Skocz do zawartości

Sypialnia dachowa. Namiot dachowy.


TomekSz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Będąc na zawodach motocrossowych czy na innych tego typu imprezach, zauważyć można, że nie każdego jest stać na przyczepę. Zawodnicy często śpią w samochodach i w zwykłych namiotach. Nie wszędzie wjedziemy z przyczepą tam gdzie sam samochód da radę. Będąc na targach w Poznaniu przeprowadziłem parę ciekawych rozmów. Jedna z nich była z Panem, który startuje w rajdach. Często od miejsca zawodów jest kilkanaście, kilometrów do najbliższego hotelu a ciągnięcie przyczepy byłoby dla mnie problemem, mówi rajdowiec. Trafiały się takie osoby dość często. Jest wiele młodych par, rodzin, które sporadycznie weekendowo wyjeżdżają nad jezioro czy w podobne miejsca, nasze rozwiązanie przypadało im bardzo do gustu. Fakt faktem, iż jest to tylko sypialnia i dłuższy wypad nie byłby już tak komfortowy.

Należy pamiętać też o tym, że zwykły namiot który rozkładamy na ziemi potrzebuje odpowiedniego podłoża, a mrówki od czasu do czasu dają o sobie znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie pomysl bardzo podoba (chociaz nie za ta cene!) i mam pytanie do wszystkich malkontentow - czym sie rozni spanie w namiocie od spania a takim golebniku? Bo wynika z Waszych slow, ze namiot jest wygodniejszy.

 

Zastanawiam sie natomiast czy jadac np. do Chorwacji na zeglarskie wakacje (tzn. bez przyczepy) lepiej miec box dachowy i w nim rzeczy a spac w aucie (mam w Sharanie rozkladana konstrukcje lozka) czy spanie miec na dachu a rzeczy w samochodzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zastanawiam sie natomiast czy jadac np. do Chorwacji na zeglarskie wakacje (tzn. bez przyczepy) lepiej miec box dachowy i w nim rzeczy a spac w aucie (mam w Sharanie rozkladana konstrukcje lozka) czy spanie miec na dachu a rzeczy w samochodzie?

 

 

 

no biorąc pod uwagę cenę tej dachowej sypialni proponuję spać w aucie a box z rzeczami na dachu, jednak abstrahując totalnie od ceny.

sypialnia na dachu może być wygodniejsza niż auto - chociaż w przypadku Sharana/Galaxy/Alhambry może być różnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tacy mało elastyczni jesteście .... wygodniej w aucie czy na dachu ?..... a co jak w aucie jadą 4 osoby ? To też w aucie wygodniej ? Ja to mam pytania co w gołębniku po złożeniu się jeszcze zmieści ? Materace ? jakie grube ? jakas pościel ? Czy istnieje możliwość niedomknięcia gołębnika , np z tyłu co tworzyłoby spojler i dodawało przestrzeni ładunkowej ? oooo to są moje pytania na dziś bo na poprzednie jeszcze nie dostałem odpowiedzi :swiety:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie a propos co można wieźć w złożonym domku tez mi się nasuwało bo to dość kluczowe - jeśli np. mieści się tam cała pościel, materace jak Kogut wspomniał

 

my tacy samoluby i tylko o sobie myślimy a nie o 4 osobach:P :dzieki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wnętrzu znajduję się już materac o grubości 5 cm. Sypialnia oferowana przez nas zmieści w swoim wnętrzu po złożeniu jedynie śpiwory i poduszkę. Przestrzeni brakuje na bagaż, natomiast problem ten ma być w przyszłości rozwiązany poprzez podwyższenie sypialni i zrobienia z niej w swoim rodzaju boxu. Jesteśmy "świeży" na rynku i dopiero zaczynamy swoją działalność. Póki co nasza oferta jest skromna w typy i rodzaje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracałem z Poznania i mysli przechodziły przez głowę co by było gdyby ...no właśnie ...gdyby z Ivony wyjąć te łóżka dodatkowe , wypełnić półkami wolne miejsca a gołębnik wsadzić na dach . Mam wielki elektryczny szyberdach , który może być lukiem wejściowym jeśli nad nim zamontować rozkładaną sypialnię , można doprowadzić od dołu ogrzewanie , można wszystko .... tylko czy się da to zrobić biorąc za bazę właśnie tą budkę . Ona jest otwierana z zewnątrz , klamry z zewnątrz , wejście z zewnątrz a dach w buso kamperze to w moim wypadku jest na wysokości 2700 mm więc drabinka odpada by wchodzić i składać .....

 

 

 

Aby sypialnie zamontować na busa w taki sposób jak Pan pisze nie stanowiłoby problemu ale problemem byłoby właśnie otwieranie od wewnątrz. Należałoby zmienić system otwierania gołębnika co stałoby się wyzwaniem. Nie jest wykluczone, że w przyszłości pomyślimy o takim rozwiązaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no biorąc pod uwagę cenę tej dachowej sypialni proponuję spać w aucie a box z rzeczami na dachu, jednak abstrahując totalnie od ceny.

sypialnia na dachu może być wygodniejsza niż auto - chociaż w przypadku Sharana/Galaxy/Alhambry może być różnie:)

To jest wlasnie dylemat ;) Bo spanie na dachu to brak przekladania rzeczy w srodku, a spanie w srodku to wieksza wygoda wsiadania i ew ogrzewania ;)

 

 

Mialem plan zrobic taki kurnik na stale na samochodzie, ale w zwiazku z tym, ze chyba jednak bedziemy zmieniac auto na ciut wieksze to mysle o jakiejs prostej konstrukcji wzorowanej na tych namiotach z unoszona gora. I sie tylko zastanawiam co w tych rozwiazaniach "fabrycznych" kosztuje tyle kasy?? Moj kosztorys zamyka sie w 2 tys zl przy "profesjonalnym" wygladzie i polowie tego przy prostej budce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ale Box na dachu to brak przekladania rzeczy , po za tym niech one marzna nie ja :)

 

pozdrawiam

U mnie to jednak tak jak pisalem, bo ... zona z dzieckiem z tylu, pies w bagazniku na tylnej konstrukcji lozka, ja z przodu - czyli trzeba wyrzucic zone z dzieckiem, wyciagnac fotelik i baze od fotelika, wywalic psa na przednie siedzenie pasazera (a na tyle ma "kolyske" z plandeki, zeby nie brudzic reszty auta), polozyc oparcia foteli, rozlozyc przednia czesc lozka, rozlozyc materace i spiwory, wpakowac fotelik z baza na przedni fotel kierowcy, pozaslaniac okna i ... mozemy sie klasc ;) Majac spanie na dachu - otwieram kurnik, wystawiam drabinke, wskakujemy do srodka i spimy ;)

 

 

ps

W zwyklym namiocie tez nie ma ogrzewania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawitaliśmy na TLC Camp 2012 i jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że tam się znaleźliśmy. Otrzymaliśmy masę wskazówek, które okazały się bardzo przydatne.

Jednak produkt nasz będzie nadal modyfikowany tak, żeby wyeliminować zbędne elementy, a rozkładanie i składanie stało się dziecinnie proste.

Przepraszamy za to, że tak szybko "uciekliśmy" (siły wyższe).

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc na zawodach motocrossowych czy na innych tego typu imprezach, zauważyć można, że nie każdego jest stać na przyczepę. Zawodnicy często śpią w samochodach i w zwykłych namiotach. Nie wszędzie wjedziemy z przyczepą tam gdzie sam samochód da radę. Będąc na targach w Poznaniu przeprowadziłem parę ciekawych rozmów. Jedna z nich była z Panem, który startuje w rajdach. Często od miejsca zawodów jest kilkanaście, kilometrów do najbliższego hotelu a ciągnięcie przyczepy byłoby dla mnie problemem, mówi rajdowiec. Trafiały się takie osoby dość często. Jest wiele młodych par, rodzin, które sporadycznie weekendowo wyjeżdżają nad jezioro czy w podobne miejsca, nasze rozwiązanie przypadało im bardzo do gustu. Fakt faktem, iż jest to tylko sypialnia i dłuższy wypad nie byłby już tak komfortowy.

Należy pamiętać też o tym, że zwykły namiot który rozkładamy na ziemi potrzebuje odpowiedniego podłoża, a mrówki od czasu do czasu dają o sobie znać.

 

Widzisz kolego. Jak sam napisałeś to nie ta grupa na potencjalnych klientów.

My, za 7 tyś kupujemy przyczepy w których można spać, gotować, myć się i "skupiać" się.

Wiesz tu my patrzymy inaczej na odpoczynek.

I niestety, ale to prawda, mimo, że produkt może być dobry, to dla większości będzie to "kurnik".

Oczywiście bez obrazy, ale tak jest.

My się cieszymy z cepek i jeździmy tam, gdzie da się z nimi wjechać.

A odnośnie dachu.

Zobaczymy po 2 tygodniach objazdówki.

Zaryzykujesz kolego i napiszesz oświadczenie, że Twój produkt dachu nie zniszczy i że bierzesz na siebie pełną gwarancję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.