Jump to content
pplaw

Opony - co ile wymiana?

Recommended Posts

MagZyg

Witam. Kolego Andzrej7777, rozumiem Twoje rozgoryczenie stanem opon, ale nie wiesz co się z nimi działo i jak je poprzedni użytkownik eksploatował przez 5 lat. Stanowczo nie zgodzę się z Twoim wnioskiem że owe opony po 5 latach jak piszesz "są do kubła". Osobiście posiadam takowe w przyczepach towarowych, kempingowej i ich stan oceniam adekwatnym co do wieku i zużycia. Oczywiście dbam o odpowiednie ciśnienie, eksploatacje i przechowywanie. Może akurat Twoje posiadają wadę fabryczną, ale nie stawiałbym producenta w takim złym świetle.Dodam że mało producentów produkuje w 14 nośność 102/104 C.

IMHO

MagZyg

Andrzej7777

Witam. Kolego Andzrej7777, rozumiem Twoje rozgoryczenie stanem opon

Rozgoryczony nie jestem, jak kupowałem przyczepę to wiedziałem o oponach że są zużyte. Nowe już zamontowane,

ale sam widzisz że opona oponie nie równa i za 400 zł raz na 5 lat chyba nie warto ryzykować.

wiele z tych mikro pęknięć na moich oponach nie rzuca się w oczy, kto z nas ogląda swoje opony w przyczepce ogląda opony przed albo po wakacjach? 

Poza tym opony w przyczepie zwłaszcza jednoosiowej powinny być wzmocnione, na rynku wtórnym opon nie ma ich za wiele a jak są to za dużo bieżnika im nie zostało, niestety producent akurat tej opony nie podaje minimalnej wartości bieżnika.

Dal tych co lubią ryzyko , wczorajszy Wypadek tragiczny niestety.post-20968-0-68556000-1465543803_thumb.jpg

tyle zostało z kamperapost-20968-0-26046900-1465543937_thumb.jpg

TIGERLUNAR

Co się stało.Znasz szczegóły tego wypadku??

Andrzej7777

Na razie nie podali oficjalnie przyczyny, maja tylko zeznania kierowcy ciężarówki, trochę dziwne to bo w tym miejscu jest zwężenie i ograniczenie prędkości do 60 km

Edited by Andrzej7777 (see edit history)

jacek00

Wbił mu się w tył naczepy? Tak to wygląda na zdjęciach

Andrzej7777

na to własnie wygląda z tego zdjęcia zrobionego dronem.

--==SZULER==--

Nic w tym nie ma dziwnego, najechał na tył stojącego pewnie w korku tira. Lub ktoś go tam wpasował. Tylko jak to się ma do 6 letnich opon??

Andrzej7777

w sumie ni jak, ale jak ci w strzeli tak 6 letnia opona to może na robić takiego ambarasu. Zaraz niektórzy napiszą że nowa też może strzelić, ale wiadomo że szanse na szczelnie 6 letniej opony są większe niż takiej nowej nawet z najniższej pułki.

"... No ale mi się to nie przydarzy,niech się martwią ci z naprzeciwka..." ,a potem płacz i rozpacz.

Na drodze nie jesteśmy sami i pożądane opony to nie tylko nasze bezpieczeństwo ,ale także tych z naprzeciwka.

Jarosław69

Zgada się, być może dlatego że łożysko miało już luz albo z a niskie ciśnienie w oponach

Też się zgadza, pewno ze starości, albo może dla tego że za niskie ciśnienie było w oponie.

zdjęcie z bliska proszę bardzo

attachicon.gif20160609_094817.jpg

Dodam że producent daje 2 lata gwarancji na opony no i że są to opony fabrycznie montowane, przynajmniej na skandynawski rynek

Miałem opony tej goownianej  firmy (przepraszam za wyrażenie ale jeszcze mam stres pourazowy) dokładnie z tego rocznika (2010) eksploatowane w latach 2012/2015. Ten sam feler z bieżnikiem.

Przez przypadek uniknąłem tragedii sierpień 2015.

Wyrzuciłem ten szajs i kupiłem coś normalnego-nowego. Nie chcę się tu publicznie wywnętrzać ale jak chcesz rozwiać wątpliwości i cenisz zdrowie ,życie i zestaw na więcej niż 500 złotych to służę bezpośrednią rozmową telefoniczną.