Skocz do zawartości

Jak przewozić rowery ??


kmachacz

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, jak najlepiej przewozić rowery? Skłaniam się do uchwytu na dyszel. Znalazłem bagażnik, który się nadaje do montażu na dyszlu z nakładką platikową. Ale sprzedawcy tutaj w Polsce mówią o ryzyku oparcia się tyłu samochodu przy złamaniu przyczepy o rowery lub dolne części tego bagażnika. Producent tego bagażnika to firma produkujące chyba rolety Omnistor, więc nie wiem czy dopuszczaliby do takich sytuacji ??

Dzięki za wszelkie sugestie i rady !! :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 99
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Widziałem jak wyglądają manewry z takim bagażnikiem na dyszlu, porażka kąt skrętu prawie zerowy. Nie rozumiem dlaczego wszyscy a przynajmniej większość upiera się przy bagażnikach montowanych na przyczepę :niewiem: Przecież bagażnik dachowy jest dużo bardziej praktyczny toż nie zawsze jeździmy z przyczepą a rowery chciało by się zabrać. Co do aerodynamiki to przyczepa i tak skutecznie ją zaburza więc rowery na dachu niewiele już szkodzą. Bez dziurawienia przyczepy, zbędnego obciążania dyszla (bardzo często i tak już za ciężkiego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radek, pewnie. Z Kaleńska wiozłem rowerek małej. No i swoje wyskakał po podłodze mimo gumek zabezpieczających. Już więcej do cycepki nie będę pakował innych gratów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie wożenie w środku też do mnie nie przemawia !!

Czyli dyszel to najgorsze rozwiązanie.

Jeszcze jedna sprawa, nie wziąłem tego pod uwagę i dzięki za sugestię, że jeżeli przyczepa zostaje na campingu, a ja chcę wziąć rowery to lipa jak mam bagażnik na przyczepie !!

:niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy na dyszel zalozyc adapter ktory dokupuje sie do bagaznikow rowerowych na hak. AL-KO robi tez takie adaptery.

Podczas ciagania bagaznik montuje sie wlasnie na tym adapterze. To jest cos takiego jak hak tylko jest prosty. Jak zostawia sie gdzies przyczepe a chce jechac z rowerami, to wystarczy bagaznik z haka adaptera przelozyc na hak samochodowy i w droge.

 

Nie wiem jak to bedzie funkcjonowac ale zamierzam przed wyjazdem sobie sprawic taki adapter.... tym bardziej ze przy aucie mam hak zdejmowany i wystarczy jeden na stale zostawic przy bagazniku, a jak sie bedzie przekladac to nawet nie trzeba bedzie zdejmowac bagaznika z haka tylko odczepic ten drugi od przyczepki i doczepic ten z rowerami... a nie jest to takie ciezkie nawet jak sa na tym rowery.

 

Jakos nie mam przekonania do bagaznikow na dach :niewiem:

 

TL26848.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram przedmowcow... nie ma jak dachowy... no nie wiem jak sie na tyl cycepki sprawuja.. ale tam naprawde trzeba wiedziec jak zamocowac...no i argument o wozeniu rowerow bez cycepy tez jest trafny... ja zakladam na dach i jest super.. a co kiwaniaOlo, to przejrzyj dokladnie mocowania palakow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiszon , ja Ciebie to powoli bede chyba we wszystkim popierał :lol::>:-]:-] ..., ale fakt teraz, znaczy wczoraj miałem okazje zobaczyc jak (szkoda gościa , meczył sie okropnie)przy kreceniu z rowerkami na dyszlu na parkingu pod stacja ......teraz to wiem (OBŁĘD) :niewiem::hehe: . w autku mojej zonki jest bagaznik na rowerki 2 szt i to jest to , ale do mojego auka to myśle nad bagaznikiem który sie montuje na tylna ( klape i szybe bo to sedan ) cco o tym myslicie panowie ??? http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=217979758 to je to o czym pisze i myśle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie , ale jak chcesz powędrowac na wyprawe samochodowo- roerowa to juz masz sprawe załatwiona ......chyba sie zgodzisz , bo ja w sprawie manerów( bagaznik na klapie) z Toba sie zgadzam .

 

Co do rowerów na dachu ok :niewiem: , ale bez przyczepy , jak jade z p[rzyczepa to opór stawia mi juz sama przyczepa, wiec ciut zmniejszajac go moge rowerki zamontowac na bagazniku na szybie tzw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

który sie montuje na tylna ( klape i szybe bo to sedan )
:niewiem: spytaj Olo, ... malo co a by cycepy nie uszkodzil przez ten bagaznik jak w kalensku bylismy.... IMO skucha ...
jade z p[rzyczepa to opór stawia mi juz sama przyczepa,
i tu racja... zalezy jaki zapas mocy masz w motorku.. przy moim 2.0 HDI czy mam u gory rowerki czy nie, zestaw tak samo sobie radzi i 130 jedziemy :hehe: fakt ze troszke dluzej z rowerkami musze sie bujac aby nabrac speeda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serek już melduję. Te klapowe są bajera ale ale ... . Przy większym skręcie też można się dogonić i zazgrzytać. Przy jeździe na wprost oki. Jeszcze jeden minusik to to, że jak byś się nie delikutasił to zawsze gdzieś na zaczepach na klapce ten lakier drapniesz. Nie ma to że tamto. Poza tym cycepka na haku i jeszcze rowery na klapie działające jak dźwignia, to już jest naprawdę kupa żelastwa na tylnej osi. Ja się przesiadam z klapowego na górne szyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia wiem że niema nic gorszego jak bagażnik na dyszel . Rowery są całe poniszczone ( opór powietrza powoduje że jeden z rowerków opiera się o ramę bagażnika ) , wymagają całkowitego przeglądu ( podczas jazdy w deszczu , cała woda spod kół leci na rower ( do przeglądu suport , piasty , linki itp. ) . Nie można założyć pokrowca na rowerki bo wtedy opór jest ogromny i nasz sprzęt opiera się na przyczepce i rysuje . Straciłem wiele nerwów i pieniędzy przez taki wynalazek . Bagażnik po jednym wyjeździe wyrzuciłem ( fiamma ) . Polecam bagażnik na tył przyczepy , lecz trzeba uważać na wagę aby nie przekroczyć 50 kg .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.