Skocz do zawartości

Uszczelniacz WURTH czy Sikalastomer


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Chcę uszczelić zewnętrznie podłogę z zabudową i zastanawiam się na zastosowaniem się produktu firmy WURTH a moze zastosować SIKALASTOMER 710

WURTH-a mam a uszczelniacz SIKA bym musiał kupić który produkt jest lepszy i się sprawdzi w uszczelnieniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o ogólnym zastosowaniu WURTH - a zarówno na dole podłoga i do zabudowy

 

witaj Kolego !

Nie wiem, co masz na myśli pisząc "do zabudowy" ?

Muszę jednak uzupełnić odpowiedzi Kolegów.

Dwa "uszczelniacze", które podałeś, to dwa zupełnie inne produkty i każdy ma inne zastosowanie.

Jak sam już pisałeś, preparat Würth'a, to szczeliwo, ale jednocześnie silny klej.

Jeśli coś tym uszczelnisz, to jednocześnie połączysz trwale. Gdyby zaszła kiedykolwiek potrzeba rozdzielenia tego, to będziesz musiał odcinać to "piłą" :oslabiony:

 

 

Z kolei Sikalastomer 710 jest wyłącznie uszczelniaczem na bazie butylu i z uwagi na swoje właściwości, tylko taki właśnie powinien być stosowany przy uszczelnianiu elementów przyczep (ramy okien i drzwi, okna dachowe, wywietrzniki, gniazda, kratki wentylacyjne, listwy zewnętrzne nadwozia itd.) :excl:

 

 

Raz, że idealnie uszczelnia przed penetracją wody, a dwa - wszystkie uszczelnione elementy można w przyszłości od siebie bezproblemowo oddzielić (gdyby okazało się, że uszczelnienie gdzieś "puszcza" lub naprawa uszkodzonego elementu).

 

Uszczelnienie klejem Würth'a np. ramy okna, skutkuje tym, że w przypadku konieczności naprawy lub wymiany okna, a nawet zwykłej kratki wentylacyjnej, trzeba te elementy całkowicie zniszczyć, a usunięcie pozostałości klejonych elementów i przywrócenie pierwotnego kształtu / wymiaru otworu może być bardzo trudne.

 

Würth będzie dobry pod podłogą, ponieważ nie sądzę abyś przewidywał w przyszłości rozłączanie tych posklejanych miejsc.

 

 

:banan:

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dopiszę się do tego tematu. Muszę uszczelnić narożniki przyczepy i zastanawiam się co użyć pod gumową uszczelkę. Po zdemontowaniu była tam taka biała jakby taśma uszczelniająca, ale ją usunąłem i zastosowałem silikon. Wiem .... mój błąd. Miejscami przecieka nadal. Teraz chcę to zrobić lepiej. Zastanawiam się czy użyć SikaLastomer-710 czy jakiejś taśmy butylowej. Na allegro są dostępne taśmy samoprzylepne dwustronne o szerokości 15mm i grubości 1mm (nie wiem czy nie za cienkie). Co proponujecie? A muszę zdać się na waszą pomoc, bo ja ostatnio użyłem silikonu czerwona.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiszę się do tego tematu. Muszę uszczelnić narożniki przyczepy i zastanawiam się co użyć pod gumową uszczelkę. Po zdemontowaniu była tam taka biała jakby taśma uszczelniająca, ale ją usunąłem i zastosowałem silikon. Wiem .... mój błąd. Miejscami przecieka nadal. Teraz chcę to zrobić lepiej. Zastanawiam się czy użyć SikaLastomer-710 czy jakiejś taśmy butylowej. Na allegro są dostępne taśmy samoprzylepne dwustronne o szerokości 15mm i grubości 1mm (nie wiem czy nie za cienkie). Co proponujecie? A muszę zdać się na waszą pomoc, bo ja ostatnio użyłem silikonu czerwona.gif.

 

Lastomer się nie nadaję do tego typu naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.