Skocz do zawartości

Zakup nowej - proszę o poradę


AgaMi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

tak jak napisałem w powitaniach, mam zamiar kupić przyczepę - nówkę. Praktycznie nie mam doswiadczenia w holowaniu przyczepy kempingowej, gdyz wcześniej holowałem tylko małe "towarowe".

Parę słów na temat holownika: Ford focus c-max, silnik 1600 cm (diesel TDCi) moc 109 KM, masa holowanej przyczepy max 1300 kg.

Podstawowym założeniem jest posiadanie przez przyczepę łózka piętrowego dla dzieciarni i toalety z prysznicem też dla dzieciarni (na razie małej). W grę wchodzą na razie dwa modele:

Knaus sport 400 LKK:

http://www.budgetcaravan.nl/index.htm - poglądowe zdjęcia przyczepy mozna zobaczyc w zakładce Prijslijst i dalej w zakłade 400LKK.

Wydaje się że jest to fajna i niewielka przyczepka w sam raz na początek ale .....

w tej cenie firma Adria kusi modelem Altea 542 PK + zaczep AKS + bojler + wlew do wody z zewnątrz.

Ta wydaje mi się trochę za duża ale zakup bedzie robiony na kilka ładnych lat i z drugiej strony sam już nie wiem. Dzieciaki rosną..... nie chce być inaczej ;)

 

Bardzo proszę o fachową poradę bo i kasa niemała do wydania.

Dziękuję za uwagę. :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony doradzałbym używaną Hobby ( taką 1-2 letnią z Niemiec czy Holandii ). Mają chyba najlepsze wykonanie sposród najbardziej znanych marek oraz bardzo dobre zawieszenie a do tego bardzo łatwo się prowadzą .Dobrym wyborem do c-maxa była by 440 czy 460. Można poszukać na mobile.de czy marktplaats.nl .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie ma knausa 400 lkk z piętrowym łóżkiem i uważam że jest b. fajna. Czy oglądałeś już naocznie obie rozważane przez ciebie przyczepy. Adrię można obejrzeć na Omulewskiej (grochowska przed pl. Szembeka) a Knausa w Wesołej. Jak interesują cię zdjęcie to napisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mnie interesują zdjęcia tego Knausa no i oczywiście opinia jak się sprawuje. :-]

 

Adrię ogladałem i mam mieszane uczucia, natomiast Knausa w wesołej nie było żadnego do obejrzenia stąd opieram się tylko na rozkładach i nielicznej "dokumentacji" foto z internetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem dlaczego masz mieszane uczucia w stosunku do Adrii. Mógłbyś podzielić się swoimi spostrzeżeniami jeżeli dotyczą ogólnie marki a nie konkrentnego modelu. Noszę się z zamiarem zakupu lekko używanej i jestem zainteresowany wszelkimi uwagami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgodnie z obietnicą zdjęcia i info na temat przyczepy

plus parę odpowiedzi na pytania Agami

 

"Mam takie pytania do Ciebie odnośnie Twojego Knausa.

 

Czy kupowałeś ja jako nową czy już używaną ?

Czy masz dodatkowy pakiet tj. mikrofalówkę, okno dachowe Heki II, ciepła zimna woda?

Czy na rynku można kupic jakiś fajny przedsionek w dobrej cenie do tego Knausa ?

Czy w oknach i drzwiach są moskitiery?

Czy na standartowo ma stabilizator jazdy?

I wreszcie zasadnicze pytanie - Jak wygląda jakość wykonania tej przyczepy?"

 

 

 

 

1. przyczepa była kupiona jako nowa - ze wzlędu na alergie - musimy uważać na kurz, grzyby i pleśnie więc w grę wchodziła jak najnowsza. Po dokonaniu rozeznania na rynku wyszło nam że:

a) potrzebujemy przyczepy z łożkiem piętrowym - rodzina 4 osoby

;) małej

c) w miarę nowej

d) potrafimy coś zrobić ale na takie remonty jak wy to raczej się nie porwiemy

 

a na rynku jest problem z małymi przyczepami a łozko pietrowe to marzenie, cena w miarę nowej przyczepy w przyzwoitym stanie to ok 70% ceny nowej przyczepy.

Oglądaliśmy przyczepy różnych marek - Knaus, Adria, Hobby, Derthfless i po długim zastanowieniu wyszło nam że Knaus to jest to co nam najbardziej odpowieda zarówno pod względem wielkości, wyposażenia jak i ceny.

 

2. Przyczepa wyposażanona jest - w wersji na Polskę standartowo w mikrofalówkę - plus zestaw - Hekii II, ciepła woda ogrzewanie elektryczne.

 

3. Co do przedsionka niewiem my mamy zamiar kupić markizę ale to dopiero plany

 

4. Moskitery sa we wszystkich oknach plus w drzwiach jest roleta p.komar. Ponadto we wszystkich oknach są rolety p. słoneczne. Okno przy kuchni nie posiada firanki tylko roletę.

 

5. Stabilizator jazdy i hamulec najazdowy - Alko - to obecnie standart w nowych przyczepach.

 

6. Co do jakości - zależy jak oceniać inne masz wymagania co do malucha inne do Opla a inne do Bugatti. Owszem parę rzeczy mogłoby być inne - na przykład rozstaw półek w szafce nad kuchnią., Ale od czego sklepy z materiałami budowlanymi? :-]

 

7. Oświetlenie łożek piętrowych - każde łóżko ma swoją indywidualną lampkę oraz własne okno z zabezpieczeniem. Nad kuchenką i zlewem sa halogeny.

 

 

 

Jeśli interesują cię konkretne wymiary np. odległości między łozkiem dolnym a górnym to zmierzę jutro.

 

Pozdrawiam trybeki

 


post-23291-imported-64bc6cff-b899-45d4-9da3-a231f7875c8a_thumb.jpg

 

 

post-23291-imported-03fad155-91be-4cf3-b2f4-d0a15cf2267d_thumb.jpg

 

 

post-23291-imported-e41d520c-231d-4877-ae12-be27b31272c4_thumb.jpg

 

a tak wygląda z zewnątrz

post-23291-imported-50b99a03-44ee-44de-b83e-f30380e63a52_thumb.jpg

 

 

post-23291-imported-9fbb709d-4119-41a8-84a4-6b967953112b_thumb.jpg

 

 

post-23291-imported-660b04a3-beba-47c0-b381-dad83d2c1e49_thumb.jpg

 

 

post-23291-imported-922aef18-f6a2-4409-b45c-d1a812a52830_thumb.jpg

 

 

post-23291-imported-a4e06822-b988-4d75-8224-c29c8b97b196_thumb.jpg

 

 

post-23291-imported-05fa8b83-8c99-4c43-94ea-5ad5c115b2c2_thumb.jpg

 

kuchenka ze zlewem, lodówką i mikrofalą

post-23291-imported-a659c784-675e-4ae0-a0b8-31f6d9368813_thumb.jpg

 

szafa na ubrania z kominem spalinowym

post-23291-imported-239e962d-effe-4b8c-a8da-15c1b5e4d14c_thumb.jpg

 

 

post-23291-imported-57d42a21-e957-4a13-947f-3a0640066dfd_thumb.jpg

 

 

post-23291-imported-67fbf996-dc8e-4cdc-bbb1-90ec85fcc447_thumb.jpg

 

łazienka

post-23291-imported-225d0a94-1c61-4c46-8824-7d5a34a7cbc2_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@trybeki - bardzo dziękuje za opinię o przyczepie i pełną dokumentację zdjęciową. Jestem pełen podziwu, że chciało Ci się tak szybko odpowiedzieć na moje pytania i jeszcze wrzucić zdjęcia ;) .

Ciekaw jestem dlaczego masz mieszane uczucia w stosunku do Adrii. Mógłbyś podzielić się swoimi spostrzeżeniami jeżeli dotyczą ogólnie marki a nie konkrentnego modelu.

Hmm... nie napisałem, że mam mieszane uczucia ad. Adrii tylko w kwestii zakupu, bo z jednej strony przyczepa mała (Knaus) a z drugiej (jak dla mnie) olbrzymia. Nowe Adrie wyglądają w porządku ale nie wiem czy tak naprawdę jest mi taka potrzebna :-].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Knaus jest piękny :-] . Zgrabna przyczepka, co jest ważne !! Ja porwałem sie właśnie na większą i nie wiem czy było to dobrze czy źle i to się dopiero okaże, choć cały czas gnębi mnie, że trzeba było brać zgrabniejszą.

Ja zrobiłem taki wybór ponieważ miały tutaj znaczenie wzgłędy ekonomiczne, poprostu moja przyczepa miała bardzo dobrą relację ceny oferowanej do ceny katalogowej. Na placu stały Hobby, Fendy i Adrie i z całym szacunkiem dla Adrii, ponieważ sam chciałem taką kupić różnica była zauważalna Hobby i Fendy były znacznie lepiej wykonane i było to widać gołym okiem. Pewnie jest tak samo z Knausem.

Ale z drugiej strony rok temu jechałem do Niemiec po nową Adrię Adive chyba tą 502 czy coś koło tego ;) , a wróciłem z nowym Fendem, bo tak mnie zbałamucił sprzedawca i jestem mu wdzięczny !!

A wybór mieli taki, że 7 godzin chodziłem po placu i oglądałem, a to łóżko piętrowe, a to większa przestrzeń, a to osobny prysznic, a to bez prysznica. U nas idzie się do dealera ogląda się w katalogu i płaci jak za woły ;) . Przepraszam nie chciałem nikogo urazić, ale na razie to są realia sprzedaży nowych przyczep w Polsce !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Knaus jest piękny ;) . Zgrabna przyczepka, co jest ważne !! Ja porwałem sie właśnie na większą i nie wiem czy było to dobrze czy źle i to się dopiero okaże, choć cały czas gnębi mnie, że trzeba było brać zgrabniejszą.

Mam dokładnie ten sam dylemat, tym bardziej, że będzie to pierwsza przyczepa ;)

U nas idzie się do dealera ogląda się w katalogu i płaci jak za woły ;) . Przepraszam nie chciałem nikogo urazić, ale na razie to są realia sprzedaży nowych przyczep w Polsce !!

Ano właśnie o to chodzi. Zwykle na placu coś tam stoi, często dosyć dobrze doposażone i taki sprzedawca mówi "ten tańszy będzie prawie taki sam" a jak wiemy "prawie" robi czasem wielką różnicę :-] .

Nigdy nic nie kupiłem na podstawie zdjęcia bo wiadomo, że katalogi są robione tak, że nawet z kopciuszka, królewnę zrobią. Jak się wydaje kasę to trzeba dobrze obejrzeć, żeby później rozczarowań nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dobrze oglądnąłem zdjęcia Knausa i bardzo mi się podoba. U mnie np takich patentów nie ma jak możliwość prysznica !! Tutaj ściany łazienki są ochrnonione kotarą wodoodporoną !! ;) . Poza tym mikrofalówka, która jest chyba dość użyteczna !!

Ja widziałem np Fenda w rozmiarze takim jak mam ja i miał on osobną kabinę z prysznicem oraz właśnie łużka piętrowe. Dla mnie łóżka miały jedną wadę, a mianowicie były dość krótkie i wąskie to mi się w nim nie podobało. To co mi się podobało, czyli kabina prysznicowa skrytykował sprzedawca w Niemczech mówiąc czy zdołam się umyć w 20 litrach wody, bo tyle miał bojler. Nie wiem czy miał rację czy też nie, bo nie mam w tym zakresie własnych doświadczeń, ale wtedy wpłynął na decyzję tego, aby wziąć przyczepę z łóżkiem francuskim plus z drugiej strony tym tzw miejsem do siedzenia w kształcie U zamienianym na łóżko. Będziemy testować, będziemy mieć większe doświadczenia :-]

A co do ceny pamiętam, że rok temu kupiłem swoją ciut ponad 2 tys Euro drożej niż używane roczne, dwu letnie przyczepy tej samej klasy i to mnie skłoniło do kupna nowej. Zdarzały się np na mobile.de egzemplarze w dobrych cenach, ale zanim się skontaktowałem najczęściej już ich nie było. Inna sprawa, że ja szukałem przyczepy w okresie letnim, a kupiłem wczesną jesienią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pochwały ( a co mi tam)

Jesli chodzi o wymiary łożek pietrowych to mają 200x70 cm

Pryszcznic - z termy 15 litrów wychodzi ok 10 minut natrysku - czyli świat i ludzie. ;)

Mikrofalówka była używana jak na razie tylko do podgrzania. Osobiście lubimy tradycyjne gotowanie.

Co do rozmiaru przyczepy - wielkość zalezy od wielkości rodziny, u nas łóżko piętrowe to konieczność (dzieci chłopak i dziewczyna) a z kolei duża wymaga odpowiedniego holownika.

 

Co do ofert u dilerów :-] to niestety w większości było tak że do obejrzenia była tylko taka ok 5-6 metrów. Dopiero chodzenie po komisach pozwala zweryfikować swoje wyobrażenia co do wielkości i rozkładu. Można też spróbować umuwić si e z kimś kto ma przyczepe i zobaczyc zarówno przyczepę jak i wrażenie z jazdy samochodem z przyczepą. A to jak w reklamie - bezcenne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

pytanie do kmachacz, i trybeki, !

czy mozecie sie pochwalic ile latek maja wasze domki i jakie byly ceny zakupu ? gdzie je konkretnie kupowaliscie ( jakis adres )

( jesli jest to troszke drazliwy temat prosze o odpowiedzi na pw )

pomalutku mysle o kolejnej zmianie cycepy, a w kregu zainteresowania sa wlasnie przyczepy niemieckie !

 

a wasze domki sa poprostu wzorcowe.... :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka !!

Mój dom w momencie zakupu był 100 % nowy, zresztą jest nadal, tylko ma rok więcej :) . Kupiłem go w 2006 roku i rok produkcji 2006. Jak ją odbierałem miała chyba 3 miesiące od momentu wyprodukowania. Ogłoszenie znalazłem, bo kupowałem to co było na niemieckich promocjach na www.mobile.de.

Resztę informacji podam Ci na PW :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ladny ten Knaus-ik a Ty kmachacz, tez moglbys jakies foty zapodac :jump: i nie marudz ze nie zgrabna, wiesz ile 50 czy 60 cm wiecej robi w przyczepce... normalnie szok. A przekonasz sie o tym jak bedzie zimniej na dworze, albo bedzie padac i trzeba spedzic w domku pare godzinek. Jest poprostu bardziej przestrzennie, samo to uczucie wynagradza "klopoty" wzgledne zreszta (co za roznica czy ciagniesz 5.50m czy 6-sc) :) To tak samo jak w szerokosc 2.2 czy 2.3 nie ma roznicy.

 

Roznica w "zgrabnosci" jest dopiero jak sie porowna 5.5 m do 7-mio metrowej, albo na szerokosci 2.2 do 2.5 m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.