Skocz do zawartości

"Grad" pytań nowicjusza


Rekomendowane odpowiedzi

Okładzin na fotkach dokładnie nie widać więc i stanu ocenić się nie da. Sądząc po resztkach smaru okładziny lepiej wymienić. Haka używanego z zaczepem stabilizowanym kategorycznie nie wolno smarować.

 

 

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

i przed założeniem pamiętaj, aby wyczyścić wszystkie resztki smaru zarówno z zaczepuj jak i haka i odtłuścić to wszystko.

 

Jeśli masz nowy hak - usuń farbę z kuli, żeby nie zafajdać nowych okladzin ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, mam zalozony nowy hak - jeszcze dziewiczy - szkoda ze nie powiedzialem zakladajacemu zeby mi nie smarowal tej kuli. Wynika z tego ze czeka mnie zmywanie smaru i lakieru. A co powiecie na moje wcześniejsze pytania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, mam zalozony nowy hak - jeszcze dziewiczy - szkoda ze nie powiedzialem zakladajacemu zeby mi nie smarowal tej kuli. Wynika z tego ze czeka mnie zmywanie smaru i lakieru. A co powiecie na moje wcześniejsze pytania ?

 

jeżeli chodzi o zcieranie lakieru - to masz na haku czarną piecówkę - zarezerwuj sobie na tą operację jakieś 30 minut, ja ścierałem siatkami do szlifowania gładzi (80 tki lub 100-tki) - poszło z 8 sztuk - być może wygodniej (ale drożej) będzie Ci usunąć lakier za pomocą wełny szklanej - odpuść sobie pilniki, szlifierki itp - żebyś nie uszkodził powierzchni kuli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłeś czy Ci podejdzie kątowa?

bo mi np. wchodzi ledwo co - więc kupiłem sobie prostą.

 

??? A czemu Ci nie wchodzi? Przecież głębokość samego wprowadzenia jest taka sama, a wtyczka kątowa na długości jest krótsza od prostej? Nie, żebym podważał, tylko nie bardzo rozumiem co blokuje, że nie możesz skorzystać z takiej wtyczki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiej wtyczki jak ma kolega photo pasuje gniazdo kątowe. Są natomiast w przyczepach czasami wtyczki takie wysuwane i wtedy jest problem z wsadzeniem gniazda kątowego.

Przyczepa ma zabudowaną wtyczkę i wsadza się w nią gniazdo a nie wtyczkę !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miodzio - oczywiście, że masz rację, ale większość użytkowników, jak już "coś wkłada", to raczej nazwie to wtyczką, niż gniazdem :) Choć merytorycznie jest w tym wypadku na odwrót. Stąd pomieszanie pojęć i posługiwanie się nimi na odwrót. Warto o tym wiedzieć, ale nie bądźmy też purystami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ drogi Michale, nie chodzi mi bynajmniej o bycie językowym purystą, ale bardziej o zwrócenie uwagi na zamawiane przedmioty.

Kilka razy spotkałem się już z przypadkiem, gdy ktoś zamawiając w internecie zamówił zamiast gniazda wtyczkę.

W sklepie kempingowym zwrócą na to uwagę, a kupując w internecie te złącza CEE nie mamy się kogo poradzić.

Oczywiście, że świadoma osoba zamówi i wtyczkę i gniazdo, bo dzięki temu możemy mieć przedłużacz stosowany i za granicą swiety.gif.

 

A oto zdjęcie jak wygląda wtyczka przyczepy z którą mogą być problemy z gniazdem kątowym:

 

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślałem się, o jakiej wtyczce pisałeś - miałem okazję ją tylko w sklepie oglądnąć. Miałem jednak wrażenie, że da się ją podnieść prawie do poziomu, co nie utrudniałoby podpięcia gniazda kątowego. Gorzej tylko, że wówczas gniazdo opierałoby się na przewodzie - niezbyt dobre rozwiązanie. Jednak, jak piszę - miałem tylko wrażenie, że da się wtyczkę tak podnieść - nie weryfikowałem. Trzeba by sprawdzić. Jednak bez sprawdzania i tak odradzałbym w tym układzie gniazdo kątowe ze względu właśnie na opieranie się przewodu o ścianę. W przypadku kolegi Photo, nie ma to znaczenia, ale dla innych zainteresowanych - trzeba dobrze przemyśleć sprawę. Dobrze, że Miodzio zwrócił na to uwagę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.