Skocz do zawartości

Dodatkowe mocowania do cepki


photo

Rekomendowane odpowiedzi

Moja przyczepka ma w tej chwili 4 mocowania na rurki. Kupilem przedisonek na cala dlugosc cepki i musze wstawic 3 dodatkowe mocowania. Czy macie jakies sugestie , gdzie powinny znajdować się dodatkowe mocowania ? Czy wystarczą wkręty czy dodatkowo jeszcze przykleić mocowania ?

med_gallery_9685_382_93637.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musze wstawic 3 dodatkowe mocowania. Czy macie jakies sugestie , gdzie powinny znajdować się dodatkowe mocowania ?

 

 

Rozłóż stelaż i zobacz gdzie są rozmieszczone rurki idące do przyczepy. Tam musisz założyć mocowania :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niekoniecznie trzeba nawiercać, a jeżeli juz , to wystarczy malutkim wiertłem 1mm - tylko po to żeby szpic wszedł. im mniejszy pilot, tym lepsze trzymanie wkręta, ale uważać żeby nie przekręcić. no i uszczelniacz oczywiście. ja na kempingu z braku wkrętarki lekko puknąłem małym gwoździkiem.

Edytowane przez pisu22 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale uważać żeby nie przekręcić. no i uszczelniacz oczywiście.

 

Jak jest zdrowa listwa po spodem to nie ma szans, żeby przekręcić wkręt ( oczywiście przy odpowiednim otworze prowadzącym ).

Ja jak wymieniałem mocowania to drewno aż trzeszczało przy wkręcaniu nowych wkrętów i dociągałem je na maxa ile dałem rady "ręcami" :pad::]

 

Ja uważa, że koniecznie trzeba nawiercić !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest zdrowa listwa po spodem to nie ma szans, żeby przekręcić wkręt ( oczywiście przy odpowiednim otworze prowadzącym ).

Ja jak wymieniałem mocowania to drewno aż trzeszczało przy wkręcaniu nowych wkrętów i dociągałem je na maxa ile dałem rady "ręcami" :pad::]

 

Ja uważa, że koniecznie trzeba nawiercić !!!

 

 

 

 

 

a ja nie, ale sie przekomarzam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może napisze dlaczego trzeba nawiercić :-] Bez nawiercenia wkręt wchodząc rozsadza strukture drewna i przy mocnym dociąganiu lub po czasie listwa może pękać ,rozwarstwiać się itp bo przerywamy jej strukture i ciągłość włókien Przy nawiercaniu używamy wiertła odpowidającemu grubości trzpienia wkrętu by właśnie temu zapobiec W listwe ma się wciąć tylko gwint a struktura ma być nie naruszona i nie mają występować naprężenia w drewnie Dlatego najlepsze są wkręty o małej średnicy trzpienia a jak największym gwincie Wszystkie budki jakie widziałem miały szkielety z sosny a ona jest bardzo podatna na pękania, rozwarstwiane wzdłuż słoja Przy wielkich i grubych elementach niema to już takiego znaczenia jak przy małych cienkuch listwekach z jakich wykonana jest konstrukcja przyczepy :] Niedowiarki niech sobie zrobią szybki tescik a efekty będą widoczne gołym okiem :ee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Odgrzeję: chcę dołożyć dwa dodatkowe mocowania do rurek poziomych ( mam ich 5,a tylko 3 mocowania). Nie mam możliwości rozłożenia teraz przedsionka, ale pamiętam ,że te dodatkowe rurki przypadają dokładnie w 1/2 odległości między obecnymi mocowaniami ( z resztą mogę je przesuwać bo są mocowane do całego stelarzy obejmami. Mam tylko problem z wysokością montażu dodatkowych uchwytów: w stałej odległości od rynienki ( takiej samej jak już istniejące mocowania) czy na lini prostej między obecnym mocowaniami?

Zdj pogladowe:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie powinieneś zamocować w stałej odległości od rynienki. Miałem kiedyś przyczepę z 5 rurkami i tak właśnie były przykręcone uchwyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.