Skocz do zawartości

Używanie lodówki w czasie jazdy na gazie


Kajetan

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 265
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

wiem ze w Niemczech zabronione jest mieć instalacje gazowa aktywną. miałem kontrole policji(rutynową),interesowało go tylko oświetlenie czy jest sprawne przyczepy i kazał otworzyć luk z butlą gazową , sprawdził czy jest zakręcona i zalecił mi  odkręcił reduktor z wężem ,a na końcówkę butli (abym dokupił specjalną zakrętkę, korek mosiężny).obyło się bez kary , jedynie pouczenie . taki korek można dokupić bez problemu na stacji benzynowej(jak pomne to wydatek 12zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Ja włączam lodówkę na czas przejazdu właśnie na gazie. Mam Monocontrol Trumy. Lodówka i zamrażalnik działają super podczas zasilania gazem. 30 stopniowe upały nie robią na tak pracującej lodówce żadnego wrażenia a ja rozkładanie przyczepy na kempingu zaczynam od zimnego browarka :)

Natomiast zastanawia mnie zawsze jedna rzecz podczas tankowania. Lodówkę mam po tej samej stronie co wlew paliwa w samochodzie. Często jest tak, że tankuję z pierwszego dystrybutora (pierwszy od przodu samochodu) przyczepa wtedy znajduje się na wysokości drugiego, z którego też ktoś może tankować - miałem parę razy tak, że krata lodówki była na wprost dystrybutora z którego inny jegomość tankował. Raz nawet miałem taką sytuację że z tego dystrybutora tankował gość leciwego chrupka, z którego zatankowana benzyna zaczęła się po prostu ciurkiem wylewać. Dla bezpieczeństwa zawsze zanim podjadę pod dystrybutory wyłączam lodówkę.

No i takie mam pytanie czy palnik lodówki powietrze bierze z tej dolnej kratki z boku przyczepy czy ma jakiś jakiś inny dopływ powietrza?

Są w ogóle jakieś zalecenia/procedury producentów przyczep/sprzętów odnośnie postępowania podczas tankowania? 

A może po prostu te stężenia oparów benzyny na stacji benzynowej (nawet jak się komuś rozleje trochę podczas tankowania) są na tyle małe, że w ogóle nie powinienem się przejmować pracującą lodówką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zjeżdżając na stację zawsze przed dystrybutorami się zatrzymuję i zakręcam gaz. Nie wiem czy trzeba, tak mi jakoś logika podpowiada. 

 

Zawsze :D raptem ze trzy razy bo to mój pierwszy wyjazd z lodówką na gazie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem z ciekawości, pierwszy raz na gazie w czasie drogi. Wygląda na to, że wszystko super. Mocno wiało po drodze, jechałem autostradą, dojechałem z płomieniem i zimną lodówką. Muszę po powrocie dokupić wszystko co trzeba żeby zrobić to zgodnie z przepisami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 30.06.2019 o 11:08, witus napisał:

Przetestowałem z ciekawości, pierwszy raz na gazie w czasie drogi. Wygląda na to, że wszystko super. Mocno wiało po drodze, jechałem autostradą, dojechałem z płomieniem i zimną lodówką. Muszę po powrocie dokupić wszystko co trzeba żeby zrobić to zgodnie z przepisami.

znaczy,...nie masz mono lub duocontrol i jechałeś? odważnie:):) ja się też nad tym dalej zastanawiam...ale kupię takie ustrojstwo już chyba do następnej cepki. Boję się tego cholernego gazu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pawel1966 nie ma czego się bać. Mono to jeden z lepszych moich zakupów do cepki, na gazie w oststnich dniach zrobiłem w sumie ponad 3kkm i nic się nie działo, ani gasło ani buda się nie spaliła, a lodówka w porównaniu do 12v działa super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, jacekzoo napisał:

@pawel1966 nie ma czego się bać. Mono to jeden z lepszych moich zakupów do cepki, na gazie w oststnich dniach zrobiłem w sumie ponad 3kkm i nic się nie działo, ani gasło ani buda się nie spaliła, a lodówka w porównaniu do 12v działa super

z monocontrol OK. ale bez?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, pawel1966 napisał:

z monocontrol OK. ale bez?

Bez co ?

Monocontrol zamknie gaz na reduktorze przy wstrząsie/uszkodzeniu przewodu, tylko tyle albo aż tyle

 

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, konrad_b napisał:

tylko tyle albo aż tyle

Ale bez tego np w niemczech nie można jechać na gazie, nie wiem jak wygląda sprawa przepisów w pl

i oczywiście mono musi być cs i do tego specjalny wąż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monocontrol odetnie gaz przy uderzeniu. Ale odetnie go od monocontrola do instalacji w budzie.

Do odcięcia gazu z butli służy wężyk z zabezpieczeniem.

Dla jasności - masz butlę, ewentualnie adapter na kompozyt, potem wężyk wysokociśnieniowy z zabezpieczeniem ( z HRP) dalej monocontrol albo dual (który w sobie jest reduktorem) i wchodzisz z 30mBar metalową rurką do przyczepy

915DEF41-BD96-4B22-B666-60EFFD18929C.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy,...nie masz mono lub duocontrol i jechałeś? odważnie:):) ja się też nad tym dalej zastanawiam...ale kupię takie ustrojstwo już chyba do następnej cepki. Boję się tego cholernego gazu....


Nie mam ani mona ani duo. Przetestowałem bez. Zobaczyłem, że lodówka działa fajnie, nie muszę na postojach odpalać gazu, pamiętać o przełączaniu jej na różne źródła zasilania.
Wiało porządnie w trasie nic się z płomieniem nie stało.
Mega wygodne. Teraz dopiero dokupię monocontrol, zrobię to porządnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.