Skocz do zawartości

Berlingo z silnikiem 1,6 HDi 110KM


qba81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie forumowiczów.

 

Postanowilem założyc na tym forum konto iz mam pewien problem.

Poszukuje przyczepy która pociagnie moj osiolek a dokladnie berlingo (dane jak w tytule)

 

Dane z dowowu pojazdu to :

F1:2065

F2:2065

F3:3065

O1:1300

O2:750.

 

Interesuje mnie przyczepa dla 4 osob która bedzie uzywana bardzo czesto 3-4 razy w miesiacu na wyjazdy na rybki i raz w roku na jakis dalszy wyjazd wakacyjny.

Prosze o pomoc w doborze przyczepy pod ten samochod a dokladnie chodzi o to zeby nie byla morderca dla tego holownika.

 

Z przyczp które ogladalem w interenecie podobaja mi sie takie w przedziale 900-1100kg ale wlasnie boje sie ze moze to byc zaduze obciazenie dla samochodu.

 

Jeżeli to możliwe to prosze o propozycje przyczep tak max do 10tys zł:)

 

z góry dziekuje za kazda informacje.

 

pozdrawiam

Edytowane przez qba81 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy się nie mylę, ale F3 to maksymalna masa całkowita zestawu, czyli przyczepa przy DMC auta 2065 może mieć max. DMC 1000. Jeżeli jestem w błędzie to proszę mnie poprawić.

Podaj jeszcze masę własną auta (pozycja G).

Edytowane przez vedar (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem focusa z silnikiem 1,6 TDCi 109 KM. To to samo, co Twoje berlingo. Udało mi się go szczęśliwie pozbyć:yay: i Tobie zalecam to samo. A do holowania bezstresowego przyczepy coś ze słuszną masą, porządnym momentem obrotowym i pojemnością min 2 litry.

 

PS

Oczywiście może się wywiązać dyskusja, że co się nie da? No da się.... tylko po co się męczyć. W mojej subiektywnej ocenie każda przyczepa będzie męczeniem tego silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

110 km i przyczepka 800kg masy własnej da radę. Tylko pytanie ile będzie jeździł. Ja mam diesela 90 km + przyczepa 900 MW i jakoś to jedzie (oczywiście max.70). Rewelacji nie ma, ale przy moich dwóch wyjazdach rocznie (raz na wakacje i drugi raz gdzieś na weekend) daje radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qba - dość kilka osób ciąga swoje przyczepy passatami 90 i 110 KM. I spokojnie dają radę. Ty masz mniejszy a więc bardziej wyżyłowany silnik. Ale 110 KM z 1,9 spokojnie daje radę.

 

Tutaj to bardziej Ty musisz znaleźć konkretne egzemplarze a Koledzy spróbują Ci pomóc w ocenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w odpowiedzi na powyższe pytanie to wpis w dowodzie rejestracyjnym pod G wynosi 1429.

Co do wpisu pod F3 to jest to dopuszczalna masa zespołow pojazdow.tylko nie wiem czy to masy wlasne sie sumuje do tej pozycji czy DMC?

 

 

Tak jak pisalem w pierwszym poście planuje uzytkowac przyczepke max 4 razy w mieisacu na rybki czyli trasa ok 150 km w obie strony na kazdy wyjazd.co do wakacji to raz w roku dluższy wyjazd chociaz wczesniej o tym nie myslalem ale po przeczytaniu relacji na tym forum kolegi ktory wybral sie ze szczecina na lazurowe wybrzeze po drodze zwiedzajac paryz nie powiem bo spodobalo mi sie bardzo.

 

 

 

Pytanie do kolegi EmilP: a kolego powiedz mi jak zachowuje sie cytrynka z taka przyczepka jaka masz.chodzi dokladnie o temperature auta w czasie holowania i o rzecz wazna jak wyglada spalanie z takim ladunkiem na haczyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F.3 dopuszczalna masa całkowita zespołu pojazdów (w kg) - z wikipedii. Więc według mnie nie szukaj nic co przekracza 1000 dmc. A uważam że da się znaleźć przyczepkę 4-os. z takim dmc.

Z tego co można wyczytać na tym forum to francuskie są stosunkowo lekkie i w miarę duże.

Zobacz takie coś dla przykładu http://otomoto.pl/caravelair-sterckeman-370-m-4-osob-namiot-lekka-T3118119.html

Edytowane przez vedar (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

 

przez kilka lat ciagalem swoja ciepke partnerem 1,6 hdi 110 KM i jakos nie widzialem roznicy w jezdzie z nia czy bez niej :) partner czy berlingo to w miare wysokie fury i ciepka sie za nimi chowa w czasie jazdy wiec jej tak nie czuc na haku , spokojnie ciepke 900-1100 mozesz zaczepic i jechac na rybki

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

F1:2065

F2:2065

F3:3065

O1:1300

O2:750.

 

 

 

Patryk (patriks) ma takie berlingo i z tego co pamiętam to u niego O1 było 900kg czy jakoś tak ............ w każdym razie śmiesznie mało. Wynika że jest straszna rozbieżność pomiędzy dwoma berlingami z takimi samymi silnikami ............ ciekawe kto ma źle :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

(...)

dokladnie chodzi o to zeby nie byla morderca dla tego holownika.

 

(...)

prosze o propozycje przyczep tak max do 10tys zł:)

 

 

Spokojnie i bez obaw...

Dieselek z reguły ma wyższy moment i przy niższych obrotach niż porównywalny Pb/LPG.

O wiele większym mordercą dla holownika jest kierowca zestawu, jego ubogie w realu (a nie w głowie widzimisię :nono: ) doświadczenie i umiejętności, niż budka na haku.

Jeśli umiesz jeździć, to do Tico podepniesz wagon węgla i też pojedziesz. To dla zrozumienia przekazu.

Budkę musisz sobie szukać sam, my tu od szukania nie są, ale od pomogą , od ocenią , od doradzą ;)

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojemność silnika: 1560 ccm turbodiesel (Common Rail)

Moc: 110 KM przy 4000 obr./min

 

to jest mankament tego silnika - żeby jechał trzeba go piłować. Jeśli holownik ma zostać taki jaki jest - to jak najlżejszej przyczepy szukaj.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ciagle szukam po roznych serwisach przyczepki i napotkalem na cos takiego http://www.tabor24.pl/Przyczepa-Eriba-Nova-531-1993-przyczepa-kempingowa/o/213361 . Juz jest zapozno zeby zadzwonic do sprzedawcy i wypytac co i jak ale ta cena to troche mnie odstrasza bo podobny model z tym ze starszy znalazlem za 8900 na allegro.Moze wy koledzy juz po przeczytaniu tego ogloszenia bedziecie wiedzieli co z ta przyczepka jest nie tak.Ja jestem zielony jak chodzi o budki do spania i moge niezauwazyc czegos waznego w opisie.

 

Nie ukrywam ze chcialo by sie miec w przyczepce wc i prysznic tak dla komfortu:) i takiej to wlasnie przyczepy szukam ale po calym dniu jaki dzisiaj posiwcilem na przegladanie ofert moja glowa juz nie koduje :)

 

Wiem ze moj budżet jest skromny ale mam nadzieje ze uda sie cos trafic w tych pieniadzach.Nie teraz to po sezonie moze bedzie jakis sale :) a na ta chwile po wyciagnieciu siedzen z cytrynki spi sie wygodnie :)

 

 

macieku: do patriks pisalem na priv bo zaciekawila mnie jego relacja na tym forum i wlasnie od kogos kto uzywa/uzywal taki pojazd rozpoczolem poszukiwania pomocy ale na chwile obecna nie dostalem odpowiedzi.Co do tego O1 to dziewne troche to jest.Jutro az z ciekawosci poszukam papierow do auta bo moze pani w wydziale komunikacji popelnila jakis blad skoro u innego uzytkownika jest 900 kg a u mnie 1300.Zaduza rozbieznosc te 400 kg jak dla mnie :) Dziekuje za wszystkie opinie i czekam na wiecej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.