Skocz do zawartości

Jak włączyć ogrzewanie gazowe TRUMATIC hobby 420 1993r


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich!

 

Jestem tu nowy i szczęśliwym posiadaczem przyczepy HOBBY 420 1993r. Kupiłem ją od pierwszego włąściciela. Mam pytanie co do ogrzewania trumatic; jak się włącza ogrzewanie bo nadmuch sprzedawca mi pokazał lecz o ogrzewaniu zapomniałem. Może ma ktoś instrukcje obsługi?

 

Pozdrawiam

 

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

 

Jestem tu nowy i szczęśliwym posiadaczem przyczepy HOBBY 420 1993r. Kupiłem ją od pierwszego włąściciela. Mam pytanie co do ogrzewania trumatic; jak się włącza ogrzewanie bo nadmuch sprzedawca mi pokazał lecz o ogrzewaniu zapomniałem. Może ma ktoś instrukcje obsługi?

 

Pozdrawiam

 

Adam

 

Witam w naszym gronie.

Jeżeli wszystko masz sprawne to musisz przekręcić pokrętło to na którym masz skalę od 1 do 10, najlepiej gdzieś na 4 i wcisnąć je przytrzymując przez chwilę.Po przekręceniu jeszcze przed wciśnięciem powinieneś usłyszeć charakterystyczne cykanie iskrownika. Potrzymaj ok 5 - 10 sek i puść, wtedy powinno zaskoczyć i grzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacjeł:-) jak coś będę dalej pytał. jak żona tylko wstanie to zobacze czy działa. Pozdrawiam wszystkich z kempingu Morskiego w Łebie bo tu stacjonuje:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy iskrownik działa na 220v cz 12v? bo nie słychac go:-/

 

iskrownik będziesz miał przypuszczalnie na baterię, tutaj masz temat z podobnym problemem

http://forum.karawaning.pl/topic/3653-trumatic-po-raz-kolejny/page__hl__%2Bbateria+%2Bdo+%2Biskrownika

Edytowane przez bartosz_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może masz iskrownik tak jak u mnie taki piezoelektryczny ( naciskany)

po drugiej stronie pokrętła od regulacji temperatury. :niewiem:

 

Hobby z 93 r mają tylko i wyłącznie zapalanie piecyka na baterie ( no chyba że ktoś coś wcześniej przerobił ).

Radzę wymienić baterie ( 2 duże paluszki ) a przy okazji przeczyścić ich styki oraz przeczyścić wtyczkę ( dochodzą do niej 2 przewody: czarny i brązowy ).

Styki i wtyczka jeśli nie były konserwowane często są zaśniedziałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wymieniłem bateryjki i iskrownik nawet działa:) ale jak włoże baterie to "cyka" cały czas nawet jak nie trzymam wciśniętego pokrętła.

Moje pytanko co to może być za usterka?

 

 

I jeszcze jedno pytanko. Czy trzeba odkręcić gaz pod zlewem? Na jednym kurku jest takie logo jakby odkurzacz z rurą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wymieniłem bateryjki i iskrownik nawet działa:) ale jak włoże baterie to "cyka" cały czas nawet jak nie trzymam wciśniętego pokrętła.

Moje pytanko co to może być za usterka?

 

 

I jeszcze jedno pytanko. Czy trzeba odkręcić gaz pod zlewem? Na jednym kurku jest takie logo jakby odkurzacz z rurą?

I tak ma być.

Będzie ciągle ''cykać'' o ile nie przekręcisz pokrętła na 0.

To logo to piecyk.

Pokrętło z tym logiem trzeba przekręcić 90' w prawo lub lewo. Można wyczuć jego delikatny skok do przodu - wówczas jest otwarty dopływ gazu do piecyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i eureka:-) Piecyk działa i grzeje:-) odpalił od pierwszej iskry:-) Dziękuję bardzo za pomoc:-)

 

 

A teraz jeszcze jedno pytanie. Jak włączyć lodówkę aby chodziła na gaz? Mam podłączone 220v ale może kiedyś będzie potrzebna na gaz (kurek od gazu wiem gdzie jest:-) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kolejna sprawa się wyjaśniła:-) tylko ten wizjer płomienia wewnątrz lodówki mam zaparowany. To normalne czy jakaś usterka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.