Skocz do zawartości

Proponuję prawdopobnie najtańsze ubezpieczenie Autocasco Kamperów i Przyczep


maarec2

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz co by było jeśli TU dawało by takie polisy ? Kupujesz za 3tys. uznajesz że jest super stan ,ubezpieczasz na 15tys i wpada ci do jeziora.Niestety nie ma tak różowo ... ;)

 

Nie wydaje mi się, aby taka możliwość istniała :niewiem:

Nawet jak ubezpiecza się mieszkanie, to przed właściwym podpisaniem umowy, przychodzi przedstawiciel ubezpieczyciela i sprawdza poprawność i zgodność ze stanem faktycznym podanych przez kogoś danych :hmm:

Jeśli ktoś chce ubezpieczyć np. budkę 16 letnią i uważa, że jej stan i wyposażenie nadaje jej wartość np. 20 tys., to chyba nikt nie uwierzy na słowo, tylko wcześniej sprawdzi. Przecież każdy ubezpieczyciel posiada własnych rzeczoznawców.

Jeśli i to byłoby zbyt skomplikowane, to można przecież dokonać na własny koszt wyceny przyczepy przez niezależnego rzeczoznawcę i na tej podstawie powinna być możliwość ubezpieczenia na konkretną sumę. Oczywiście składkę kalkuluje się indywidualnie.

Wycena z katalogu (jak leci) może w wielu wypadkach być nie adekwatna do rzeczywistej wartości przyczepy. Działa to w dwie strony, jednak gorzej, gdy katalogowa wartość budki jest zaniżona w stosunku do jej rzeczywistej wartości. Bywają przyczepy, których wyposażenie np. podwaja ich wartość. Montujemy różne rzeczy - solary, movery, bojlery, TV, drogie przetwornice i wiele innych rzeczy. To wszystko ma wymierną wartość.

Trzeba też pamiętać o jeszcze jednej sprawie (bardzo ważnej): wiek przyczep nie ma tak istotnego znaczenia przy obliczaniu wartości, jak wiek samochodów. Nie można tez zapominać, że przyczepę eksploatuje się ok. 2 miesięcy w roku, a samochodem jeździmy raczej codziennie. Procentowe zużycie w ciągu roku jest wielokrotnie mniejsze, niż zużycie samochodu, a co za tym idzie, prawdopodobieństwo kolizji itp. jest również mniejsze.

Myślę, że firmy ubezpieczające są w stanie stworzyć odpowiednią dla każdej ze stron ofertę.

Według mnie, brak możliwości ubezpieczenia ponad "x - letnich" przyczep (pojazdów) jest wielce niesprawiedliwym posunięciem :hmm:

IMHO

P.S.

Oczywiście nie piszę tego personalnie. To są tylko takie moje uwagi w temacie ubezpieczeń.

 

:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie wydaje mi się, aby taka możliwość istniała :niewiem:

Nawet jak ubezpiecza się mieszkanie, to przed właściwym podpisaniem umowy, przychodzi przedstawiciel ubezpieczyciela i sprawdza poprawność i zgodność ze stanem faktycznym podanych przez kogoś danych :hmm:

Jeśli ktoś chce ubezpieczyć np. budkę 16 letnią i uważa, że jej stan i wyposażenie nadaje jej wartość np. 20 tys., to chyba nikt nie uwierzy na słowo, tylko wcześniej sprawdzi. Przecież każdy ubezpieczyciel posiada własnych rzeczoznawców.

 

Jeszcze nigdy agent nie był w moim mieszkaniu a zawsze ubezpieczam wyposażenie itp.Ubezpieczałem równiez samochody bez oględzin.

Kupowałes kiedyś polise online ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy :] dopiero dotarłem do kompa i już odpowiadam - większość z Was ma zdecydowaną rację, nie będę cytował po kolei tylko odpowiem zbiorczo :

 

- na dzień dzisiejszy przyjmujemy przyczepy ( i inne pojazdy) z 1997 roku i młodsze - ale później kontynuujemy już do ich zgonu... czyli może być i 30 kolejnych lat

- planów zarządu nikt nie zna - jutro rano może być mail że już tylko 10 letnie + kontynuacje (tak ma ok 70% ubezpieczycieli)

- starszym sprzętom (mojej również :( polecam Wartę, ewentualnie PZU - i chyba koniec listy ? albo mnie Ktoś poprawi) - a trzeba było kopnąć rocznik w DR :( o te 2 lata :[

 

- wartość przyczepy deklaruje właściciel - przy autach jest wycena nasza, a przy przyczepach i kamperach w przypadku szkody wtedy rzeczoznawca wycenia jej wartość przed i po szkodzie i wypłacamy odszkodowanie. - ale ja Wam proponuję ubezpieczenie w wariancie warsztatowym - wtedy oddajesz sprzęt na serwis i oni rozliczają się z ubezpieczycielem bez Twojego zaangażowania - dużo więcej kasy idzie wtedy na naprawę.

 

Przykład - kosztorysowo naprawa zderzaka, lamp i maski w astrze 2009r wyszła 1300, a serwis zawołał i dostał 4900zł

 

- zarządu na oczy nie widziałem nigdy, ale 3 lata temu widziałem bezpośredniego przełożonego - jest dobrze :] - na spotkaniu opłatkowym :]

 

- my jesteśmy zboczeni - kochamy nasze p-py - natomiast mój "portfel" pokazuje, że klienci przy autach rezygnują z AC ok 3-4 lata od zakupu, chodź są tacy z AC od 1990 kiedy mój teść zaczynał pracę w ubezpieczeniach jeszcze w POLONII...

 

- nikt nie robi oględzin mieszkań ani innych obiektów po za pojazdami w ubezpieczeniu AC - tutaj koniecznie min 5 fotek i oględziny szyb....

 

- ubezpieczamy budynki, które czasem na jednej polisie są liczone w mld złotych - nikt tego nie ogląda :] tak jak i mieszkań ze składką 85zł miesięcznie... :]

 

Pamiętajmy wszyscy - ubezpieczenie ma być dla nas, po to aby spokojnie jeździć, aby spokojnie zostawiać nasze domy i mieszkania, a nie po to aby na nim zarabiać, to nie jest wielka kumulacja w lotto..., czasem klient marudzi - że płacąc 85 zł za mieszkanie, zrobił szkodę na 3000-5000zł a ja mu wyskakuję z podwyżką na 101zł... bo mi komputer tak pokazuje.... a on na to że przecież miał ubezpieczone na 10.000zł a "wykorzystał tylko 5000zł" a ja mu podwyższam :]...

 

pytajcie, rozmawiajmy, ja jestem bardzo pozytywnie zaskoczony - 3 dzień od wystawienia mojej oferty a ja nie nadążam robić dla Was obliczeń :] nawet 2 polisy już są :]

Edytowane przez maarec2 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Maarec slusznie zauważył, że są TU ubezpieczające pojazdy starsze niż 10-15 lat. Chociażby wspomniana WARTA. Nie wiem jak jest w PZU.

Co do wartości - sam klient nie może określić wartości swojego pojazdu. Klient ma prawo powiedzieć, na jaką wartość chciałby ubezpieczyć mienie. Do agenta należy obowiązek oszacowania wartości pojazdu. W wyjątkowych sytuacjach może skorzystać z pomocy rzeczoznawcy. Oczywiście klient może przedstawić wycenę niezależnego eksperta, ale ... nie każda wycena "eksperta" będzie honorowana przez TU, a wycena honorowana kosztuje 200-300 zł.

Oczywiście - katalogi przyczep (tylko Info-Ekspert) są BARDZO ubogie, ale nie są one jedyną wyrocznią w określeniu pojazdu nietypowego (np kampera). Wartości takich pojazdów szacuje się (a przynajmniej powinno się) indywidualnie uwzględniając ich przede wszystkim wyposażenie i stan a w dalszej kolejności wiek, markę i typ. Reasumując - jezeli agent będzie chciał w sposób uczciwy wycenić pojazd (tu kampera/przyczepę) - na pewno da sobie radę.

Wracając do tematu oględzin zarówno pojazdów jak nieruchomości. Wszystko zależy co ubezpieczamy i na jakie sumy. W większości TU są limity, które wskazują, powyżej jakiej sumy ubezpieczenia należy wykonać oględziny/lustrację mienia. Odstępuje się od oględzin przy zakupie pojazdu nowego z salonu. Odstępuje się od oględzin również przy kontynuacji ubezpieczenia (jeżeli nie było szkody). Dotyczy to zarówno pojazdów jak i mienia (nieruchomości lub ruchomości).

Nikt rozsądny nie przyjmie do ubezpieczenia mieszkania, w którym klient będzie chciał ubezpieczyć ruchomości domowe na 500 000zł bez oględzin. W mojej ocenie już 50 000zł (ruchmości domowe) jest kwotą, przy której powinno się obejrzeć miejsce, i mienie ubezpieczane. Z kilku powodów - czy spełnia wymogi zabezpieczeń, czy to mienie fizycznie istnieje, etc. nawet nie wiecie ilu wśród klientów jest naciągaczy.

Konieczne natomiast są oględziny pojazdu nietypowego. Podam przykład wniosku agenta o wycenę kampera. takie informację otrzymałem:

kamper Fiat Ducato 2.3JTD. Nr rej. Nr VIN. Dodatkowo skan dowodu rejestracyjnego. I nic więcej. Przy takich informacjach - wycena to wróżenie z fusów i wcale się nie dziwię, że katalog to za mało.

Wracając do tego co napisał Krzysiek - powtórzę wartość nietypowego pojazdu POWINNA być ustalona w sposób profesjonalny i powinna ona odpowiadać rzeczywistej jego wartości. Dodam, że w Warcie z ustaleniem wartości - raczej nie ma problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekałem, na Twoją wypowiedź, jako człowieka bardziej doświadczonego w ubezpieczeniach komunikacyjnych - tych mniej typowych.

 

u mnie w firmie, nie ma działu wsparcia - jeżeli chodzi o wyceny pojazdów - wiadomo, auta osobowe jest eurotax i w kilka sekund jest info o wartości auta.

 

jak ubezpieczałem swoją 17-letnią przyczepę w Warcie - miłe panie powiedziały, że to ja mam podać wartość, a jak nie znam to zapłacić sobie rzeczoznawcę i przynieść kwitek :niewiem:

 

jeżeli chodzi o inne ubezpieczenia - mam klientkę z ruchomościami domowymi na ponad 200.000zł - kiedy ta Pani robiła ubezpieczenie po raz 1 - przyniosła fotki, oraz częściowo wyceny i faktury tego co ma w domu, kontynuację robi już 5 rok - i jak na razie bezszkodowo - a na wizji lokalnej u niej - 140km od Częstochowy nigdy nikt nie był. Centrala wyraziła zgodę na ubezpieczenie, z resztą tak jak piszesz - powyżej 50.000zł piszę maila o zgodę do centrali - mam takich klientów ok 20 rocznie.

 

nigdy jeszcze nie byliśmy na oględzinach nieruchomości, natomiast przy nowych ubezpieczeniach AC - wiadomo, zawsze robi się fotki.

 

Co do oględzin miejsca - i jego zabezpieczeń - są one dokładnie opisane w OWU - i my o tym informujemy klienta, dajemy też za dobre zabezpieczenie wysokie zniżki. A to czy klient będzie te zabezpieczenia miał czy tylko ściemnia - to jest jego ryzyko - będzie kradzież, a nie będzie zabezpieczeń - nie będzie też odszkodowania. Mówię o tym nawet klientom ubezpieczającym ruchomości domowe na 1000zł... Ubezpieczeń mieszkań mam w granicach 8000 - 10.000 sztuk rocznie - nie ma takich mocy przerobowych aby sprawdzić nawet 1% z nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Odkupuję niesamowicie stary temat.

Zacznę od danych kontaktowych, gdyż często aby na nie trafić trzeba się nieźle naszukać.

Telefon stacjonarny - bez zmian - 343430305 (8:30-15.00 pn-pt)

komórka image.png.1236a458c5c6d06c8298fdb8404d032a.png (7 dni w tygodniu, 8 - 20, fajnie w  sprawach ubezpieczenia do 15)

mail - tu można bezpiecznie wysłać swoje dane osobowe - np dowód rejestracyjny - kontakt@rabatoc.pl

 

A teraz najważniejsze - zupełnie nowa oferta Uniqa T.U.S.A., która w wielu przypadkach (np mój holownik)   może spowodować niezłe zamieszanie na rynku, oczywiście jakością i ceną  (możliwe, że będzie ograniczenie w czasie):

- od 30.10.2018 przy zakupie ubezpieczenia nieruchomości (polisa za min 106zł rocznie) automatycznie nalicza się zniżka w WYSOKOŚCI 40% dla klienta na Autocasco (pojazdy osobowe tylko)

- wspominałem w innym temacie, że od 01.10.2018 nastąpiła nowość - kategoryzacja agentów - im więcej sprzedajesz dla tego ubezpieczyciela - tym większy upust możesz dać swoim klientom. Przez ostatnie 2 tygodnie wspólnie z kolegami z karawaning.pl  oszczędziliśmy ponad 1000zł na samym "gołym oc". Słynny rankomat przebijaliśmy o ponad 200zł!

-  UWAGA - u nas promocje łączą się :)

- od 15.10.2018 - oferta specjalna na samochody SKODA - AC minus 25% do końca 2018r (np nowy Kodiaq 2.0 - 190.000zł - składka 3500zł za całość)

- Nie obiecuję cudów, nie przeskoczę składki minimalnej za AC, szkodowości klienta czy niektórych elementów ujętych w taryfie, które wykluczają pewnych klientów lub ich pojazdy.

- w zestawie do OC + AC + NNW zaoferuję jeszcze Assistans na poziomie ADAC lub zbliżony z zaznaczeniem, że dzwonimy do Polski. Wiek pojazdu - do 15 lat, musi być cały pakiet OC/AC, holowanie do 1200km w Europie, Pl bez limitu, samochód zastępczy po awarii do 5 dni, po wypadku do 15 dni, po kradzieży do 30 dni. - 350zł za rok bez negocjacji.

Przykładowo mój smax - rok temu pakiet Uniqa wyceniany był na 3500zł, w tym roku wyszłoby 1700zł, jednak po doliczeniu 350zł za assistans wychodzi 2050zł.  Za ADAC płacę praktycznie 400zł. Oczywiście to inny produkt, bo dalej dotyczy samochodu a nie kierowcy,  jednak co odróżnia go od większości produktów na rynku - obejmuje przyczepę podpiętą do samochodu.

Dla pozostałych klientów zaoferuję usługi pozostałych towarzystw ubezpieczeniowych, z którymi współpracujemy. Niektóre z nich wyceniają już przyczepy do AC (dotyczy głównie przyczep młodszych niż 2008r)

 

 

Alianz.jpg

AXA.jpg

generali.jpg

Gothaer.jpg

HDI.jpg

Hestia.jpg

interrisk.jpg

link4.jpg

MTU.jpg

proama.jpg

PZU.jpg

Uniqa8060.jpg

warta.jpg

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorzystałem z oferty Maarec.  Dzięki Markowi zaoszczędziłem ok 250zł na samym OC w porównaniu do  bieżących ofert z Rankomatu nie mówiąc ze oferta jest też korzystniejsza w zakresie Assistance (w tym wariant z przyczepą).  Polecam,  naprawdę doradzi, dobierze ofertę pod oczekiwania. WARTO !

Dziękuje Marku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Zbyszek napisał:

Skorzystałem z oferty Maarec.  Dzięki Markowi zaoszczędziłem ok 250zł na samym OC w porównaniu do  bieżących ofert z Rankomatu nie mówiąc ze oferta jest też korzystniejsza w zakresie Assistance (w tym wariant z przyczepą).  Polecam,  naprawdę doradzi, dobierze ofertę pod oczekiwania. WARTO !

Dziękuje Marku

dzięki, Twój przykład idealnie pokazuje, jak sponsorowane są te całe porównywarki internetowe. Znalazłem 3 lub 4 oferty, które były tańsze o 100-250zł od ceny proponowanej w sieci. Co przy samym OC i ass wychodzi dla mnie słabo patrząc od strony klienta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czystym sumieniem polecam. Nie wiem czy najtaniej bo nigdy nie sprawdzałem ale z całą pewnością wszystko w pełni profesjonalnie, bez niedopowiedzeń, kruczków itp. W dodatku w bardzo miłej atmosferze i totalnie bezproblemowo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.