Skocz do zawartości

Jeziora


Pierzasty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak w temacie...Szukam fajnych miejsc w Polsce południowej, ale jako, że jadę z dziećmi- dlatego musi być miejsce do kąpania,a najlepiej jeziorko...Ponieważ chodzenie, a tym bardziej po górach nie jest ich ulubioną atrakcją.. :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Polecam kaskadę Soły:)

Jedno z piękniejszych miejsc w Polsce. Kampingi są w Międzybrodziu Bialskim i Międzybrodziu Żywieckim. Oba nad jeziorem. W Bialskim jest dobry standard, ale może być tłoczniej.

Po górach też można pobiegać, jest sporo szlaków. Kolejką można wjechać na górę Żar. Atrakcji w okolicy sporo :skromny:

Edytowane przez Kajman (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam kaskadę Soły:)

Jedno z piękniejszych miejsc w Polsce. Kampingi są w Międzybrodziu Bialskim i Międzybrodziu Żywieckim. Oba nad jeziorem. W Bialskim jest dobry standard, ale może być tłoczniej.

Po górach też można pobiegać, jest sporo szlaków. Kolejką można wjechać na górę Żar. Atrakcji w okolicy sporo :skromny:

 

Kajman miejsce urokliwe pod względem otoczenia i widoków ale jeżeli chodzi o jeziora to raczej powodują u mnie przynajmniej niesmak i osobiście bym dziecka do tych jezior nie wpuścił. Nie wiem jak jest teraz, ale nie bez powodu jakiś czas temu był zakaz kąpieli w nich z powodu zanieczyszczenia wody i jeszcze do tego te wiry które tam powstają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiry bywają na jeziorze żywieckim :oslabiony:. Co do czystości wody to nie jest tragicznie, było nie było pijesz wodę z tych jezior w domu, fakt nieco uzdatnioną, ale w rankingu europejskim woda z wodociągów bielskich zajęła pierwsze miejsce w Europie :skromny:.

 

W Międzybrodziu Bialskim jest tez duży basen z podgrzewaną wodą jeżeli ktoś nie chce wchodzić do jeziora :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radków

 

koło mnie

 

u podnóża gór Stołowych i polskich i czeskich

 

i zalew a przy samym zalewie pole campingowe !

 

myślę że to niezłe połączenie

 

http://www.radkowklodzki.pl/dane/

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba większość tych sztucznych zbiorników jest mało przyjazna dla dzieciaków - kamienie i dość strome zejścia, do tego mulaste

a co do czystości wody, problem jest głównie po deszczach, a zwłaszcza po powodziach gdy spływa wszystko co zalega w rowach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm. do tej pory cały czas byłem przeświadczony, że znajdę w miarę czyste, przyjazne również pod względem plaży jeziorko na południu....ale sam już nie wiem, a urlop tuż, tuż...:hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....... Kampingi są w Międzybrodziu Bialskim i Międzybrodziu Żywieckim. Oba nad jeziorem. W Bialskim jest dobry standard, ale może być tłoczniej.

Kajman - przybliż proszę dokładniej lokalizację, kiedyś będąc przelotem objechałem na szybko jezioro, jedyne pole które rzuciło mi się w oczy to kawałek niby parku pomiędzy drogą do elektrowni a jeziorem to chyba było to LINK do www. Czy może masz na myśli Miami Tropic w Bialskim ?

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad jeziorem międzybrodzkim są trzy kampingi. Dwa z nich wymieniłeś. Majami Tropic jest fajny, ale tam są głównie rezydenci, miejsca może brakować. Obok jest basen z podgrzewaną wodą. Skręca się w centrum Międzybrodzia kierując się na kościół, za którym jest camping. Jadąc kawałek dalej i nad brzegiem jeziora skręcając w lewo jest kolejny kamping. To raptem 300 metrów od Majami.

Trzeci też wymieniłeś. W Międzybrodziu Żywieckim kierując się w stronę elektrowni w górze Żar jest kamping jak go nazwałeś w parku. To taka wczesna komuna, ale sporo ludzi tam stoi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....Jadąc kawałek dalej i nad brzegiem jeziora skręcając w lewo jest kolejny kamping. To raptem 300 metrów od Majami.

Dzięki, a ten mi "uciekł" jeśli znasz go napisz kilka słów opinii, może jakaś strona, kiepsko w necie o kempingach w tym rejonie.

No cóż Miami - zdecydowanie nie mój klimat, ten "Sokół" też nie bardzo mi przypadł do gustu, możne więc ten trzeci :-)

A jak nie to potnę dalej na Brenną-Leśnicę na Jarowiska, wróciłem stamtąd dzisiaj nawet nie omieszkałem pomachać Ci po drodze :-)

A'propos Jarowiskom wyrosła "za miedzą" konkurencja - bardzo sympatyczne nowe pole również nad tym samym potokiem tyle że z wąskiego mostku dajemy w lewo i do końca dróżki.

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.