Skocz do zawartości

Jak przewozić rowery ??


kmachacz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 99
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja mam auto 1,62 i wybrałem jednak opcję dachu. Kupiłem ostatnio w Norauto belki na relingi aluminiowe (279 zł) i bagażnik na rower też alu (129 zł w promocji). Dziś pierwsza próba wsadzenia rowerka na dach. Ze względu na wysokość może trochę niewygodnie, ale nie mam innego wyboru.

 

Byc moze wtarganie lekkiego rowerku nie stanowi problemu. U mnie jeden rower wazy 25 kg a drugi 20kg. To jest masakra zeby to podniesc na wysokosc o ktorej mowa.

 

W zwiazku z ta wagą obawiam sie czy bagaznik montowany z tylu przyczepy wytrzyma :-]

Czy ktos z forumowiczow sprawdzal jakis bagaznik w praktyce ? Jak to sie ma do tych deklarowanych wartosci. Producent pisze ze max 50 kg. U mnie wychodzi 45kg. Blisko granicy. Nie chcialbym zeby na jakiejs dziurze rowerki wraz z kawalkiem tylnej sciany zostaly na drodze. :piwko::ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, moim zdaniem, to nie do końca tak jak piszesz. Żeby zrównoważyć ciężar rowerów musisz dociążyć przód przyczepy, a co za tym idzie znacznie zwiększyć jej masę. Niestety to też może niekorzystnie oddziaływać na jej właściwości jezdne. O ile na równej autostradzie nie będzie problemów to na naszych dziurawych drogach obawiałbym się o nadmierne przeciążenia haka zarówno w górę jak i w dół. Poza tym przyczepy też nie można dociążać w nieskończoność, szczególnie tak małej jak nasze niewiadówki. Stąd moje wątpliwości co do Twojego pomysłu. Nie znaczy to, że wygląda on źle, bo Twoje wykonanie bardzo mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście . Twoje wątpliwości są zasadne . Też uważam , że zbytnie dokładanie balastu nie wpłynie korzystnie na trakcję ale w przypadku gdy przewożone są rowery , to na tyle przyczepy pozostaje w schowkach trzymać jedynie pościel . Przedsionek i jeszcze parę rzeczy przełożyć do przodu . Jest jeszcze kufer na dyszlu , do którego można coś mniej ciężkiego dołożyć . To wszystko jest zależne od tego co przewozimy .

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego , że koła i oś Niewiadki mają ograniczoną wytrzymałość .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to Was zainteresuje .

http://fanklub-niewiadowek.com/forum/viewtopic.php?f=4&t=779&start=15

Rozwiązać sprawę w Waszych przyczepach podobnie . :piwko:

 

Bardzo ciekawe rozwiazanie i wyglada solidnie. Moge prosic o jakis kontakt na GG ? Chcialbym pogadac o szczegolach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.