróży zagranicznej na poniżej określonych
zasadach.
2. Przedmiotem ubezpieczenia jest kwota określona w dokumencie
ubezpieczenia wynajętego samochodu, jaką ubezpieczający
w ramach umowy ubezpieczenia pojazdu pokrywa we własnym
zakresie w związku z łącznym zaistnieniem trzech przesłanek:
1) wystąpienia wypadku komunikacyjnego z udziałem wynajętego
przez Ubezpieczonego pojazdu podczas podróży zagranicznej i
2) wypłacie odszkodowania związanego z tym wypadkiem komunikacyjnym
i
3) obciążenia Ubezpieczonego pokryciem kwoty udziału własnego
przez ubezpieczającego w związku z wypadkiem komunikacyjnym
z udziałem wynajętego samochodu.
Suma ubezpieczenia
§ 68
1. Suma ubezpieczenia określona odrębnie na każdego Ubezpieczonego
w dokumencie ubezpieczenia stanowi górną granicę odpowiedzialności
UNIQA TU S.A. na jedno i wszystkie zdarzenia powstałe
w trakcie trwania ochrony ubezpieczeniowej.
2. Suma ubezpieczenia określona w ust. 1 ulega zmniejszeniu po każdej
wypłacie świadczenia aż do jej wyczerpania.
Wyłączenia odpowiedzialności
§ 69
Oprócz wyłączeń ogólnych określonych w § 12 UNIQA TU S.A. nie ponosi
również odpowiedzialności za szkody, których przyczyną było działanie
Ubezpieczonego będącego pod wpływem alkoholu.
Ustalenie wysokości świadczenia
§ 70
W przypadku wystąpienia wypadku komunikacyjnego podczas podróży
zagranicznej UNIQA TU S.A. wypłaca świadczenie w wysokości udziału
własnego określonego w dokumencie ubezpieczenia wynajętego samochodu,
jednak nie więcej niż do wysokości zadeklarowanej sumy ubezpieczenia
wynikającej z zawarcie niniejszej umowy ubezpieczenia.

I jeszcze składki - S.G. są niskie 200 i 400E. W przypadku 14 dni i wyjazdu indywidualnego składka wzrasta odpowiednio o 25 i 50zł co mogę zbić o kilkanaście procent.

niby nie wiele, jednak płacąc 50zł w przypadku uszkodzeń można liczyć na zwrot ponad 1700zł