Skocz do zawartości

Sypialnia dachowa. Namiot dachowy.


TomekSz

Rekomendowane odpowiedzi

A co Panowie myślą na temat producenta namiotów dachowych Autohome? Powiem jeszcze, że mocowane są też na zwykłe "kombiaki", spotkać się można nawet z zamontowanymi na hatchback.

 

moim zdaniem ten patent nadaje się tylko dla offroadowców i to ekstremalnych tych bagienno szuwarowych. zwykły zjadacz chleba, właściciel osobówki raczej wybierze namiot - o wiele tańszy, większy i wygodniejszy.

 

 

co nie zmienia faktu, że polska myśl techniczna może być również imponująca.

w kategorii namiotów dachowych wypada całkiem przyzwoicie.

Edytowane przez pisu22 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A mi się takie rozwiązanie podoba :ok: ale dokładniej jak z fotki poniżej AUTOHOME :-] Takie rozwiązanie ma sporo plusów; szybkość podróży, koszty paliwa i opłat na kempingu ... ale ma też sporo wad jak np temperatury, wchodzenie schodzenie ... choć ja te minusy bym zaakceptował Taki namiocik jest fajną alternatywą ale jak dla mnie to cena musiałaby być przynajmniej o połowe niższa ... i właśnie ze względu na koszty odpuściłem pomysł namiotów dachowych ... chyba że trafie jakąś używke w przyzwoitej cenie :-]

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że nieładnie reklamować się na forum oslabiony.gif.

 

Dla firm są specjalne konta i dział "Oferty firm"

 

 

Tomii - po co upominac kogos? kryptoreklama... :kosz:

 

p.s.: wiem ze takie cos ciezko sprzedac bo tak naprawde do niczego sie to nie nadaje i kazda reklama jest dobra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że nieładnie reklamować się na forum oslabiony.gif.

 

Dla firm są specjalne konta i dział "Oferty firm"

 

:ok: :ok: :ok:

A poza tym to jest raczej do aut terenowych które mają kosz wyprawowy

gdzie można bez problemu załadować ze 300kg.

Pozdrawiam.

Edytowane przez TOM3653 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namioty dachowe zajefajne są tylko koszty powalają. Ten tutaj prezentowany, ze względu na wymiary i wykonanie ścian "nie ze szmaty", jest bardzo fajnym pomysłem (widać, że autor zna się na rzeczy). Z przyjemnością bym ten namiot pooglądał. Jak wygląda kwestia montażu i przewozu drabinki? Są dostępne jakieś zdjęcia "od środka"? Jak się ten namiot rozkłada? Czy okna są otwierane, a w trakcie ostrego wiatru/burzy nic nie ma tendencji do samoczynnego składania lub ostrego trzeszczenia? Szkoda, że nie ma wersji 4/5 osobowejniewiem.gif

 

Co do montażu na dachu na każdym samochodzie to nie ma z tym żadnego problemu. Pooglądajcie stronę AuTOHOME. Tam jest zdjęcie PANDY z dwoma namiotami, w których śpią 4 osoby.

 

Jak kogoś temat bardziej interesuje to zapraszam tu http://www.polkasteam.pl/przydaski/linki_zabudowy.html.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem coś takiego na kempingach, np w grecji była para Touareg'iem, auto prawie seryjne poza oponami MT

więc jak widać klient jest a i auto seryjne da radę ;)

 

Autohome_Maggiolina_Airlander_maxi.jpg

 

osobiście wolał bym namiot chyba, tzn dach z plastiku a boki z namiotowego płótna - bardziej przewiewne, lżejsze ?

ale na nasze warunki :niewiem: ... i niestety $$$ to już lepiej kupić niewiadkę :-]

 

Co do montażu na dachu na każdym samochodzie to nie ma z tym żadnego problemu. Pooglądajcie stronę AuTOHOME. Tam jest zdjęcie PANDY z dwoma namiotami, w których śpią 4 osoby.

 

a one nie mają dodatkowych nóżek ? tak że na czas postoju podpiera się dodatkowo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ zapewne producenci zaoferują Wam wszelkie możliwe patenty! Jednak zanim zaczniecie je montować poczytajcie o wytrzymałości konstrukcyjnej Waszych pojazdów, na których chcecie to montować! Pomijając już wspominaną kwestię gwarancji, to jesteście pewni, że pewnego pięknego dnia na tej pandzie śpiąc w tym pudle, czy innym namiocie dachowym nie usłyszycie "chrup" i spadniecie o wysokość relingu na dach? Albo przynajmniej, że reling nie pęknie? To, że na jakichś targach 3 osiłków łaziło po aucie i te relingi nie pękły, nie oznacza, że po wielokrotnym obciążaniu w końcu nie puszczą! One nie są przewidziane do takich obciążeń. Być może, że są specjalne, trzeba wmienić te oryginalne na właściwe (dodatkowy koszt), ale miejsce mocowania relingów też przewiduje jakieś obciążenie. Może nie pęknie, ale się odkształci? Czy na pewno warto sprawdzać na własnym tyłku, czy producenci samochodów poprawnie podali wartości ograniczeń wagowych? Jeśli okaże się, że dobrze wyliczyli, to uszkodzenia się po czasie, ale pojawią. Jeśli zostawili duży zapas, to może nie. Ale czy to ryzyko jest warte wydania takiej kasy? Wiem, widzieliście tak jeżdżących i żyją. Wiecei ile ludzi jeździ z instalacją gazową, która nie przeszłaby żadnych kontroli, bo wszystkie elementy są tak stare? Przecież jeżdżą i żyją. I jeszcze nikomu nie wybuchła przyczepa (przy Was). Czy na pewno warto ryzykować, bo komuś się wydaje, że powinno wytrzymać? Ja nie zaryzykuję, Wy róbcie, jak uważacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda kwestia montażu i przewozu drabinki? Są dostępne jakieś zdjęcia "od środka"? Jak się ten namiot rozkłada? Czy okna są otwierane, a w trakcie ostrego wiatru/burzy nic nie ma tendencji do samoczynnego składania lub ostrego trzeszczenia? Szkoda, że nie ma wersji 4/5 osobowejniewiem.gif

By rozłożyć konstrukcję najpierw trzeba odpiąć zabezpieczenia. Do przedniej i tylnej ścianki przymocowane są siłowniki, podnosimy najpierw przód potem tył na podobnej zasadzie jak klapę w samochodzie. Gdy już namiot stoi to odczepiamy boczne ściany od sufitu. Narożniki wsadzamy na miejsce i dopinamy zabezpieczenia.

Drabinka niestety nie mieści się do wnętrza złożonej sypialni i musi zostać przewożona w bagażniku. Wszystko jest na tyle stabilne i zabezpieczone, że mocny wiatr nie robi większego wrażenia na konstrukcji. O trzeszczeniu nic nie słyszałem :)

 

A wersja takiej wielkości może w dalekiej przyszłości.

 

Dodam jeszcze, że składanie i rozkładanie trwa około 3 minut i jest to okres w jakim jedna osoba wykonuje te czynności bez wysiłku.

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Edytowane przez TomekSz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

By rozłożyć konstrukcję najpierw trzeba odpiąć zabezpieczenia. Do przedniej i tylnej ścianki przymocowane są siłowniki, podnosimy najpierw przód potem tył na podobnej zasadzie jak klapę w samochodzie. Gdy już namiot stoi to odczepiamy boczne ściany od sufitu. Narożniki wsadzamy na miejsce i dopinamy zabezpieczenia.

Drabinka niestety nie mieści się do wnętrza złożonej sypialni i musi zostać przewożona w bagażniku. Wszystko jest na tyle stabilne i zabezpieczone, że mocny wiatr nie robi większego wrażenia na konstrukcji. O trzeszczeniu nic nie słyszałem :)

 

A wersja takiej wielkości może w dalekiej przyszłości.

 

Dodam jeszcze, że składanie i rozkładanie trwa około 3 minut i jest to okres w jakim jedna osoba wykonuje te czynności bez wysiłku.

 

A jak wygląda kwestia otwierania okien?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ten domek na targach w Poznaniu. oglądałem to to pod kontem montowania na VW T4.I to by było właściwe miejsce dla niego.

Lecz tylko na wyjazdy nie wakacyjne.Poza tym cena normalna tylko nasze zarobki nie adekwatne.

Ja gdy bym go dostał w tej cenie z autem to biorę w ciemno. :hehe: :hehe:

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.