Skocz do zawartości

"Moja" szyba


mot

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie dziś odebrałem obstalowaną szybkę do mojej p-y. Jak wspomniałem w innym wątku dot. szyb, wykonano ją zgodnie z zamieszczonym rysunkiem. Efekt końcowy przeszedł moje oczekiwania - głupio egzaltować się "tylko" szybką, ale naprawdę jest śliczna i b. dokładnie wykonana. Sądzę, że "zwytrzyma" wszystko. Co prawda będę ją osadzał w przyszłym tygodniu (wyjazd), ale lada moment załączę fotki jeszcze nie założonej szyby. Widoczne "poszerzenia" w drugiej warstwie są przeznaczone do zamocowania trzech klameczek - chodzi o to, by wkręty nie ściskały tylko warstwy pierwszej i trzeciej, ale wszystkie trzy. Sorry za "łopatologiczny" rysunek, ale taki powstał na potrzeby firmy wykonującej. Lepiej uniknąć nieodwracalnych błędów. Cena - 290pln, przy cenie oryginalnej circa 260E (!!!).

 

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wczoraj nie dałem rady, m.in. z powodu złego oświetlenia. Trochę trudno, tak jakby Indianina chcieć sfotografować na tle ruskiej flagi ;-)

 

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie "grubości" podałem na rysunku w pierwszym poście. 6, 10 i 3mm. Krawędzie są wypolerowane i innych zabezpieczeń nie przewiduję. Ten wąski, goły pasek plexi u góry szyby jest przeznaczony do nasunięcia nań aluminiowej listwy - zawiasu. Muszę tylko jeszcze wykonać na nim płytki rowek - w listwie jest taki mały "grzbiecik" zapobiegający wysunięciu się szyby. Serio, fotki nie oddają "piękości" szyby :-) Całość daje rzeczywiste wrażenie pełnej solidności. Mocne i sztywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie "grubości" podałem na rysunku w pierwszym poście. 6, 10 i 3mm. Krawędzie są wypolerowane i innych zabezpieczeń nie przewiduję. Ten wąski, goły pasek plexi u góry szyby jest przeznaczony do nasunięcia nań aluminiowej listwy - zawiasu. Muszę tylko jeszcze wykonać na nim płytki rowek - w listwie jest taki mały "grzbiecik" zapobiegający wysunięciu się szyby. Serio, fotki nie oddają "piękości" szyby :-) Całość daje rzeczywiste wrażenie pełnej solidności. Mocne i sztywne.

 

faktycznie jest na samym środku :bzik:

 

to jest 2cm prawie, wiec musi wyglądać solidnie :yes:

patrząc na zdjęcia boku szyb wygląda tak że można zajrzeć do środka ? :niewiem:

osobiście bym to próbował np zamalować na czarno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...osobiście bym to próbował np zamalować na czarno.

- masz całkiem niegłupi pomysł. Nie wpadłem na to. Nie wykluczone, że pomaluję, choć obecnie, ten efekty "krystaliczny", jest całkiem miły :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak z wagą takiego okna?? wiele wieksza od oryginału????

 

jak na szybko wyliczyłem to ponad 5 kilo - a to chyba sporo ale :niewiem:

gęstość PMMA 1,19 g/cm2

 

ps: nie wiem czy to było polerowane diamentowo czy opalane ale uważaj na wszelkie detergenty z alkoholem bo pajęczynka murowana :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wykonane spoko. Bez entuzjazmu no bo robię takie rzeczy na codzień . Niemniej jednak nie za takie pieniądze.U mnie w firmie skroili by więcej.

Nie zaproponowali Tobie poliwęglanu litego? Była by cieńsza , lżejsza (bo ta waży więcej niż 5kg).i nie do zniszczenia , Pod warunkiem że oklejona folią (ochrona przed zarysowaniem).

Czym kleili warstwy?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.