Skocz do zawartości

Przyczepy namiotowe - The Australian Way of Camping


rybaa

Rekomendowane odpowiedzi

Radku, nie bierz tego jako krytykę Twojego pomysłu, my po prostu nie bardzo widzimy zastosowanie takiej przyczepy przy naszym sposobie spędzania czasu.

Cena w porównaniu do namiotu zwykłego - zabójczo wysoka.

Taką namiastką tego Twojego rozwiązania może być zakup małej przyczepy towarowej + namiot + wyposażenie. Według mnie zmieścisz się wtedy w max 5 tys zł (przyczepa, bardzo porządny namiot, Wc przenośne, kuchenka, nawet meble kempingowe). Wydaje mi się, że cena Twojego rozwiązania w polskich warunkach jest trochę nierealna. Nikt ci nie powie ile taka namioto-przyczepa powinna kosztować, bo według mnie będzie zawsze droższa od samego namiotu a warunki bytowania podobne. Musi kosztować tyle, żeby się dobrze sprzedawała i Wasza firma się rozwijała.

Komfort dłuższego sezonu zapewni dopiero ocieplana konstrukcja, czy to przyczepy czy kampera.

Na odmienność konstrukcji australijskich z powodu różnic klimatu bardzo trafnie uwagę zwrócił też Kogut, po prostu inne systemy rozwiązań.

Nie zawsze co zagraniczne sprawdzi się w naszych jednakże odmiennych warunkach.

 

Gratulujemy zapału!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś jak jeszcze jeździłem 60KM autkiem to myślałem nad alternatywą do dużej przyczepy i np bardzo fajnie wyglądają te amerykańske składańce

tent_trailer.jpg

ale ceny są zabójcze dla nas, a w sumie problem jest taki sam jak przy namiotowych (zimno i wilgotno)

w tych amerykańskich są czasem nawet pomieszczenia WC, a część mebli jest "na stałe"

 

tent_trailer1_floorplan.jpg

 

np jest lodówka

ale 95r za 2tyś $ ...

http://montreal.lowprice.ca/1995_coleman_tent_trailer_very_clean_west_island_1990_lf3r

:niewiem:

 

 

wracając do namiotowych, gerjak oferuje takie

http://www.gerjak.nl/site/pages/producten.php?cat=3

ale cena 6tyś euro :-]

 

ciekawe jak na rynku wtórnym potem, bo to dodatkowa wada chyba takich przyczep

po pierwsze że nietypowe, a po drugie że jednak tkanina się szybciej starzeje :hmm:

i teraz kupuąc taką przyczepę za 24tyś zł, za 10lat trzeba oddać za "darmo"

z tym że przy nowej tradycyjnej utrata wartości też będzie spora, jeśli nowa kosztuje 60tyś, to 10latka już 30 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to co wiele osób tutaj bardzo zdziwiło to różnica w koszcie przyczepy z namiotem - koszt namiotu to wychodzi na to że sama przyczepka jest "ze złota" ...

już nie wspomnę o różnicy w cenie pomiedzy przyczepą z hamulcem a wersją bez hamulca ... za tą różnicę można mieć sprawną farbycznie nową przyczepkę z hamlucem najazdowym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jeszcze raz za wszelkie uwagi - także te krytyczne.

 

1. Co do zasady: namioty z Australii, przyczepy produkowane w Polsce.

2. Ceny przyczep: przyczepy są produkowane w Polsce, nie są to gotowe przyczepy z marketów. W błąd może wprowadzać ta przyczepa z mojego avatara i zdjęcia które zamieściłem, ale już się tłumacze - to moja prywatna przyczepa towarowa, którą sam sobie przerobiłem metodą garażową ponad rok temu. To był właśnie początek pomysłu na produkcję i dystrybucje w Polsce.

3. Ceny z hamulcem i bez - tak wyszło, ale sprawdzę to jeszcze :)

4. Dlaczego cena przyczepy wysoka. W sprzedaży samego namiotu nie są liczone koszta montażu zestawu (zespolenia namiotu z przyczepą), dlatego różnica pomiędzy zestawem a samym namiotem jest taka wysoka i nie jest to wartość przyczepy. W tej różnicy jest także wspomniana robocizna zbudowania zestawu.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez rybaa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podróżowałem z taką (podobną) przyczepą do Grecji jeszcze w latach 80' , w ciepłym klimacie jest tak samo wygodna jak namiot ,natomiast jej holowanie to strata czasu i paliwa.

Kolejne wyprawy był już tylko z namiotem.Jesli jednak ktoś ma słaby holownik to może coś takiego kupi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to przyczepy namiotowe są w miarę popularne w Niemczech, można tam używkę kupić za kilkaset euro.

Stałem raz obok takiej przyczepy na polu. Powierzchniowo to tyle co moja z namiotem. Posiadała panel kuchenny

z lodówką, zlewem i kuchenką. Cała taka szafa przypinana była z tyłu przyczepy, dawało to zderzak plus światła.

Cały ten majdan małżeństwo około 60 lat zwinęło w dwie godziny. Sam bardzo długo jeździłem pod namiot,

nawet z dwójką małych dzieci i namiot mnie nie przeraża. Człowiek robi się tylko bardziej wygodny.

Reasumując jako zwolennik namiotu to za 20 tysiaków kupiłbym już ładną budkę.hehe%281%29.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odezwę się na PRIV dziś lub jutro.

 

Pozdrawiam

 

 

 

 

nie mogę się doczytać co do cen choć sporo na ten temat jest

 

 

 

 

podeślij na priv cennik

 

przypominam tez ze szycie namiotów w Polsce na 100% będzie tańsze niż sprowadzanie

 

 

jak widać wiem o czym mowa mój pomysł i produkcja dostawki do busa :skromny:

 

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.