Skocz do zawartości

Pojezierze Drawskie


crosmen

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Byliśmy w Mąkowarach w sierpniu wracając z wakacji nad morzem. Kemping urokliwy cisza, spokój i czysta woda.Sam kemping w trakcie rozruchu,jest wiata, prąd, bieżąca woda.Węzeł sanitarny to tylko toy toy.Jednakże ojciec właściciela kempingu,który jest tam stróżem zapewniał, że toalety i prysznice będą zrobione.Wg nas miejsce warte odwiedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dzieciakami warto również zajechać do Wajka. Woda czyściutka, kemping cichy i spokojny, fajny plac zabaw. Niestety z kąpieliska niekorzystaliśmy, bo było zimno ale za to dzieciaki korzystały z animacji, które są tam przez cały dzień organizowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wajk jest niezły ale nie spełnia wszystkich moich oczekiwań, pole namiotowe jest oddalone od jeziorka o ok. 500 m a kąpielisko jest z dużym pochyleniem dna i przez to ograniczone w małym zakresie- trochę przerażające. Pomijając to miejsce warte odwiedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt kawałek jest ale raczej mniej niż 500 metrów. Z kąpieliska nie korzystaliśmy, bo pogoda akurat była fatalna. Z tego co pamiętam to były jednak wyznaczone baseny dla maluchów, starszych i teren za pomostem dla profesjonalnych pływaków. Stanu dna i jego nachylenia nie oceniam z ww. powodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Może trochę nie w temacie bo to już nie Pojezierze Drawskie / jakie nie wiem bo chyba nie Bytowskie/. Pytanie dotyczy Jeziora Dołgie między Szczecinkiem a Białym Borem za miejscowością Gwda na lewo od drogi. Słyszałem że jest to bardzo czyste jezioro a na jego wschodnim brzegu / południowo-wschodnim/ jest pole namiotowe / słyszałem ale bez pewności/.Czy ktoś ma w tym temacie jakieś konkretne wiadomości? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Ja byłem  w tym roku w maju nad jeziorem Siecino ale stacjonowaliśmy gdzie indziej , objechaliśmy na rowerach całe jezioro i przejeżdżaliśmy rowerami przez Ekoeden i Island Camp , do Ekolandu nie zajechaliśmy.  Klimaty typowych ośrodków z lat 80 , w Ekoedenie w pierwszej lini od jeziora kilka przyczep całorocznych , raczej są to typowe ośrodki z pokojami i domkami a przyczepy "przy okazji" .

za to z czystym sumieniem mogę polecić miejscówkę do której trafiliśmy:

https://goo.gl/maps/tRexDH6vRVu54hTU9

rewelacyjne domowe jedzenie, malownicze położenie , bezpieczna plaża (choć w sezonie pewnie będzie tłoczno) nam się podobało

 

DJI_0095_resized.JPG

20190430_171656_resized.jpg

20190430_174205_resized.jpg

20190430_182345_resized.jpg

20190502_205424_resized.jpg

DJI_0083_resized.JPG

DJI_0098_resized.JPG

DJI_0100_resized.JPG

DJI_0130_resized.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Suzu za wiadomość i fotki.Mam rozumieć że cały ten teren objęty fotkami należy do rancza i wzdłuż linii brzegowej mozna ustawiać przyczepy? A jak jest z natryskami i toaletami? Czy są zlokalizowane w budynku głównym czy gdzieś bliżej pola namiotowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się cały ten teren należy do rancza i można ustawiać przyczepy wzdłuż linii brzegowej (my staliśmy przy samym jeziorze) jednak cześć parceli w pierwszej linii jest wynajmowana na cały sezon i w sezonie na pewno będą zajęte.  W dalszej części pola dalej od budynku sanitarnego ponoć można stanąć nad samym jeziorem ale nie wiem czy są tam media, musiał byś zapytać właściciela. Sanitariaty i natryski są bezpośrednio na polu są też zewnętrzne natryski z których możesz skorzystać po kąpieli w jeziorze , choć woda w jeziorze była bardzo czysta. Co do stanu węzła sanitarnego się nie wypowiem, bowiem nie korzystaliśmy, na stanowisku mieliśmy przyłącze wody i korzystaliśmy tylko z łazienki w przyczepie. Korzystaliśmy za to  z sanitariatów w budynku gdzie jest restauracja, było czysto , było mydło papier i ręczniki papierowe.

Jeśli , zabieracie rowery polecam trasę rowerową śladem dawnej linii kolejowej Złocieniec - Połczyn Zdrój , dla nas rewelacja :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu jeździłem nad jezioro Komorze do ośrodka WPG http://www.wpg.com.pl/o-firmie/galeria-2/turystyka/komorze-osrodek/ .

Jezioro w strefie ciszy: brak ruchu motorowodnego, jedynie łódeczki na wiosła i kajaki :-). Duże i czyste. Do nurkowania, pływania, wędkowania SUPER !!!. O świcie, rano orły krążące nad ośrodkiem i jeziorem.

Ośrodek znalazłem przypadkiem. Nie reklamowany, nie widoczny z żadnych dróg. Trzeba było jechać kawałek lasem, potem łąkami aby dotrzeć na miejsce. Co roku ta sama ekipa wspaniałych ludzi.

WPG sprzedało ośrodek, nie wiem co się teraz tam dzieje, to były czasy wyjazdów z namiotem ale z przyczepami też tam przyjeżdżali.

Uwielbiam Pojezierze Drawskie, to drugie Mazury ale nie tak zadeptane przez turystów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, mundek28 napisał:

Dzięki za wiadomości.Co do ośrodka nad jeziorem Komorze to dwa lata temu był zamknięty na trzy spusty ale w tym roku rowerkiem odwiedzę to miejsce.

To bardzo proszę daj znać co tam słychać i widać.

Pozdrawiam i udanego wypoczynku życzę ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.