Skocz do zawartości

DMC


Rekomendowane odpowiedzi

Skopiowane z Kodeksu :niewiem:

kategorii B:

  1. pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem autobusu lub motocykla,
  2. pojazdem, o którym mowa w lit. a, z przyczepą o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej masy własnej pojazdu ciągnącego, o ile łączna dopuszczalna masa całkowita zespołu tych pojazdów nie przekracza 3,5 t,

 

A czy łączna moja masa całkowita przekracza 3500 kg????

G-1750 + G-900 ?????????? powtarzam nie łączna DMC !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 216
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

tak , tak ...rozumiem , rozumiem ..... może prześpij się z tym , rano dasz radę :hmm: "B" do 3500 DMC zestawu lub samego auta .....i nie ma bata .:hej:

 

 

wykumaj chłopie , że w PL do obliczeń tylko DMC a nie MW ..... nie Ty pierwszy i nie ostatni którzy się mylą ...

Edytowane przez Kogut69 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak , tak ...rozumiem , rozumiem ..... może prześpij się z tym , rano dasz radę :hmm: "B" do 3500 DMC zestawu lub samego auta .....i nie ma bata .:hej:

 

 

wykumaj chłopie , że w PL do obliczeń tylko DMC a nie MW ..... nie Ty pierwszy i nie ostatni którzy się mylą ...

 

Ok jutro idę na komisariat zapytam ;)

ponieważ z artykułu jak byk wynika, jeżeli holujemy przyczepę ciężką (powyżej 750 kg) i łączna masa zestawu przekroczy 3500 kg, to konieczne jest już posiadanie prawa jazdy "B+E".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeanalizuj to jeszcze raz na spokojnie.:piwo:

 

o ile łączna Dopuszczalna Masa Całkowita zespołu tych pojazdów nie przekracza 3,5 t,

 

Ale ja Ciebie rozumie :

Kategoria "B" uprawnia do kierowania samochodem o DMC (Dopuszczalnej Masie Całkowitej) do 3,5 t z przyczepą o DMC nieprzekraczającej masy własnej pojazdu ciągnącego. Łączna dopuszczalna masa całkowita pojazdów nie może przekraczać 3,5t

 

Jest jednak wyjątek. Jeżeli holujemy przyczepę ciężką (powyżej 750 kg) i łączna masa zestawu przekroczy 3500 kg, to konieczne jest już posiadanie prawa jazdy "B+E".

 

I dlatego pytam jaka mam ŁĄCZNĄ MASE ZESTAWU czyli G+G ???

czy teraz mnie rozumiesz?

Edytowane przez Jarek_Tor (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie zasadnicze ,jakie masz Prawo jazdy? to może wszystko wyjaśnic

 

Bo teraz nie wiem czy chodzi Ci o to -czy możesz tym autem ciągnąc taka przyczepe?

Czy ten zestaw możesz ciągnąc na PJ kat.B ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawo jazdy mam kategorii B, nie będę sie kłócił może faktycznie żle rozumię ten artykuł mimo wszystko jutro uderzam na komisariat wraz z kodeksem i wszystko wyjaśnię nastepnie napisze na FG. Dla mnie to jest wręcz dziwne iż auto z wyższym momentem obrotowym nie może ciągnąć takiej przyczepy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tu nie widzę większego sensu tłumaczenia dalej koledze

jaśniej się chyba nie da

i bez sensu kłóci się z całym forum nie mając racji...

cały czas w koło to samo...

 

DMC przyczepy plus DMC auta powyżej 3500 kg i kat. B+E i Viatoll

a ty masz łączne DMC 3550

 

czy to tak trudno zrozumieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joffa ale powiem tak czytałem ten kodeks wraz z 2dowodami rejestracyjnymi w ręce , i sory inaczej nie wychodzi :wpysk:

 

ja tu nie widzę większego sensu tłumaczenia dalej koledze

jaśniej się chyba nie da

i bez sensu kłóci się z całym forum nie mając racji...

cały czas w koło to samo...

 

DMC przyczepy plus DMC auta powyżej 3500 kg i kat. B+E i Viatoll

a ty masz łączne DMC 3550

 

czy to tak trudno zrozumieć?

 

Zdaje sobie sprawe iż według waszych sugestii moje DMC wysnosi 3550kg co wiąże sie z Viatoilem oraaz B+E

Dlatego jutro mimo wszytsko pójdę sie upewnić chyba nie macie nic przeciwko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joffa ale powiem tak czytałem ten kodeks wraz z 2dowodami rejestracyjnymi w ręce , i sory inaczej nie wychodzi :wpysk:

 

 

 

Zdaje sobie sprawe iż według waszych sugestii moje DMC wysnosi 3550kg co wiąże sie z Viatoilem oraaz B+E

Dlatego jutro mimo wszytsko pójdę sie upewnić chyba nie macie nic przeciwko :D

 

Zawsze lepiej, a na pewno taniej jest pytać na forum, niż sprawdzać na bramkach viatolla.

Nie Ty pierwszy i pewnie nie ostatni próbujesz zrozumieć nasze przepisy po swojemu.

Posłowie nie rozumieją co uchwalają, to i zwykły człowiek może mieć problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek_Tor, myślę, ze przekonywanie Cię na siłe co do konieczności posiadania dla Twego zestawu kat B+E zaczyna mijac sie celem. Mysle, ze o słuszności wszystkich wypowiedzi potwierdzajacych koniecznosc B+E przekonasz sie przy najbliższej kontroli Policji lub ITD tylko zanim do tego dojdzie naprawde zastanów sie nad slusznościa swoich racji bo moze Cie to drogo kosztowac. Kazda bramka bez Viatolla, 3000, brak uprawnien 500 plus laweta do sholowania przyczepy a nie daj boze jak trafi Ci sie jakas kolizcja drogowa to czy bedzie to fizycznie Twoja wina czy tez nie odpowiedzialnośc ponosisz Ty bo nie masz uprawnien i z tego samego tytułu zadne ubezpieczenie Cie nie chroni. Więc nie wiem czy upieranie sie przy swoim jest sensowne tymbardziej, ze kazdy z forumowiczów chce pomoc nie zaszkodzic i taka jest idea tego forum. Reasumując DMC i masa ciagnionej przyczepy to dwie zupełnie odrebne sprawy. DMC mówi o dopuszczalnej masie całego zestawu natomiast masa ciagnionej przyczepy w dowodzie holownika jest poto zebys za małym holownikiem za duzej cepki nie pociagnał. proporcje musza byc zachowane. Swoja droga sam w tym roku zdawałem B+E czaego tobie rowniez życze i polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że kolega opiera się na artykule z gazety, zamiast poczytać kodeks. A w artykule, ja to często w artykułach, redaktor pominął jedo słowo "dopuszczalna" i stąd cały problem. Możesz popytaćna komisariatach (tam też nie zawsze wiedzą), możesz jeszcze powkurzać forum - temat wałkowany po wielekroć i udowodniono nie jednemu, że się myli. Ale najlepiej będzie, jak oprzesz się na kodeksie, a nie niedopisanych artykułach prasowych, bo tam można różne kwiatki znaleźć. No chyba, że wolisz, jak koledzy proponują - przekonać się w dyskusji z ITD, a następnie szarpać się po sądach, jak Ci dokleją z 3000 mandatu, a Ty będziesz udowadniał przed sądem, że przecież artykuł w gazecie pisał inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.