Skocz do zawartości

Używanie lodówki w czasie jazdy na gazie


Kajetan

Rekomendowane odpowiedzi

Zamiast rzeczowego podejścia do tematu jak zwykle dziwne tłumaczenia ,bo coś ,bo ktoś

a nie lepiej nie próbować czy otworzona butla z gazem może zrobić bum .

Czy my zawsze musimy być mądrzejsi od wszystkich , a nie lepiej uczyć się i wyciągać naukę z cudzych błędów.

Po co niewiem.gif ja mam sprawdzać że kolega dotykając gorącego oparzył się niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 265
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Aż dziwię się, że wogóle wsiadasz do samochodu. Wozisz ze sobą zbiornik pełny paliwa, który też może się rozszczelnić i zrobić krzywdę nie tylko Tobie. Szkoda, że robi się OT, bo żadnych racjonalnych argumentów nie usłyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to miało tak sobie wybuchać to przejazd koło sklepu z butlami wysadzałby miasta i wsie w powietrze :oslabiony:

 

Jak przyjechać na camping bez lodu do dżinu?:niewiem:

 

No cóż , jeśli porównujemy np , zamkniętą butlę gazu pod jakimś sklepem z tankowaniem 2m od płomienia lodówki , która często jest jeszcze dozbrojona w wiatraczek zasysający opary to faktycznie ,"przedszkole". .

Pamiętajcie płomień w lodówce nawet bez wiatraka działa jak pompka . Jeśli wali kominem spalinami to tyle samo palnik zasysa powietrza z otoczenia . Na stacji z mieszaniną oparów paliw i snującego się nisko gazu LPG.

 

Zaskakuje mnie naiwność i lekkomyślność niektórych.

Ludzie !! Opary w mgnieniu oka zapalają się od iskry statycznej ze swetra , z banalnego potarcia sztuczną odzieżą a Wy macie wątpliwości w zestawieniu z stałym ogniem ?

U mnie na produkcji koleżanka przecierała ekstrakcyjną benzyną płytę plexi przed wyklejeniem. Połowe przetarła , z drugiej zaczęła zrywać folie ochronną . Powstał łuk elektrostatyczny z foli i dziewczyna ze szmatą w rękach stanęła w płomieniach.

 

 

 

 

 

Edytowane przez pasjonat (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż , jeśli porównujemy np , zamkniętą butlę gazu pod jakimś sklepem z tankowaniem 2m od płomienia lodówki , która często jest jeszcze dozbrojona w wiatraczek zasysający opary to faktycznie ,"przedszkole". .

Pamiętajcie płomień w lodówce nawet bez wiatraka działa jak pompka . Jeśli wali kominem spalinami to tyle samo palnik zasysa powietrza z otoczenia . Na stacji z mieszaniną oparów paliw i snującego się nisko gazu LPG.

 

Zaskakuje mnie naiwność i lekkomyślność niektórych.

Ludzie !! Opary w mgnieniu oka zapalają się od iskry statycznej ze swetra , z banalnego potarcia sztuczną odzieżą a Wy macie wątpliwości w zestawieniu z stałym ogniem ?

U mnie na produkcji koleżanka przecierała ekstrakcyjną benzyną płytę plexi przed wyklejeniem. Połowe przetarła , z drugiej zaczęła zrywać folie ochronną . Powstał łuk elektrostatyczny z foli i dziewczyna ze szmatą w rękach stanęła w płomieniach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OK

 

 

Piękne

 

A zobacz jakie iskry masz w rozruszniku gdy odpalasz auto po zatankowaniu. To Cię nie przeraża?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pasjonacie... daj na luz .... nie warto . Takim tokiem myślenia skończycie na impulsie w rozruszniku serca ..... myślałem , że marmur to jakiś szczyl ale gosć 55 rocznik , starych drzew się nie przesadza :skromny: pozdrawiam :gitara:

 

I do tego 25 lat doświadczeń z gazometrią.

 

Jest tyle większych zagrożeń, z któtrych nawet sobie nie zdajesz sprawy.

Edytowane przez marmur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, od jutra wchodzę na stację benzynową na golasa :oslabiony:, swetry mi się elektryzują i zagrażam światu :oslabiony:

 

 

Ubierz chociaż stringi bo Cię zamkną , A nie!!!!, stringi nie bo to sznurowadło w dupie powoduje chyba duże tarcie.

 

Niestety nie mogę odnaleźć filmików z kamperem i przyczepą w głównej roli na stacji . Kiedyś na francuskim albo angielskim forum karawaningowym ktoś zalinkował w podobnej dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylu z was ma przyczepy ale malo osob czytalo instrukcje obslugi :czerwona: w ktorej wyraznie sa opisane czynnosci przed podroza a jeden z nich to ODLACZAMY BUTLE OD INSTALACJI w zwiazku z czym nie moze ona chodzic na gaz do tego zamykamy zawory,a podczas postoju klapa przedzialu z butlami otwarta!!!!!!!!!!!

 

a tutaj rezultat jaki moze spowodowac ulatniajacy sie gaz.

 

http://www.folkebladet.no/video/article471395.ece

 

Z tego co go zrozumialem propan jest ciezszy wiec gromadzi sie przy podlodze.A do Norwegii nie radze z wlaczona lodowka.

Przepisy ktorych szukacie to-DOBRA PRAKTYKA i POSZANOWANIE BEZPIECZENSTWA INNYCH UZYTKOWNIKOW DROGI.Ja was sznuje.,mam zawsze butle podczas transportu odlaczona,A czy wy mnie tak sznujecie?

Co zrobisz jeden z drugim jak ktos niewyhamuje i wam w ta przyczepke wjedzie?Malo jest wypadkow jak ktos sie zagapil,telefon odbieral albo cos innego?

A co tam moze sie stac doda 3-ci.Pewnie,a co tam ,sztuka mniej sztuka wiecej zadna roznica.Mi nigdy to sie nie zdazy,doda 4-ty.Wielu takich bylo co tak mowilo.BYLO juz ich nie ma

Na koniec dodam- ile czasu zajmie schlodzenie piwka w lodowce po dojechaniu na miejsce? 15 min,20?

To tak akurat zeby sie rozlozyc

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każde zmniejszeni ryzyka jakiegokolwiek wydarzenia z gazem jest poprawne i warte zastosowania

myślę, że lepiej unikać ryzyka, a ono jest zawsze

 

jednak kto będzie chciał jeździć z to i tak będzie jeździł - byle w promieniu 500m ode mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisza ze 300m jest bezpiecznie smirk%281%29.gif

Vurder evakuering av omr├ąde (varmep├ąvirket flaske, avstand 300 meter)

 

każde zmniejszeni ryzyka jakiegokolwiek wydarzenia z gazem jest poprawne i warte zastosowania

myślę, że lepiej unikać ryzyka, a ono jest zawsze

 

jednak kto będzie chciał jeździć z to i tak będzie jeździł - byle w promieniu 500m ode mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o tankowanie podczas rozmowy przez telefon komórkowy to nie stanowi to żadnego

zagrożenia na stacji benzynowej już ktoś to kiedyś udowodnił, a nawet w Ameryce

wypowiadał się jakiś ekspert że nie odnotowali żadnego przypadku zapalenia się paliwa

spowodowanego rozmawianiem przez telefon, zagrożenie jest wtedy kiedy osoba

tankuje wsiada do auta a później wychodzi i naelektryzowany dotyka pistoletu do tankowania.

Mało tego ekspert ten powiedział że po takim wyjściu z auta powinno się na chwile dotknąć karoserii

auta czego ludzie nie robią.

Pozdrawiam. :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pasjonacie... daj na luz .... nie warto . Takim tokiem myślenia skończycie na impulsie w rozruszniku serca ..... myślałem , że marmur to jakiś szczyl ale gosć 55 rocznik , starych drzew się nie przesadza :skromny: pozdrawiam :gitara:

 

kto podłączał urządzenia gazowe w Ivonie ?

bo wiesz że może robić to tylko osoba uprawniona :>

 

ilu z Was grzebało przy instalacji gazowej ? a to już jest wyraźnie zabronione

a jakoś na forum jest masa porad o szukaniu nieszczelności, wymianie lodówki, montażu dodatkowych gniazd itd

i jakoś nie widać świętego oburzenia :hmm:

 

a to co jest dozwolone, bo jazda z odkręconą butlą i włączonymi odbiornikami gazu jest dozwolona !

inaczej poważna firma jaką jest Truma nie produkowała by urządznia o nazwie SecuMotion :>

 

każde zmniejszeni ryzyka jakiegokolwiek wydarzenia z gazem jest poprawne i warte zastosowania

myślę, że lepiej unikać ryzyka, a ono jest zawsze

 

:yes:

 

a dlaczego samodzielnie montowałeś lodówkę nie mając uprawnień ?

 

jak widzisz powinien to zrobić autoryzowany serwis, bo samodzielna instalacja jest wyraźnie zabroniona w instrukcji

 

więc jak to jest z tym unikaniem ryzyka :hmm:

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.