Skocz do zawartości

Rdza na kuli haka holownika


moro

Rekomendowane odpowiedzi

Po zimie na haku w samochodzie pojawiła mi się ruda. Wczoraj wyczyściłem ją szczotką drucianą ale zdarłem przy okazji tą zewnętrzną ( czarną warstwę ) z haka i gdzie nie gdzie mam teraz prześwity metaliczne. Obawiam się że szybko to zajdzie rdzą. Nie mogę tego niestety przesmarować smarem bo mam zaczep ze stabilizatorem. Co radzicie? Malowanie ma sens czy zaczep przyczepy i tak zedrze farbę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ba, nawet było pisane na forum gdzieś, aby do stabilizatora zedrzeć fabryczną farbę z haka...z resztą okładziny moment ją zedrą i dla okładzin pewnie też nie jest to zbyt dobre...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszą koledzy powyżej. Stabilizator zaraz Ci wypoleruje kule. Jeżdżąc z przyczepką parę razy w roku będzie się świecić jak te przysłowiowe psie kulki. Więc jakoś szczególnie nie przejmowałbym się tym. Dla zdrowia okładzin w stabilizatorze możesz jedynie przed wyjazdem trochę przetrzeć kule papierem ściernym jak wyjdzie na nim na nowo rdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja często ciągam towarówke bez stabilizatora ale ona inaczej wyciera kule i gdy zapinam kemping ze stabilizatorem to biore papierek 400 i na wode troszke go przecieram Rdza i osady ładnie schodzą i nie niszczą mi sie okładziny :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc :) zostawię to tak jak mam.

Rdza wyszła chyba dlatego, że miałem plastikową osłonę spękaną i wodą się tam dostawała i tam się gromadziła. Dzisiaj kupiłem nowy plastik osłony kuli haka.

Czym mogę wyczyścić okładziny ścierne? Lekko drobnym papierem ściernym? Czy zostawić jak jest i samo się zedrze w czasie jazdy? Bo część tej rdzy przeszła na zaczep i muszę go też wyczyścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale resztek farby z kuli tez chyba lepiej się pozbyć własnymi rękoma a nie okładzinami? Ja przed podpięciem stabilizatora zdarłem całą farbę z kuli do gołej stali :niewiem:

 

No i bardzo dobrze zrobiłeś, farba na kuli to naprawdę mały problem w porównaniu ze smarem.

Ostatnio jest jakaś plaga normalnie :oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i bardzo dobrze zrobiłeś, farba na kuli to naprawdę mały problem w porównaniu ze smarem.

Ostatnio jest jakaś plaga normalnie :oslabiony:

 

No ale jak bez stabilizatora, to raczej dobrze, że jest smar, nie?

A jak zapinamy stabilizowany zaczep, to szmatą hak wytrzeć do sucha, a potem parę kropli benzyny, nitro, albo podobnego rozpuszczalnika na drugą szmatę i odtłuścić do reszty.

 

BTW: zaolejone okładziny cierne da się dobrze odtłuścić benzyną..? Czy smar tak głęboko spenetruje, że zostanie wymiana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...BTW: zaolejone okładziny cierne da się dobrze odtłuścić benzyną..? Czy smar tak głęboko spenetruje, że zostanie wymiana?

 

 

tylko i wyłącznie wymiana :smirk: jak raz dostaną tłuścizny to jest ich koniec :oslabiony: nie da się niczym wymyć, wymoczyć itd Przerobiłem ten temat :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Odświeżę temat. Mam nową kulę haka, cała lakierowana. Czy istnieje jakiś prosty sposób na usuniecie lakieru z kuli poza szlifowaniem papierem ściernym? Może jest jakiś środek chemiczny w płynie do wytrawiania lakieru? Tak sobie wymarzyłem, że zamoczę kulę w jakimś specyfiku i farbka sama spadnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.