Skocz do zawartości

Opony - co ile wymiana?


pplaw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kolego Andzrej7777, rozumiem Twoje rozgoryczenie stanem opon, ale nie wiesz co się z nimi działo i jak je poprzedni użytkownik eksploatował przez 5 lat. Stanowczo nie zgodzę się z Twoim wnioskiem że owe opony po 5 latach jak piszesz "są do kubła". Osobiście posiadam takowe w przyczepach towarowych, kempingowej i ich stan oceniam adekwatnym co do wieku i zużycia. Oczywiście dbam o odpowiednie ciśnienie, eksploatacje i przechowywanie. Może akurat Twoje posiadają wadę fabryczną, ale nie stawiałbym producenta w takim złym świetle.Dodam że mało producentów produkuje w 14 nośność 102/104 C.

IMHO

MagZyg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 

Witam. Kolego Andzrej7777, rozumiem Twoje rozgoryczenie stanem opon

 

Rozgoryczony nie jestem, jak kupowałem przyczepę to wiedziałem o oponach że są zużyte. Nowe już zamontowane,

ale sam widzisz że opona oponie nie równa i za 400 zł raz na 5 lat chyba nie warto ryzykować.

wiele z tych mikro pęknięć na moich oponach nie rzuca się w oczy, kto z nas ogląda swoje opony w przyczepce ogląda opony przed albo po wakacjach? 

Poza tym opony w przyczepie zwłaszcza jednoosiowej powinny być wzmocnione, na rynku wtórnym opon nie ma ich za wiele a jak są to za dużo bieżnika im nie zostało, niestety producent akurat tej opony nie podaje minimalnej wartości bieżnika.

Dal tych co lubią ryzyko , wczorajszy Wypadek tragiczny niestety.post-20968-0-68556000-1465543803_thumb.jpg

 

tyle zostało z kamperapost-20968-0-26046900-1465543937_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie podali oficjalnie przyczyny, maja tylko zeznania kierowcy ciężarówki, trochę dziwne to bo w tym miejscu jest zwężenie i ograniczenie prędkości do 60 km

Edytowane przez Andrzej7777 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie ni jak, ale jak ci w strzeli tak 6 letnia opona to może na robić takiego ambarasu. Zaraz niektórzy napiszą że nowa też może strzelić, ale wiadomo że szanse na szczelnie 6 letniej opony są większe niż takiej nowej nawet z najniższej pułki.

 

"... No ale mi się to nie przydarzy,niech się martwią ci z naprzeciwka..." ,a potem płacz i rozpacz.

 

Na drodze nie jesteśmy sami i pożądane opony to nie tylko nasze bezpieczeństwo ,ale także tych z naprzeciwka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgada się, być może dlatego że łożysko miało już luz albo z a niskie ciśnienie w oponach

 

 

Też się zgadza, pewno ze starości, albo może dla tego że za niskie ciśnienie było w oponie.

 

zdjęcie z bliska proszę bardzo

 

attachicon.gif20160609_094817.jpg

 

Dodam że producent daje 2 lata gwarancji na opony no i że są to opony fabrycznie montowane, przynajmniej na skandynawski rynek

Miałem opony tej goownianej  firmy (przepraszam za wyrażenie ale jeszcze mam stres pourazowy) dokładnie z tego rocznika (2010) eksploatowane w latach 2012/2015. Ten sam feler z bieżnikiem.

Przez przypadek uniknąłem tragedii sierpień 2015.

Wyrzuciłem ten szajs i kupiłem coś normalnego-nowego. Nie chcę się tu publicznie wywnętrzać ale jak chcesz rozwiać wątpliwości i cenisz zdrowie ,życie i zestaw na więcej niż 500 złotych to służę bezpośrednią rozmową telefoniczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.