Skocz do zawartości

Sypialnia dachowa. Namiot dachowy.


TomekSz

Rekomendowane odpowiedzi

Polski patent z rodziny namiotów dachowych. Firma Kadams zaprojektowała i skonstruowała sypialnię dachową, która jest nowością. Premiera produktu odbyła się na międzynarodowych targach motoryzacyjnych Motor Show 2012 w Poznaniu.

 

Sypialnia jest montowana na samochody "obojętnie j Cena jej nie jest wysoka bo wynosi 7700 zł. A okres składania i rozkładania to zaledwie kilka minut.

Ciekawe?

 

Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.kadams.pl/

 

Jest możliwość kupienia i zostania pierwszym nabywcą. http://tablica.pl/of...;promoted;r:;s:

Taka okazja może nie trwać długo.

Co sądzicie na ten temat?

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Polski patent z rodziny namiotów dachowych. Firma Kadams zaprojektowała i skonstruowała sypialnię dachową, która jest nowością. Premiera produktu odbyła się na międzynarodowych targach motoryzacyjnych Motor Show 2012 w Poznaniu.

 

Sypialnia jest montowana na samochody "obojętnie jakie byleby z relingami". ;) Cena jej nie jest wysoka bo wynosi 7700 zł. A okres składania i rozkładania to zaledwie kilka minut.

Ciekawe?

 

Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.kadams.pl/

 

Jest możliwość kupienia i zostania pierwszym nabywcą. http://tablica.pl/of...;promoted;r:;s:

Taka okazja może nie trwać długo.

Co sądzicie na ten temat?

 

wszystko fajnie ale mi na pierwszy rzut oka przyszła myśl o:

- wchodzeniu tam po kilku głębszych.../ewentualnie wychodzeniu w nocy np.

- o mojej masie...i nacisku na dach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... bierąc pod uwage że większość samochodów ma dopuszczalne obciążenia dachu, relingów ok 100 kg, a producent deklaruje na stronie internetowej mase tej sypialni 75 kg zostaje 25 kg... Bo nie widać na zdjeciach żadnych dodatkowych podpór...

 

Więc zostaje jedynie dla małych dzieci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... bierąc pod uwage że większość samochodów ma dopuszczalne obciążenia dachu, relingów ok 100 kg, a producent deklaruje na stronie internetowej mase tej sypialni 75 kg zostaje 25 kg... Bo nie widać na zdjeciach żadnych dodatkowych podpór...

 

Więc zostaje jedynie dla małych dzieci...

 

 

 

to chyba nacisk na jeden reling jest 100 kg

liczmy, że masa domku rozchodzi się na 2 relingi - po 37,5 kg

zostaje 125 kg

ja ważę 97 więc obok mnie może leżeć ewentualnie pies...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak trochę z innej beczki. Pomijająć już fakt nośności przynajmniej większości dachów (to 100 kg to jest już i tak nieco przesadzone). Patrzę na to od strony temperatury. Jak takim autkiem stanę sobie na kempingu / na dziko w dzień słoneczny. Te ścianki to tak za grube nie są. W środku będzie całkiem niezła sauna. Pootwieranie wszystkich okien pomoże o tyle, że nas przewieje, ale czy ochłodzi? Jakoś może zbyt sceptyczny jestem, ale nie przekonuje mnie to :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do masy i nacisku na dach- Po konsultacjach z ekspertem dowiedzieliśmy się, że jedną belkę bagażnika można obciążyć ok. 75 kg. Dwie dają nam możliwość obciążenia dachu 150 kg ale to obciążenie jest obciążeniem, które dozwolone jest podczas jazdy a podczas jazdy nasza sypialnia waży właśnie 75 kg. Podczas postoju belki bagażnika można jeszcze spokojnie dociążyć większym ciężarem. Na targach w Poznaniu do środka weszli trzej krępi mężczyźni i to, że namiot wytrzymał to jedno ale, że Audi dało rade to nas zaskoczyło (200kg murowane) :)

 

A ja tak trochę z innej beczki. Pomijająć już fakt nośności przynajmniej większości dachów (to 100 kg to jest już i tak nieco przesadzone). Patrzę na to od strony temperatury. Jak takim autkiem stanę sobie na kempingu / na dziko w dzień słoneczny. Te ścianki to tak za grube nie są. W środku będzie całkiem niezła sauna. Pootwieranie wszystkich okien pomoże o tyle, że nas przewieje, ale czy ochłodzi? Jakoś może zbyt sceptyczny jestem, ale nie przekonuje mnie to :-)

Tak wentylacja jest. Ale i kwestia nagrzewania się została przemyślana, sypialnia wykonana jest w izotermie, która świetnie spełnia zadanie. Jest to sypialnia i przede wszystkim użytkowana jest ona w nocy, kiedy temperatura jest niższa. W dzień sypialnia się nie nagrzewa a w nocy trzyma temperaturę, która wytworzymy wewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, Izoterma to nie cudotwórca i jak wszystkie materiały się nagrzewa. Może trochę mniej niż goła blacha, ale przy skrzynce, w której znakomita większość pojemności zostanie wypełniona ciałami ludzkimi, nawet temperatura rzędu tylko 20 stopni (to wcale nie wysoka temperatura) wieczorem, dogrzewana już "tylko" ciałami ludzkimi - po 36 stopni z haczykiem każde, to masz z definicji saunę. Owszem, w dni chłodne ciała ludzkie wystarczająco nagrzeją tą klatkę. Ale wygląda na to, że na dni ciepłe, to jednak sen na gruncie. Izoterma ochroni przed nagrzaniem w dzień (niewiele, ale ochroni). Ale w nocy ograniczy oddawanie ciepła na zewnątrz. Nieeeee.... mnie to nie przekonuje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, Izoterma to nie cudotwórca i jak wszystkie materiały się nagrzewa. Może trochę mniej niż goła blacha, ale przy skrzynce, w której znakomita większość pojemności zostanie wypełniona ciałami ludzkimi, nawet temperatura rzędu tylko 20 stopni (to wcale nie wysoka temperatura) wieczorem, dogrzewana już "tylko" ciałami ludzkimi - po 36 stopni z haczykiem każde, to masz z definicji saunę. Owszem, w dni chłodne ciała ludzkie wystarczająco nagrzeją tą klatkę. Ale wygląda na to, że na dni ciepłe, to jednak sen na gruncie. Izoterma ochroni przed nagrzaniem w dzień (niewiele, ale ochroni). Ale w nocy ograniczy oddawanie ciepła na zewnątrz. Nieeeee.... mnie to nie przekonuje....

 

W takim razie odnieśmy się do marek produkujących namioty dachowe, czyli konstrukcji mających po bokach materiał. Tam walka z temperaturą nawet nie jest podjęta w tak zaawansowanym stopniu a jednak namioty się sprzedają świetnie i mimo to są pozytywnie oceniane. :)

(dla wyjaśnienia- to nie "blaszak", to "laminaciak".)

Edytowane przez TomekSz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

dobre okreslenie ze to klatka i nic wiecej :)

dla mnie to raczej przewozny golebnik , na powaznie zas wiekszosc producentow samochodow podaje max nacisk na dach 100-150kg wiec ciekawy jestem jak ma ten dach samochodu pod dwoma doroslymi osobami wytrzymac?

piszesz ze na targach weszlo 3 ale ile oni tam siedzieli ? 5-10 minut ? po kilku nocach dach samochodu moze miec inne zdanie na temat tego "wynalazku" chyba ze przy zakupie tego jak piszesz patentu dajecie pisemna gwarancje ze Wasz wyrob plus 2osoby w nim w czasie trwania gwarancji na niego obejmuje tez gwarancje na dach samochodu :)

po za tym jako ze reklamujesz to "cudo" moze zaloz konto firmowe bo chyba tu bardziej o reklame tego chodzi a nie o nasze opinie :)

 

pozdrawiam

 

P.S. samochody fabrycznie wyposazone w rozkladana sypialnie na dachu maja wzmocnienia i sa do takich rzeczy przystosowane

Edytowane przez radwan (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, na prawdę nie widzisz różnicy między ścianką namiotu, a sztywną, wielowarstwową ścianką izolacyjną (w końcu podobno, to izoterma)? Dla mnie różnica jest olbrzymia. Namiot nie potrzebuje zaawansowanych technik walki z temperaturą, bo jej nie utrzymuje tak, jak izoterma! No i oczywiście zdanie Radwana chętnie powtórzę - zmień typ konta na firmowe i zaproponuj jakieś rabaty na hasło karawaning. Może znajdą się chętni, którzy skorzystają - mniej sceptyczni ode mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobre okreslenie ze to klatka i nic wiecej :)

dla mnie to raczej przewozny golebnik , na powaznie zas wiekszosc producentow samochodow podaje max nacisk na dach 100-150kg wiec ciekawy jestem jak ma ten dach samochodu pod dwoma doroslymi osobami wytrzymac?

 

 

P.S. samochody fabrycznie wyposazone w rozkladana sypialnie na dachu maja wzmocnienia i sa do takich rzeczy przystosowane

 

 

Maksymalny nacisk w granicach 100-150 kg jest to nacisk podczas jazdy. Podczas postoju jak pisałem wcześniej dach samochodu można jeszcze dociążyć. Proszę wyobrazić sobie siły dynamiczne podczas dachowania samochodu, to nie są setki kilogramów, spokojnie można liczyć je w setkach tysięcy Newtonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomkuSz pytasz co o tym sądzimy.

 

Ja osobiście nie chciałbym tego nawet

 

za dopłatą. Można to porównać do snu

 

chorego wariata,ani to funkcjonalne, ani

 

tanie. Podobne rozwiązania widziałem na

 

filmach przyrodniczych. Było z brezentu na

 

konkretnych mocnych terenówkach w buszu.

 

To raczej ten kierunek sprzedaży, ale nie za taką cene.

 

Ja osobiście nie widzę tego czegoś

 

na naszych pojazdach.

 

Reklama dzwignią handlu, ale po

 

mojemu to się nie sprzeda.

 

Nie będę się rozwodził nad wytrzymałością

 

relingów,dachu,wchodzeniem i funkcjonalnością

 

tego czegoś. Dla mnie odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ oczywiście kolego! Tyle, że po dachowaniu już raczej tym pojazdem rzadko wraca się do domu z wakacji! On ma wytrzymać takie obciążenie jednorazowo - zabezpieczyć wewnątrz osoby. Jaki będzie po tej operacji stan nie ma już żadnego znaczenia. Jeśli zaś po zamontowaniu takiego dobrodziejstwa, jak reklamowane przez Ciebie na dachu pojawi się jakiekolwiek zniekształcenie, to żaden producent nie weźmie pod uwagę Twoich zapewnień, że spałeś tylko na postoju w tym pudełku! Wykorzystałeś samochód niezgodnie z przeznaczeniem i prawa gwarancyjne się nie należą! A że samochód Twoim zdaniem powinien wytrzymać więcej? Nie ma to żadnego znaczenia! Nie po to są ograniczenia, żeby przedstawiciel innej, zupełnie nie związanej z wytwórcą firmy, udowadniał, że są nieprawidłowe i obciążać można więcej. Pomijając już fakt, że dach podczas dachowania na ogół obciążany jest powierzchniowo, zaś relingi naciskają na dach punktowo. Nie rzadko tylko w 4 punktach podparcia. Te punkty też nie są zbyt wielkie. Ja bym nie radził. Ale oczywiście, jako przedstawiciel producenta będziesz miał swoje zdanie i będziesz przekonywał do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.