Jump to content
RadekNet

Przyczepa na promie

Recommended Posts

RadekNet

Zabieram sie za kupowanie biletow promowych i ... jaka podajecie dlugosc przyczepki? Dla angielki "390" 4m to chyba za malo?

Jaskółki

Długość razem z dyszlem plus wysokość. Generalnie droga impreza, mówię tutaj o Skandynawii. Z wysp myślę będzie podobna klasyfikacja tzn. przedziały do 6m i dłużej; do 2m i wyżej. Wiem że mierzą także zrób pomiary dokładnie.

piotrekbb

Mierzą ,mierzą w skrajnych przypadkach nie wpuszcza na prom , lepiej lekko zawyżyć jak podać 20cm mniej.

Gdzie jedziesz? Jeśli do Skandynawii to rozwaz Puttgarden + most nie wiem czy nie wyjdzie taniaj.Druga spraw to na Puttgarden nie mierzyli mnie nigdy a przeprawiałem się czesto.

Napewno mierza w Ystad i Karlskoronie.

Można próbować szukać pustej lory w Ystad i dogadać się z kierowcą, wyjdzie dużo taniej ale to raczej tylko powroty.

Jaskółki

Pomysł z lohrą niegłupi ale zawsze jest jakieś "ale". Spedycja bukując auto podaje jaki ładunek ono przewozi.

piotrekbb

Zależy, ja miałem tylko booking a ładunek wpisywałem sam przy odbiorze biletu.

Samochd z przyczepą nie jest towarem niebezpiecznym więc nie ma wiekszych problemów i kierowcy chętnie cos ładują "na lewo" jednak z zestawem może być problem typowo załadunkowy.

Niestety, przyczepa + prom to wydatki i lekkie problemy.

Edited by piotrekbb (see edit history)

pasjonat

Niestety, przyczepa + prom to wydatki i lekkie problemy.

Pamiętaj że na promie nie wolno mieć uruchomionych urządzeń gazowych .

RadekNet

Pomysl z lora odpada, bo jesli by nie wypalilo (a zakladam, ze nie wypali) to cena biletu bedzie duzo wyzsza niz jak zabookuje 2 tygodnie wczesniej.

Dzieki za sugestie - podam 5,7 czyli tyle ile w instrukcji pisze "dlugosc wysylkowa" :)

Jedziemy z Irlandii do UK i do Francji.

piotrekbb

Przeprawiałem się z budka Dover-Dunkierka i nik nie mierzył a wymiar podałem licząc w przybliżeniku czyli do 6m .Lepiej jednak nie zaniżaj , dobrze załaduj zestaw tak aby dyszle nie był zbyt nisko bo tam maja jakieś dziwne podjazdy na prom i ja mało się nie sklinowałem.

Sprawa z "tierm" odpada bo tam jest zamkniety port nie to co Ystad druga sprawa to cena , przeprawa z UK jest tania nie ma więc co kombinować.Płaciłem coś ok 70-80ÔéČ

Edited by piotrekbb (see edit history)

RadekNet

Sharan ma dosc wysoko hak, ale mam cykora przed tym stromym pojazdem, kiedy sie juz wjezdza na prom - mocno zaladowany jade. No ale z rozpedu damy rade ;)

misiek_uk

co do dover to trzeba czasem w poprzek sie ładowac na prom jak jest bardzo niski poziom wody najlepiej jak sie jedzie ok 20 do 22 jak jest przyplyw

szczepan

Jak w temacie... :bevil:

Na zlocie Beskidników w Bieszczadach w maju

w Polańczyku

Przeprawa na wyspe

była mega wyzwaniem

koszt w jedną strone to 2 zł auto+2 zł przyczepa

Pod przyczepe należało podstawiać drewniane bale

bo inaczej podpory pourywane.

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Edited by szczepan (see edit history)

RadekNet

I jestesmy na pierwszym promie (Dublin) :) Klopotow z uskokami brak - mam nadzieje, ze w Dover pojdzie tak samo sprawnie.