Skocz do zawartości

nawigacja


czcza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,niedługo wakacje i czas podróży, przynajmniej dla mnie, jako że jestem nauczycielką mam sporo wolnego. Wybieram się z koleżanką samochodem do Chorwacji, bez nawigacji ani rusz.. Szukam po sklepach internetowych, ceny są różne, znajomy polecił mi NAWIGACJA MODECOM FreeWAY , jest przeznaczona do podróży po Polsce i po Europie,, mają niezłą ofertę w mixmediach, macie jakieś doświadczenie z nawigacjami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba poszukać w necie jak auto-mapa ma pokrycie dróg w Chorwacji, bo to jest bardzo ważne samo urządzenie jako urządzenie jest mniej ważne.

Wiem że jest forum które dotyczy właśnie GPSów, także tam pewnie znają odpowiedź , która mapa będzie najbardziej odpowiednia.:niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

moim zdaniem brak karty pamięci dyskwalifikuje ją , każdą nową mapę trzeba wgrywać bezpośredni na dysk, a tak to tylko myk druga karta i już można korzystać z innej mapy.

Przy tych kosztach kart można mieć i pięć różnych map i w razie potrzeby zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

moim zdaniem brak karty pamięci dyskwalifikuje ją , każdą nową mapę trzeba wgrywać bezpośredni na dysk, a tak to tylko myk druga karta i już można korzystać z innej mapy.

Przy tych kosztach kart można mieć i pięć różnych map i w razie potrzeby zmienić.

 

Nooo, tak tanio to nie wyjdzie ! Chcąc mieć pięć różnych map i jeszcze za nie zapłacić.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

trzeba poszukać w necie jak auto-mapa ma pokrycie dróg w Chorwacji, bo to jest bardzo ważne samo urządzenie jako urządzenie jest mniej ważne.

Wiem że jest forum które dotyczy właśnie GPSów, także tam pewnie znają odpowiedź , która mapa będzie najbardziej odpowiednia.:niewiem:

 

Możesz to co podkreślone przetłumaczyć na nasze.

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem podpowiedzi typu to jest złe tylko garmin , tylko automapa, tylko tomtom, tylko mio, tylko navigo, itp itd

Tak jak każdy sprzęt samochód, przyczepka, dom, mieszkanie, odkurzacz, cb-radio, nawigacja dobieramy do własnych potrzeb i zasobności portfela. Nie ma nawigacji w 100% idealnej i takiej która wszystkich zadowoli. Dla tego proponuję sobie zadać kilka pytań?

- do czego jest mi potrzebna

- czy ma to być goła nawigacja jednej marki

- czy będziemy w niej chcieli mieć inne programy nawigacyjne

- czy będziemy chcieli używać innych programów

- czy będziemy korzystać w nawigacji z wifi, bt, transmitera

- czy będziemy jej używać też jako zestaw głośnomówiący w trasie

- czy wystarczy nam ekran 3 cale a może będziemy chcieli 7 cali

- czy ma być na windows czy na Androidzie

- czy będziemy jeździć po Polsce czy też po Europie

Tak jak widać jest tego trochę. Nawigacja TomTom lub Garmin na te urządzenia nie mamy możliwości wgrać innych systemów nawigacyjnych!!!! Więc po zakupie jesteśmy skazani już tylko na aktualizację tych map

W większości innych np.Mio, Navigon, GoClever, Navman możemy obok oryginalnego systemu dogrywać inne np. AutoMapa, TomTom

 

Ja osobiście długo używałem tomtom 630 ze względu na transmiter FM w pamięć urządzenia mogłem wgrać bardzo dużo mp3 które leciały z fabrycznego radia, na czas komendy muzyka była wyciszana. Dodatkowo telefon połączony przez bt więc jak ktoś dzwonił służyła jako zestaw głośno mówiący. Ale no właśnie zawsze jakieś ale sprawdzała się kiedy mieszkałem w Anglii a TomTom raczej olewa nasz kraj i aktualizacje są takie sobie.

 

Teraz używam Navroad Duxo bo ma wifi i możliwość włożenia karty sim i używania jako telefon, wyświetlacz 5 cali, zainstalowana na Polskę Automapa a na Europę Tomtom.

 

 

Zapraszam na my-navia.pl lub pisz postaram się wszystko wyjaśnić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.