Skocz do zawartości

Via toll na trasie Zakopane-Wrocław


brankiniol

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Nie moge doczytać sie na forum.Jak wygląda sprawa Via Toll na trasie z Zakopca do Wrocławia?Mamy odcinek Zakopianka ,potem Balice na śląsk i z katowic do Wrocławia.

Normalnie z wagi wychodzi ze potrzebuję ,ale nie wiem jak w przypadku tych tras?Jeśli bramki są to i tak muszę mieć?płacę podwójnie?

 

Dla mnie to najgłupszy system jaki kolwiek widziałem.Obecnie siedzę nad Balatonem i chce jechać do Bukowiny Tatrzańskiej.I teraz co?mam jeszcze wydać 120 zł za urządzenie i drugie tyle za nabicie ?Rozumiem jakbym się tak bujał na codzień,ale nie wiem czy w tym roku będę korzystał z tamtych dróg.

 

Doczytałem ,że nie musze pakować Via srol na odcinku Kraków-Katowice.A jak teraz do Wrocławia?Jechał ktoś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie viasrolla masz kalkulator, mi wychodzi, że opłata na tej trasie (całej) wynosi 42,88pln dla auta o klasie emisji 5.

Żeby mieć viasrolla musisz uiścić 120pln kaucji oraz doładować konto za min 120pln.

I na bramkach autostradowych nie musisz płacić gotówką, przejeżdżasz bramką dla Viatolla i opłata pobierana jest automatycznie.

Edytowane przez Bart (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie pisałem ,że tyle to kosztuje.Ale co?Zakpuie 120 i założe 120 ,zużyje 48 a reszta kasy będzie wisieć bez sensu.Do nastepnego roku?

A nie mogę na wjeździe zapłacić co się należy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak Viatolla musisz mieć.Na A4 z Krakowa do Katowic na bramkach płacisz normalnie. Od Katowic do Gliwic obowiązuje cię Viatoll -kasuje na bramownicach.

Nie ma możliwości żebyś legalnie dojechał do tych bramek bez viatolla.

 

 

Od Gliwic do Wrocławia viatoll podnosi ci bramkę i automatycznie pobiera opłatę. Nie ma możliwości za zestaw powyżej 3,5 t płacić manualnie.

Ale spokojnie z Zakopanego do Wrocławia dojedziesz równoległymi drogami bez konieczności opłat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie pisałem ,że tyle to kosztuje.Ale co?Zakpuie 120 i założe 120 ,zużyje 48 a reszta kasy będzie wisieć bez sensu.Do nastepnego roku?

A nie mogę na wjeździe zapłacić co się należy?

 

Tak 120 plus 120 za jednym razem później po powrocie oddajesz pudełko i zwracają Ci

kasę, jeżeli wziąłeś to na stacji benzynowej to zwrócą Ci kaucję 120zł a resztę środków

przeleją na konto, ale jak oddasz do jednej z ich centrali głównych to dostaniesz

wszystko za jednym razem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.