Skocz do zawartości

budowa przyczepy kempingowej


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkichtn24camping.gif jestem tu nowy ale bardzo fascynuje mnie temat caravaningu jestem zdecydowany na budowę przyczepy od podstaw i poszukuję troszkę informacji na ten temat. Dysponuję odpowiednim zapleczem do stworzenia takiego projektu (warsztat, zaplecze, doświadczenie i możliwości mechaniczne,lakiernicze i stolarskie) ale potrzebuję troszkę informacji na temat samej konstrukcji, szkieletu wykończenia zewnętrznego (materiały, konstrukcja, łączenia)jeżeli ktoś może mi podesłać jakieś linki i informację będę wdzięczny.

pozdrawiam

Wojtas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkichtn24camping.gif jestem tu nowy ale bardzo fascynuje mnie temat caravaningu jestem zdecydowany na budowę przyczepy od podstaw i poszukuję troszkę informacji na ten temat. Dysponuję odpowiednim zapleczem do stworzenia takiego projektu (warsztat, zaplecze, doświadczenie i możliwości mechaniczne,lakiernicze i stolarskie) ale potrzebuję troszkę informacji na temat samej konstrukcji, szkieletu wykończenia zewnętrznego (materiały, konstrukcja, łączenia)jeżeli ktoś może mi podesłać jakieś linki i informację będę wdzięczny.

pozdrawiam

Wojtas

 

to raczej wystarczy wziąć laptopa na kolana i spędzić sobotę i niedzielę na lekturze forum...

potem można zacząć budować i ewentualnie się pytać, a jak mało to dalej poczytać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to raczej wystarczy wziąć laptopa na kolana i spędzić sobotę i niedzielę na lekturze forum...

potem można zacząć budować i ewentualnie się pytać, a jak mało to dalej poczytać:)

 

To właśnie robię tylko szukam kogoś kto już z tym walkę rozpoczął i ma jakieś informację którymi może się podzielić.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To właśnie robię tylko szukam kogoś kto już z tym walkę rozpoczął i ma jakieś informację którymi może się podzielić.

Pozdrawiam

 

Witaj tu masz wszystko w pigułce

http://forum.karawan...prawie-od-zera/

 

i tu podobny temat o budowie od zera

http://forum.karawan...post__p__270897

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj tu masz wszystko w pigułce

http://forum.karawan...prawie-od-zera/

 

i tu podobny temat o budowie od zera

http://forum.karawan...post__p__270897

 

Witam,

Dzięki zagłębiam się w lekturę będę informował o dalszych krokach w stawianiu dzieła na koła

Pozdrawiam

Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś info czekam wszystko jest istotne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzięki zagłębiam się w lekturę będę informował o dalszych krokach w stawianiu dzieła na koła

Pozdrawiam

Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś info czekam wszystko jest istotne

 

czekamy na relację..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,Panowie jeszcze jedno pytanie? za dodatkowe informacje dziękuję bardzo są pomocne i wiele podpowiadająIThankYou.gifmoje pytanie dotyczy tematu rejestracji nowo zbudowanej przyczepy? Nie wiem jeszcze jako SAM? czy i co i jakie kroki są potrzebne może ktoś ma już takie doświadczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obejrzyj sobie

 

Witam,

Dziękuję za filmik w dużym skrócie ale można wyłapać wiele ciekawych i pomocnych informacji. na razie wszystko chłonę. Dzisiaj prześwietliłem swoją przyczepkę i zapłakałembeksa.gif na zimę ją ściągam na warsztat i do roboty bo wygląda tragicznie to tylko jedno foto resztę pokaże później.Pracy mnie czeka ale na razie brnę do przodu z uruchomieniem dzieła. W tygodniu załatwiam wszystkie formalności i biore się za tworzenie projektu.

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie to proste...

jak nie ma się ścian ani nic, zrobienie wszystkiego wydaje się banalne

 

Wydaje się proste ale każda informacja jest ważna i warta przemyślenia, widocznie masz jakie skoro uważasz że banalne bow.gif podziel sięhmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz . Budowa od podstaw kiedy: nie liczysz się z kosztami, masz odpowiednie miejsce ,czas, smykałkę i zaplecze narzędziowe to świetna frajda.

Jeśli został bym teraz bez przyczepy w następny weekend zaczął bym budowę własnej konstrukcji od podwozia po dach. Problem w tym że kilku w/w warunków na chwile obecną nie jestem w stanie przeskoczyć. (kasa,czas, zadaszone miejsce) . :(

 

Co do wiedzy , oczekujesz teraz pełnego opisu frontu robót?

Zadawaj pytania a dane Ci będzie zasięgnąć wiedzy.

Zacznij może od tego ile masz zamiar przeznaczyć na budowę .

Podziel się oczekiwaniami jakie ma spełnić Twoja budowla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzisiaj odwiedziłem znajomego spawacza z 30letnim doświadczeniem porozmawialiśmy długo i myślę owocnie o podwoziu i zrobiliśmy pewne ustalenia. zastanawiam się teraz nad doborem odpowiedniego materiału ceowniki (jakie? przekrój) i zawieszenie.

Byłem też WK i tam już wszystko się dowiedziałem na temat rejestracji także spoko wszystko pod kontrolą i da radę to najważniejsze.

Zastanawiam się nad zawieszeniem czy belka czy niezależne zrobić?

Pozdrawiam Wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zawieszeniem czy belka czy niezależne zrobić?

 

Ja bym kupił gotową oś hamowaną - choćby ze względów bezpieczeństwa :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad taka od fiata ducato tylko starszego typu z bębnami, bo tarczowa bardziej są podatne na korozję (wiadomo cepka stoi przez późną jesień zimę i wczesną wiosnę) co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.