Skocz do zawartości

jaka trasa najlepsza do Eger / Bogacs


123

Rekomendowane odpowiedzi

Decyzja zapadła

W ubiegłym roku był Balaton...:palacz: tak więc - jedziemy pierwszy raz do Bogacs'a :tuptup:

Do tego planujemy zobaczyć Eger, Egerszalok, Mezokovesd, Miskolc, i zobaczy się co jeszcze...:serducha:

 

Boję się przejazdu przez góry...:czacha: zarówno u nas jak i na Słowacji...:zolta:

Czy ktoś z forumowiczów pomoże z wyborem najlepszej trasy

 

planuje Wadowice, Rabka, Nowy Targ i na Poprad, Ozd Eger .... google pokazuje 363 km, 6 godzin 15 min

z kolei Bielsko, Cieszyn, Zilina. Martin, Banska Bystrica, Lucenec, Salgotarian google pokazuje 406 km, 6 godzin 54 min natomiast Żywiec Zwardoń Cadca Ruzomberok Banska Bystrica, Lucenec, Salgotarian google pokazuje 439 km, 7 godzin 41 min

można jeszcze z Zywca przez Korbielów Namestovo do Dolnego Kubina

sam nie wiem która trasa będzienajlepsza więc zwracam sie do więcej doświadczonych caravan o pomoc

 

...czasem lepiej nadłożyć drogi i mieć bezpieczeństwo, komfort, spokój na wyższym poziomie...

zwłaszcza że tuż obok trasy Vysokie Tatry ...:bzik: a to już nie żarty....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

z kolei Bielsko, Cieszyn, Zilina. Martin, Banska Bystrica, Lucenec, Salgotarian google pokazuje 406 km, 6 godzin 54 min

Jechałem tą trasą z przyczepą i żadnych stresów nie miałem - może nie jest równo jak po stole ale do prawdziwych gór tej trasie bardzo dużo brakuje waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mogę coś doradzic to nie pchaj się na Poprad- Rożnawę.Trasa być może piekna widokowo ,ale teren mocno górzysty z kiepską nawierzchnią na odcinku Słowackiego Raju..Jadąc z Oświęcimia wybierz trasę przez Nowy Targ -Niedzica. Następnie przejście graniczne w Łysej n.Dunajcem - Stara Lubovla- Preszov-Koszyce (droga równoległa do pseudo autostrady i darmowa)- Miskolc- Mezukovesd-Bogacs. Trasa sprawdzona ,bez większych wzniesień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Miscolc przez miasto, czy obwodnicą? Jak to naprawdę z tą obwodnicą jest, płatna czy nie? Jechałem nią w tamtym roku z przyczepą wracając z Bogacsa, ale nie wiem, czy bez winietki zrobiłem to zgodnie z prawem...:policja::banned:?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Miscolc przez miasto, czy obwodnicą? Jak to naprawdę z tą obwodnicą jest, płatna czy nie? Jechałem nią w tamtym roku z przyczepą wracając z Bogacsa, ale nie wiem, czy bez winietki zrobiłem to zgodnie z prawem...:policja::banned:?

Ta obwodnica to autostrada M 30 ,niestety płatna - kiedys też się na nią wrąbałem w drodze powrotnej , na szczęście Opatrzność czuwała :-] jeżeli ktoś nie chce pchać się przez Miskolc to trzeba jechac prosto na południe, równolegle do tej autostrady do miejscowości Onod następnie zwrot na zachod,przeskakujemy autostradę i wyjeżdżamy na drodze nr.3 z Miskolca do Budapesztu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta obwodnica to autostrada M 30 ,niestety płatna - kiedys też się na nią wrąbałem w drodze powrotnej , na szczęście Opatrzność czuwała :-] jeżeli ktoś nie chce pchać się przez Miskolc to trzeba jechac prosto na południe, równolegle do tej autostrady do miejscowości Onod następnie zwrot na zachod,przeskakujemy autostradę i wyjeżdżamy na drodze nr.3 z Miskolca do Budapesztu

 

Bo to jest obwodnica Miszkolca 7 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady ... zatem muszę się zdecydować albo przez Zilinę albo Niedzica...

a może jedną trasa tam a drugą z powrotem żeby było sprawiedliwie :)

 

widoki są sprawą drugorzędną... dzieci interesuje kiedy będziemy na miejscu a żona sie stresuje serpentynami... :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

planujemy wyjazd we wtorek 17-go lipca we wczesnych godzinach rannych :)

zależy o której dzieciaczki zwloką sie z wyrek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Może już po fakcie ale dokładam swoją cegiełkę w sprawie trasy na Węgry.

Ja osobiście turlam sie tam tą drogą ( http://tiny.pl/h2lxq ) na poczatki Foczką 1.8 TdDi 90 KM, jest tam kilka mocnych (12% w góre oraz tyle samo w dół) podjazdów oraz zjazdów. Ale bez obaw - da sie przejechac, trzeba mieć tylko ręce na kierownicy.

Trasa jest bardzo przyjemna, nawet te najbardziej wymgające odcinki górskie na Słowacji (trzeba często uszy odtykać - dzieci niech żują gumy :-).

W dalszej części drogi też jest dużo fajnych widoków, uwaga na ograniczenia prędkości !!! tamtejsza Policja bardzo tego pilnuje !! :-)

Jedyny wymagający podjazd na Węgrzech jest zaraz za miejscowością Banhorvati.

 

Polecam - sprawdzone wielokrotnie :-)

 

Ps: dawniej 90 kucyków w holowniku dawało rade na tej trasie, obecnie mam holownik 150 kucykowy, teraz to odpoczywam za kierownicą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeżeli mogę coś doradzic to nie pchaj się na Poprad- Rożnawę.Trasa być może piekna widokowo ,ale teren mocno górzysty z kiepską nawierzchnią na odcinku Słowackiego Raju..Jadąc z Oświęcimia wybierz trasę przez Nowy Targ -Niedzica. Następnie przejście graniczne w Łysej n.Dunajcem - Stara Lubovla- Preszov-Koszyce (droga równoległa do pseudo autostrady i darmowa)- Miskolc- Mezukovesd-Bogacs. Trasa sprawdzona ,bez większych wzniesień.

Ja też tą trasą jeżdze i popieram kolegę,tylko mijając Miszkolc obwodnicą po 7 km. trzeba zjechac na 904  bo reszta płatna /kier.południe/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie trasy, które podałeś w pewnym momencie będą mniej lub bardziej górskie....

 

Nie dojedziesz na Węgry, nie pokonując jakiegoś pasma gór... czy to na Słowacji, czy nawet na Węgrzech. Tam też można trafić na spore wzniesienia... :niewiem:

 

Moim zdaniem powinieneś wybrać wybrać tą, którą Ci serce dyktuje i delektować się przyjemnością z jazdy. Taki holownik nie powinien Ci sprawić problemów w tym terenie  :ok:

 

W okolicy Egeru polecam Góry Bukowe i wycieczkę kolejką wąskotorową, malowniczą doliną zakończoną grotą, w której znaleziono szczątki praczłowieka (albo coś koło tego :bzik:  ) 

 

Pozdrawiam

Kajtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W okolicy Egeru polecam Góry Bukowe i wycieczkę kolejką wąskotorową, malowniczą doliną zakończoną grotą, w której znaleziono szczątki praczłowieka (albo coś koło tego :bzik:  ) 

 

 

 

Napisz cos wiecej o tej kolejce , prosze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.