Skocz do zawartości

Lutownica transformatorowa

moro

Rekomendowane odpowiedzi

Orientuje się ktoś czy taka lutownica wystarczy do domowych potrzeb przylutowania co jakiś czas kabelka etc...

http://www.lidl.pl/cps/rde/xchg/SID-DE8C1F8B-BC056C39/lidl_pl/hs.xsl/index_27584.htm

Jak będzie z zakupem dodatkowych grotów - one są uniwersalne? I czy ona się dość szybko nagrzeje czy raczej jest za słaba?

Orientuje się ktoś czy taka lutownica wystarczy do domowych potrzeb przylutowania co jakiś czas kabelka etc...

http://www.lidl.pl/c...index_27584.htm

Jak będzie z zakupem dodatkowych grotów - one są uniwersalne? I czy ona się dość szybko nagrzeje czy raczej jest za słaba?

dla mnie bez szału - za tę kwotę można kupić chińską pistoletową i wydaje mi się poręczniejsza - a sporo lutuje - miałem i te i te

do tego dokupujesz trzecią rękę i gra muzyka

za te pieniądze nie ma czaego oczekiwac ale tej bym akurat nie kupił

Mi kiedyś automatyk z pracy powiedział, że lutownica powinna być przynajmniej 100W. I w sumie prawda... wątpię by taką 30W dobrze rozgrzać przewód by zacynować końcówkę. 100W (chińska) też dobrej chwili potrzebuje.

Mi kiedyś automatyk z pracy powiedział, że lutownica powinna być przynajmniej 100W. I w sumie prawda... wątpię by taką 30W dobrze rozgrzać przewód by zacynować końcówkę. 100W (chińska) też dobrej chwili potrzebuje.

dokładnie tak też słyszałem, szary właśnie przypomniałeś mi o tych 100 W - też mi tak przekazano

wiec chyba coś w tym jest

dokładnie tak też słyszałem, szary właśnie przypomniałeś mi o tych 100 W - też mi tak przekazano

wiec chyba coś w tym jest

Ja polecam Lutownica Lutola mam już żeby nie kłamać ze 20 parę lat niema problemu żeby nawet grube przewody do alternatora zabielić czy przylutować

L6B.jpg

Zależy co zamierzasz lutowac bo nie zawsze mażna zastosować lutownice transformatorową ("pistoletową") jeszcze 100W :mlot: do cynowani i łaczenia przewodów to tak ale w innych przypadkach spalisz płytkę lub elementy.

Akurat ta z linku służy do lutowania drobnych elementów i nie jest zła za ta cenę .

100W to faktycznie do kabli od alternatora jest dobra.

Ja mam 40W i do moich prac majsterkowych wystarcza w zupełności. A w terenie odpalam ją na przetwornicy i lutuje przy samochodzie.

Nie jestem pewny czy jest różnica w temp pracy takiej lutownicy 100W i 40W. na pewno jest różnica w czasie rozgrzewania lutownicy, jednak gdy już jest gorąca to jak wyczujecie czy ma 100 czy 40 W?

Poza tym... do lutowania elektroniki na płytkach nie używa się zazwyczaj transformatorowych... kto wie dlaczego?

miałem taka sama kupiona w aldim w UK, poszedł z niej dym, ale 4 lata temu kupiłem w innym markecie bardzo podobna i katuje ja w pracy przy samochodach, i czasem grzeje się godzinami jak zapomnę i żyje, oczywiście nie służy do lutowania kabli wysokiego napięcia tylko naprawy instalacji

Srutututuu :ee:

Kilka lat temu na allegro kupiłem za ok10-15zł/szt dwie lutownice (jedna 12V, druga 230V) obie o mocy 40W i do dziś dnia grzeją pięknie :ok: a troche roboty juz odwaliły, przy przyczepach, samochodach a nawet w warsztacie do różnych okuć ozdób itd :-]

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Moc lutownicy nie odzwierciedla jej temperatury grota, tylko zdolność do lutowania różnych wielkości.

30W polutuje kabelki bez najmniejszego problemu.

150W lutuje rynny ocynkowane...

Tak czy siak, lutować trzeba umieć i tu instruktaż nic nie zdziała, tylko praktyka.

Ja lutuję... od 12 roku życia , lutowałem już wszystko co się zlutować da. Jeszcze nie udało mi się zlutować miedzi do aluminium ;):bevil:

• 4 tygodnie później...

Kolejna oferta - lutownica transformatorowa i tylko 49pln. Wykonana całkiem przyjemnie. Oprócz lutowania, możliwość cięcia i "spawania" tworzyw, wypalania drewna.

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.