Skocz do zawartości

"Grad" pytań nowicjusza


Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Pytanie numer 1. To coś co teraz jest i co ewentualnie chcecie nałożyć jest li tylko wyłącznie "głaskaniem". Uszczelnienie jest pod listwą, a zakładamy, że Kolega nie chce rozbebeszać przyczepy, jeśli nie ma przecieków. To co widzimy na zdjęciu jest własną inwencja poprzedniego właściciela.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jeśli chodzi o estetykę a i zarazem nowe i dobre uszczelnienie, to może zastosować TAŚMĘ BUTYLOWĄ?

Wiadomo, że listwy trzeba odkręcić wyczyścić a potem ładnie nakleić taśmę na listwę i całość do budki.

Potem nowe elastyczne kliny do listew i zabezpieczenie mamy na wieki.

Taśmy są w kolorze biały, szary, czarny - więc można sobie wybrać np. co do kontrastu czy estetyki.

Tutaj np. link http://www.intra.biz.pl/_butyl_dwustronnie_lepny.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeszcze kilka pytań - co oznacz ext. pump i pump - czym sie różni ustawienie day -night

2.jpg

 

Co to jest i co oznaczaja poszczegolne swiatelka ?

3.jpg

 

 

Tymi otworami leci woda, gdy puszcze wode w kranie - czy tak jest zawsze ? Co z tym zrobic, podlaczyc jakas rure do sciekow ?

 

4.jpg

 

 

Działa, ale estetyka cierpi.

 

5.jpg

 

 

Od przyczepki mam dwa kable - jeden do polaczenia z autem a drugi ?

 

6.jpg

 

 

Czy to jest dobry zaczep ? Ma stablizację ?

7.jpg

 

 

GDzie kupic taki plastik od kuchenki ?

8.jpg

 

 

i na koniec tej serii zapytań - gdzie kupić wtyczkę

22.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kilka pytań - co oznacz ext. pump i pump - czym sie różni ustawienie day -night

 

Tu pewnie koledzy Ci odpowiedzą dokładniej, ale co do pomp, to wygląda mi na to, jakbyś miał 2 instalacje - do pompy zewnętrznej (ext pomp) i do pompy wewnętrznej (pomp). Raczej obie na wodę :-)

 

Co to jest i co oznaczaja poszczegolne swiatelka ?

 

Nie wiem - mądrzejsi Ci odpowiedzą :-)

 

 

Tymi otworami leci woda, gdy puszcze wode w kranie - czy tak jest zawsze ? Co z tym zrobic, podlaczyc jakas rure do sciekow ?

 

 

Wygląda na to, że będzie tak zawsze :-) - Masz po prostu odpływy wody "szarej". powinieneś podłączyć jakimiś wężami te odpływy do zbiornika wody "szarej". Ten zbiornik możesz mieć jakiś dedykowany (specjalna butla do kupienia w sklepach karawaningowych), albo zwykłe wiadro. Grunt, żebyś nie wpuszczał tego w grunt :) Tylko zbieraj i wylewaj w odpowiednie miejsca (np. do toalety na kempingu).

 

 

Działa, ale estetyka cierpi.

 

 

Tu radziłbym poszukać w sklepach z częściami, ja miałem podobny problem z gniazdem prądowym i dostałem samą klapkę - wystarczyło i naprawiłem. Jeśli jest wyłamane więcej niż tylko klapka - wówczas dla estetyki byś musiał wymienić całe przyłącze. Czy masz pompę, którą w to miejsce się wpina? Jeśli nie, to jest okazja wymiany na nowsze rozwiązanie. Jeśli masz - to pewnie takiego gniazda nie dostaniesz, więc pytanie, czy warto zmieniać całość? Sam musisz sobie odpowiedzieć.

 

 

Od przyczepki mam dwa kable - jeden do polaczenia z autem a drugi ?

 

 

Obydwa do połączenia z autem. Jeden jest standardowy - do oświetlenia zewnętrznego - pozycje, kierunki, stop itp. Drugi, to już dodatkowy - do zasilania "wnętrza" przyczepki - oświetlenie wewnętrzne, lodówka, być może ładowanie akumulatora.... Na forum, jak poszukasz, są schematy obydwu wtyczek. Ale tej drugiej, to ja bym nie wierzył - raczej miernik w dłoń i po kabelkach szukać co do czego połączone i co zasila. Na tej podstawie dopiero dorabiać gniazdo w aucie. A najlepiej, to wziąć elektryka i kazać mu przzerobić na jedną wtyczkę 13 pin. Poszukaj na forum - sporo w tym temacie.

 

 

Czy to jest dobry zaczep ? Ma stablizację ?

 

 

Fachowcy odpowiedzą Ci lepiej - mam wrażenie, że ten zaczep kiedyś miał stabilizację, ale ktoś go "uprościł" przez ułamanie dźwigni zaciskającej. Ale to moje wrażenie, pewności nie mam.

 

GDzie kupic taki plastik od kuchenki ?

 

 

Tu byłbym pesymistą, ale radzę szukać w sklepach z częściami kempingowymi, allegro, google i co tam jeszcze.

 

 

i na koniec tej serii zapytań - gdzie kupić wtyczkę

 

Standardowa wtyczka do przyczep - do kupienia w sklepach z częściami do przyczep, ale.... i w marketach. Są to dość standardowe wtyczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego, co do gniazdka (bo wtyczke masz w cepce) mozesz kupic Castoramie. To zwykla wtyczka budowlana - kup do nie j gniazko na kabel - kolor niebieski

Edytowane przez chomik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej :-) Ale, żeby być w zgodzie - to dokładnie :) Ja osobiście proponuję poszukać trochę i pomyśleć np. nad takim układem:

large_75039.jpg?updated_at=1316075540

 

Tu masz gniazdo, które da się wetknąć na pytaną przez Ciebie wtyczkę, a jeszcze z tyłu zostaje Ci dodatkowe gniazdo do wykorzytania - np. podłączenie dodatkowych elementów w przedsionku, na zlocie użyczenie prądu koledze, dla którego już zabrakło przyłączy itp itd.

 

Jak widać zdjęcie zapożyczyłem od Elcampu i jest to jeden ze sklepów, gdzie takie rzeczy można kupić. Ale nie jedyny :)

Edytowane przez Michalc3 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fachowcy odpowiedzą Ci lepiej - mam wrażenie, że ten zaczep kiedyś miał stabilizację, ale ktoś go "uprościł" przez ułamanie dźwigni zaciskającej. Ale to moje wrażenie, pewności nie mam.

 

 

 

Dźwignia jest z drugiej (mniej widocznej) strony. To AKS 1300

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UUppssss.... sorki, rzeczywiście nie zauważyłem, że jednak tam jest ta dźwignia - czyli zaczep ze stabilizacją - pozostaje sprawdzić, jak z okładzinami w stabilizacji :)

 

zaraz pojade na działke to zrobie zdjęcie - pomożecie ocenić jak wygladaja okładziny ?

 

Mniej więcej :-) Ale, żeby być w zgodzie - to dokładnie :) Ja osobiście proponuję poszukać trochę i pomyśleć np. nad takim układem:

large_75039.jpg?updated_at=1316075540

 

Tu masz gniazdo, które da się wetknąć na pytaną przez Ciebie wtyczkę, a jeszcze z tyłu zostaje Ci dodatkowe gniazdo do wykorzytania - np. podłączenie dodatkowych elementów w przedsionku, na zlocie użyczenie prądu koledze, dla którego już zabrakło przyłączy itp itd.

 

Jak widać zdjęcie zapożyczyłem od Elcampu i jest to jeden ze sklepów, gdzie takie rzeczy można kupić. Ale nie jedyny :)

 

Kupiłem właśnie takie coś http://allegro.pl/show_item.php?item=2425791033

Edytowane przez photo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okładziny cierne AL-KO do zaczepu AKS 1300 możesz kopić na Allegro http://allegro.pl/okladziny-cierne-al-ko-aks-1300-kpl-lewa-i-prawa-i2390138175.html cena 105 zł za komplet (lewa-prawa). Aby zaczep działał dobrze radzę wymienić, gdyż nie wiadomo jak zaczep eksploatował poprzedni użytkownik, czy przypadkiem zaczepu nie nasmarował. Taka mała uwaga- zaczepu ze stabilizatorem nigdy nie wolno smarować. Kula haka musi być również odtłuszczona ! Sposób obsługi zaczepu i jego budowę znajdziesz tutaj http://www.al-ko.pl/download/14_Zaczepy_kulowe_i_akcesoria.pdf (trzeba być cierpliwym gdyż strona długo się ładuje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okładziny cierne AL-KO do zaczepu AKS 1300 możesz kopić na Allegro http://allegro.pl/ok...2390138175.html cena 105 zł za komplet (lewa-prawa). Aby zaczep działał dobrze radzę wymienić, gdyż nie wiadomo jak zaczep eksploatował poprzedni użytkownik, czy przypadkiem zaczepu nie nasmarował. Taka mała uwaga- zaczepu ze stabilizatorem nigdy nie wolno smarować. Kula haka musi być również odtłuszczona ! Sposób obsługi zaczepu i jego budowę znajdziesz tutaj http://www.al-ko.pl/...i_akcesoria.pdf (trzeba być cierpliwym gdyż strona długo się ładuje).

 

Teurgus - dzięki za linka - instrukcja się przyda, a jak oceniasz okladziny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.