Skocz do zawartości

Wózek na pomyje


Fil

Rekomendowane odpowiedzi

Onegdaj (starsi Forumowicze może pamiętają) zapoczątkowałem temat "Czy wszyscy wylewają kupy do rowu". Dostałem kilka odpowiedzi, za które dziękuję. Nie rozwiały jednak do końca moich wątpliwości. Dopiero po wizycie w firmie sprzedającej przyczepy, o której napisałem dzisiaj w kąciku kupującego, dowiedziałem się, że istnieje coś takiego jak wózek na pomyje. Mieści się on w wydzielonym w przyczepie pojemniku na butle gazowe. W wypadku postoju w miejscu nie pozwalającym na pozbywanie się ścieków bezpośrednio do gleby podjeżdża się nim odkręciwszy uprzednio korek wlewowy pod rurkę ściekową przyczepy, a po napełnieniu zakręca się ten wlew i wywozi jak walizkę na kółkach do miejsca gdzie można to wylać bez stresu spowodowanego wyrzutami sumienia. Co ciekawe, zainteresowanie takim rozwiązaniem jest tak niewielkie, że ostatnio firma, o której wspomniałem wcześniej, dodała za darmo taki wózek klientowi jakieś trzy lata temu. Jak zatem postępują ci, którzy mają choćby zlewozmywaki w przyczepach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Za dwadzieścia kilka złotych kupiłem 30 l plastikowy pojemnik, wyciąłem w nim otwór i wstawiam zbiornik pod przyczepę, centrując otwór pod wylewkę (ze zlewozmywaka i z umywalki). Ponieważ mój zbiornik na czystą wodę ma 20 litrów, więc pomyje jednorazowo mogą mieć objętość średnio 15-17 litrów. I taką ich ilość gromadzę i wylewam na kampingu do sedesu w stacjonarnym WC. Zbiornik pomyjów opróżniam średnio raz dziennie.

 

Jak to wygląda, przedstawiam na poniższej fotce.

 


zbiornik na pomyje pod przyczepą

post-22869-imported-ffd2a50a-d105-4def-95a5-7b51e1376650_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kiedyś gdzieś na naszym forum przeczytałem , że zbiornik na własne ścieki powinno się miec i mocno wziąłem sobie to do serca '' poza tym nie chciałbym aby moje pomyje wpływały mi pod mój własny przedsionek" - baniak 25l za 4,50zł + 2 x 0,5m rurki osłonowej do przewodów elektrycznych za 0,99gr + trójnik plastykowy za 9 zł - wszystko idealnie pasuje , nawet ładnie wygląda i było niedrogie - niby nic a jak cieszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dwadzieścia kilka złotych kupiłem 30 l plastikowy pojemnik, wyciąłem w nim otwór i wstawiam zbiornik pod przyczepę, centrując otwór pod wylewkę (ze zlewozmywaka i z umywalki). Ponieważ mój zbiornik na czystą wodę ma 20 litrów, więc pomyje jednorazowo mogą mieć objętość średnio 15-17 litrów. I taką ich ilość gromadzę i wylewam na kampingu do sedesu w stacjonarnym WC. Zbiornik pomyjów opróżniam średnio raz dziennie.

 

 

dokładnie mam tak samo rozwiązane, i bardzo sobie chwale. Polecam innym z raci małych nakładów pienieżnych i łatwości (funkcjonslności) tego zestawu.Do pełni szczęscia zaadoptowałem wózeczek na dwóch kółeczkach taki do przewozu art. spożywczo - gospodarczych, troszkę go usztywniłem zeby dał rade przewieżc 30 l po wyboistej drodze , i jestem bardzo zadowolony :]:hop1: zdjęć juz nie pokaze z racji tego ze w sobote wyjeżdzam nad morze i jest to wszytsko juz spakowane ładnie ... :]:]:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO wlasnie wiaderko to jest TO :hop1: i tyle.. np ot takie czarne budowlane.. a dlaczego??? ten pojemnik co lucjan, pracowicie wycial sluzy niestety tylko do tego, jednego celu... a wiaderko oprocz tego ze scieki przyjmie to i do innych celow w razie "w" sie nada.... ot i tyle zamiast wozic dodatkowy bibelot w postaci wycinanego lub "oryginalnego" zbiorniczka zabieramy super hiper lux Q super uniwersalny element wyposazenia... czyli co? no jasne ! wiaderko :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam firmowy pojemnik "szary" na ścieki i niebieski na czystą wode. Oba tej samej pojemności i oba dzieki Bogu na kókach. Jak braknie mi wody w kranie zabieram pusty niebieski, zakrecam szary pełny i jade tam gdzie można zamienić brudną na czysta. Z powrotem szary niose pusty grzecznie w rącze a niebieki pełny czystej wody na kólkach jak przyzcepa jedzie za mna. Było to na standardowym wyposażeniu przyczepy. Zbiorniki mają ok 20 litrów i taką wycieczkę robie przeważenie raz dziennie (jak prysznic załogi, to 2x dziennie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam firmowy pojemnik "szary" na ścieki i niebieski na czystą wode. Oba tej samej pojemności i oba dzieki Bogu na kókach.

I kosztujące 250 zł każdy. :hop1: Oczywiście to nie zarzut do Ciebie - też bym chciał mieć takie :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.