Skocz do zawartości

Kemping Pszczew


Waldii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie kolegów forumowiczów!!!

Ponieważ już kilkakrotnie słyszałem o bardzo ładnym cempingu w okolicy Pszczyny (lubuskie) a nikt nie potrafił dokładnie określić mi miejsca ani nazwy w związku z tym mam pytanie czy ktoś z Was milych kolegow był tam i może polecić miejsce godne uwagi na weekend z małymi dziećmi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Pszczewie jest kilka kempingów Ośrodków Wypoczynkowych. Ale tylko OW Relaks ma ekstra dostęp do wody. Zadbana i dość szeroka plaża trawiasto-piaskowa. Miejsc na przyczepy jest kilka, może się zdarzyć, że nie będzie miejsca.

Link do strony http://www.crwrelaks.pl/

Jest jeszcze osrodek, ale wiekszość miejsc dla przyczep znajduje się na nierównym terenie na dość sporej górce. Jest to ośrodek sąsiadujący z podanym powyżej.

Z kolei przed tym ośrodkiem jest jeszcze jeden, dość fajny, trzeba przed samym Pszczewem skręcić w boczną drogę, jadąc od Miedzyrzecza.

Z kolei dość dobrze zapowiadający się OW jest po drugiej stronie jeziora w stosunku do Relaksu. Ale tam nie byłem, patrzyłem jedynie przez lornetkę.

Reasumując, bardzo fajna mieścina, fajne jeziorko, polecam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Na kempingu w Pszczewie byliśmy z rodzinką w któryś z długich weekendów, kilka lat temu.

Jezioro bardzo fajne, ale sam kemping, już gorzej. Toalety pozostawiały dużo do życzenia, no chyba , że do dziś je wyremontowali.

Miejsce na przyczepy przy samej miejskiej plaży, dodatkowo oddzielonej od niej asfaltowym deptakiem, z dużą ilością spacerowiczów z Pszczewa. Przyczepy stoją pomiędzy deptakiem z przodu, a torami kolejowymi na nasypie z tyłu.

Zdjęcia niebawem dołączę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie Tymar zasmuciłeś i nie ukrywam ze jestem bardzo zdezorientowany bo jak pisalem slyszalem kilka opinii a nawet odwaze sie powiedziec zachwytow na temat Pszczewa a z tego co piszesz to maly zonk tym bardziej ze chce jechac z dziatwa z czego najmlodsze ma 2 miesiace. Teraz w weekend bylem w Slawie i wrocilem zadowolony i mysle kontynuowac tak udane wyjazdy.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to miejsce co wspomina Tymar. Byłem tam w tamtym roku i toalety nienajgorsze. Reszta wg opisu, przy czym byliśmy tam w dni powszednie, więc i ludzi było mniej.

Woda w jeziorze ekstra czysta, z piaskiem na dnie. Sporo zerujących okoni. :)

 

Tymar, a co jest naprzeciw po drugiej stronie jeziora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kemping o którym piszę to plaża miejska. Jest tam w okolicy kilka jeszcze kempingów. Pamiętam jakiś trochę dalej od miasteczka, ale nie zachwycił mnie. Za to po drugiej stronie jeziora był fajny ośrodek, dojechaliśmy tam rowerami.

Okolice faktycznie super.

Byliśmy na wycieczce między innymi w Łagowie, trochę na zachód. Piękna miejscowość turystyczna. Jakieś małe kempingi na prywatnych posesjach, na terenie miasteczka. Za miastem, około 1 km jest duży, bardzo ładny kemping (właścicielem jest podobno Francuz).

A tu masz link do zdjęć z Pszczewa:

https://plus.google.com/photos/118248160607197196095/albums/5758768234761970561?authkey=CNOSosXordzd9gE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co popadać w kempingową prostrację. Jak wspomniano wyżej, jest tam kilka kempingów, także nad pobliskim Jeziorem Szarcz http://www.piasecki....pl/osrodek.html lub nad Jeziorem Chłop http://agro-tecza.pl/

Edytowane przez mot (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za zdjatka. Miejsce na zakotwiczenie cepki rzeczywiscie nie jest rewelacyjne. Okolica jak najbardziej ok teraz tylko kwestia poszukania milego kempingu.

Wolalbym jechac na cos polecanego niz szukac na miejscu. Dzieki koledzy za opisy. Moze jeszcze ktos dolaczy kto zjechal ta okolice.

Tymar a nie pamietasz przypadkiem jak nazywal sie ten osrodek prowadzony przez francuza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.