Skocz do zawartości

Opony - co ile wymiana?


pplaw

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Data w formie o jakiej pisze MARIOczy poprzedzona jest znacznikiem DOT. Jest na boku opony. Jezeli w nr DOT bedzie litera ozbacza to ze opona jest wyprodukowana przed rokiem 2000 a to niezaleznie od znaczenia liter kwalifikuje ja do natychmiastowej wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

6 lat i wymiana???? 

Czy mógłby ktoś pokazać mi gdzie to jest napisane???

Zadałem pytanie mojemu zaprzyjaźnionemu wulkanizatorowi i on jest odmiennego zdania i składa się na to wiele czynników.

 

:hmm:  :hmm:  :hmm:  :hmm:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 lat jest przyjęte ze względu na dodatkowy TUV w DE uprawniający do jazdy z prędkością do 100km/h. W warunkach tego TUV jest że opona nie może być starsza niż 6 lat + inne oczywiście obostrzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój znajomy wulkanizator uważa ,że na oponach z symbolem C dobrej firmy (czyt.nie polskie) można Śmiało Śmigać 10 lat .Tak na marginesie przy okazji kontroli opon w cepce warto się również zainteresować kołem zapasowym ,u mnie okazało się że wentyl uszkodzony i brak powietrza ! a w przyczepie ,którą wczoraj oglądałem właŚciciel nawet nie wiedział że ma inny rozmiar koła.Oby takie niespodzianki nie ujawniały się w trasie :nono: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój znajomy wulkanizator uważa ,że na oponach z symbolem C dobrej firmy (czyt.nie polskie) można Śmiało Śmigać 10 lat .

Też tak uważam, ale trzeba albo dużo jeździć, albo odciążyc opony podczas długiego postoju np. przez 6-8 miesięcy bo się odkształcą i będą człapać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój znajomy wulkanizator uważa ,że na oponach z symbolem C dobrej firmy (czyt.nie polskie) można Śmiało Śmigać 10 lat .

Łołołoł :hmm: Czyli jeśli założę opony firmy z Francji albo Niemiec albo USA lub też Japonii (bo myślę, że ta czwórka to "dobre firmy") i zostawię je na przyczepie, która przez 10 lat będzie stała na słoneczku, wietrzyku i deszczu/śniegu to znajomy będzie jechał z nią z większą dozą pewności niż na Dębicy/Kormoranie, które stały poza sezonem w garażu a od czasu do czasu były psiknięte jeszcze dodatkowo szprajem do gumy?

Może i nasze opony są trochę niżej jeśli chodzi o osiągi, ale jeśli chodzi o trwałość to naprawdę nie deprecjonowałbym ich aż tak. Chociaż myślę, że 10lat to już takie trochę "livin' on the edge", niezależnie od producenta.

 

Edytka: i zapytaj proszę, jak traktujemy opony Michelina albo GoodYeara z napisem "Made in Poland" albo Dębicę "Made in Germany". 9 lat? 10?

Edytowane przez ekAr (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.