Skocz do zawartości

Używanie lodówki w czasie jazdy na gazie


Kajetan

Rekomendowane odpowiedzi

Nie spotkałem się z jakimś prawnym zakazem używania lodówki podczas jazdy (w PL) :niewiem: ale za to kiedyś na przeglądzie diagnosta zarządał bym pokazał mu mocowanie butli podczas jazdy Dodam że nie interesowały go podłączenia rekuktory urządznia itd lecz samo mocowanie W moim przypadku podkładke pod stope butli i pas mocujący przykręcony do ściany, pokazałem i było ok :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 265
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Najlepiej chyba napisać do producenta danej lodówki

 

Producent odpowie: Nie można. Bo jak nie można , to nic złego się nie stanie. Jak odpisze że można a buda się spali, to poszkodowany będzie się powoływać na przyzwolenie producenta i zaczynają się koszty...procesy...

.

Z drugiej strony... Nie widziałem lodówki bez opcji 12V. Wystarczy żeby była sprawna ona i jej instalacja i wszelakie ryzyko z gazem będzie zażegnanane. Warto więc usprawnić 12V a nie kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie używam lodówki na gaz w trakcie jazdy ,

stosuję się do przepisów z krajów które mają większe doświadczenie w tym względzie .

W trakcie jazdy z przyczepą gaz na butli ma być zakręcony - zakręcam

zawory gazowe w przyczepie zamknięte - zamykam

wiem że jadę bezpieczny od gazu banan.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Producent odpowie: Nie można. Bo jak nie można , to nic złego się nie stanie. Jak odpisze że można a buda się spali, to poszkodowany będzie się powoływać na przyzwolenie producenta i zaczynają się koszty...procesy...

.

Z drugiej strony... Nie widziałem lodówki bez opcji 12V. Wystarczy żeby była sprawna ona i jej instalacja i wszelakie ryzyko z gazem będzie zażegnanane. Warto więc usprawnić 12V a nie kombinować.

 

Każda lodówka ma złącze na 12 V, ale nie każdy producent podłącza je fabrycznie do wtyczki. Tak jest np. z Knausem na przy, tych dużych, 150 litrowych. Oni z kolei nie chcą brać odpowiedzialności za obciążenie alternatora i instalacji elektrycznej samochodu. Takie dostałem wytłumaczenie od dilera.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie używam lodówki na gaz w trakcie jazdy ,

stosuję się do przepisów z krajów które mają większe doświadczenie w tym względzie .

W trakcie jazdy z przyczepą gaz na butli ma być zakręcony - zakręcam

zawory gazowe w przyczepie zamknięte - zamykam

wiem że jadę bezpieczny od gazu banan.gif

 

dokładnie tak samo uważam

po to jest chyba 12 V

jakby gaz byłby bezpieczny po co by robili na 12 v do działania podczas jazdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Może powiem za ostro i się ktoś obrazi ale trudno....Bezpieczeństwo ponad wszystko.

 

Uważam że używanie czegokolwiek na gazie z płomieniem podczas jazdy składem to GŁUPOTA I NIEODPOWIEDZIALNOŚĆ !!!!!.

 

Jeszcze jak do tego poczyta się jakie potrafią ludzie robić wynalazki z kratkami,wiatraczkami to włos się na bani jeży.

 

Jak jeden z drugim zacznie ciągnąć za sobą pochodnie i nikt inny nie ucierpi to mały pikuś , Droga nauczka na przyszłość że zimne piwo nie jest warte strat.

 

Natomiast mam tylko nadzieję że kiedy będę tankował na stacji to nie podjedzie w tym czasie taki skład z mądralą za kółkiem co wie lepiej od producentów.

 

Pozdrawiam.

 

Lubie takie tematy.

Dużo wnoszą.

 

 

Ja jeżdziłem,jeżdze i będę jeżdził z lodówka pracujacą na gazie.

 

Najwyraźniej Tobie nic nie wniosły.

 

Nie spotkałem się z jakimś prawnym zakazem używania lodówki podczas jazdy (w PL) :niewiem:

 

Bo niestety jesteśmy daleko za murzynami w wielu sprawach. (nie ubliżając Murzynom )

 

A w przypadku stacji benzynowych potrzebny jest przepis? Może tylko dla nieświadomych zagrożenia , ale to reguluje " Zakaz zbliżania się z otwartym ogniem"

 

Za granicą ( np. Włohy , Czechy , Anglia - eksplozje na stacjach) Ludzie wyciągnęli wnioski z kilku przypadków i tam nie posiłkują się przepisami ale przede wszystkim zdrowym rozsądkiem i wleczenie bomby z opóźnionym zapłonem jest przez społeczność kempingową tępiona.

Edytowane przez pasjonat (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Może powiem za ostro i się ktoś obrazi ale trudno....Bezpieczeństwo ponad wszystko.

 

Uważam że używanie czegokolwiek na gazie z płomieniem podczas jazdy składem to GŁUPOTA I NIEODPOWIEDZIALNOŚĆ !!!!!.

 

Jeszcze jak do tego poczyta się jakie potrafią ludzie robić wynalazki z kratkami,wiatraczkami to włos się na bani jeży.

 

Jak jeden z drugim zacznie ciągnąć za sobą pochodnie i nikt inny nie ucierpi to mały pikuś , Droga nauczka na przyszłość że zimne piwo nie jest warte strat.

 

Natomiast mam tylko nadzieję że kiedy będę tankował na stacji to nie podjedzie w tym czasie taki skład z mądralą za kółkiem co wie lepiej od producentów.

 

Pozdrawiam.

 

 

 

Najwyraźniej Tobie nic nie wniosły.

 

 

 

Bo niestety jesteśmy daleko za murzynami w wielu sprawach. (nie ubliżając Murzynom )

 

A w przypadku stacji benzynowych potrzebny jest przepis? Może tylko dla nieświadomych zagrożenia , ale to reguluje " Zakaz zbliżania się z otwartym ogniem"

 

Za granicą ( np. Włohy , Czechy , Anglia - eksplozje na stacjach) Ludzie wyciągnęli wnioski z kilku przypadków i tam nie posiłkują się przepisami ale przede wszystkim zdrowym rozsądkiem i wleczenie bomby z opóźnionym zapłonem jest przez społeczność kempingową tępiona.

 

 

 

 

Przesadzasz w drugą stronę.

 

 

To my nauczyliśmy Niemców, że na gazie można jeździć, bo wg nich to zbyt niebezpieczne. Jakoś LPG się przyjęło i nie ma z tym większych problemów.

 

A zagrożenie z tytułu pracy lodówki wynosi mniej więcej ZERO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadzasz w drugą stronę.

To my nauczyliśmy Niemców, że na gazie można jeździć,

A zagrożenie z tytułu pracy lodówki wynosi mniej więcej ZERO.

 

Mylisz się marmur.

Wiele lat wczaśniej to Niemcy pokazali światu jak można używać gaz. Zwłaszcza Cyklon B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram zdanie , że używanie w czasie jazdy urządzeń z otwartym ogniem to skrajna nieodpowiedzialność i olewanie bezpieczeństwa innych ludzi na drodze ...rozwijać tematu nie będę bo to nie przedszkole choć niektóre głosy wskazują na grupę średniaków :czerwona:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koguciku!!!

 

Kilkanaście amperów w źle zabezpieczonym kablu zasilającym lodówkę to takie samo zagrożenie jak płomyczek w lodówce, Więc gdzie jest ta skrajna nieodpowiedzialność.???????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koguciku!!!

 

Kilkanaście amperów w źle zabezpieczonym kablu zasilającym lodówkę to takie samo zagrożenie jak płomyczek w lodówce, Więc gdzie jest ta skrajna nieodpowiedzialność.???????????

 

 

 

 

 

 

Mam rozmawiać ze starszakiem ? Podczas jazdy butla z gazem powinna być zakręcona by w razie rozszczelnienia układu nie było BUM !!!

Palnik w lodówce potrafi nie gasnąć nawet przy znacznych prędkościach , więc i po wypadku może się dalej palić tylko nad nim może już nie być tego co było tylko zasłonka z okna .... zresztą ...co tu gadać , ja już z przedszkola zdałem dalej :dzieki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.