Skocz do zawartości

Warto jechać oglądać?


amee

Rekomendowane odpowiedzi

W pierwszej nie jest wykluczona naprawa tylnej ściany, tym bardziej, że odstają listwy narożnikowe. Mogę się mylić, ale jeżeli narożnik odstaje (proszę zwróć uwagę na lewą stronę - tył) - to tam może być duża wilgoć.

Druga - naprawiana ściana prawa.

A teraz pytanie - czy masz doświadczenie w jeździe z budkami? Pytam, bo mierzysz w dość duże przyczepy. Jakim autkiem planujesz to ciagnąć?

Przy 2+2 proponuję poszukać czegoś w granicach 4-4,5 metra maks. Dla takiej rodzinki - spokojnie wystarczy. Taka moja rada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 219
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A teraz pytanie - czy masz doświadczenie w jeździe z budkami? Pytam, bo mierzysz w dość duże przyczepy. Jakim autkiem planujesz to ciagnąć?

Przy 2+2 proponuję poszukać czegoś w granicach 4-4,5 metra maks. Dla takiej rodzinki - spokojnie wystarczy. Taka moja rada.

Doświadczenia nie mamy, nigdy nie jeździliśmy z przyczepą ale skoro i tak musimy się nauczyć to po co się rozdrabniać:) Wiem, że jak trzeba coś zrobić i człowiek nie umie to najprościej jest się nauczyć:) A skoro po drogach jeździ tak wiele przyczep to nie może być jakoś dramatycznie trudne. Z opla tigry przesiadłam się do bmw 5 - dałam radę, potem do busa - dałam radę, więc z przyczepą też dam. A mąż zawodowo jeździ długim busem i jest mistrzem parkowania :D

Moim marzeniem jest przyczepa duża, przestronna, żebyśmy w razie złej pogody czy gości nie musieli siedzieć jeden na drugim albo jeden przez drugiego przeskakiwać. Ten mniejsze są jak dla mnie klaustrofobiczne.

Dziękuję za cenne uwagi z wczoraj - Burstner nam się bardzo podoba - dostałam więcej zdjęć - dla zainteresowanych wrzuciłam na serwer -

http://gim1.swiebodzin.pl/amee/

nie ma niestety więcej zdjęć łazienki, zaraz podpytam co z nią jest nie tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Moim marzeniem jest przyczepa duża, przestronna, żebyśmy w razie złej pogody czy gości nie musieli siedzieć jeden na drugim albo jeden przez drugiego przeskakiwać. Ten mniejsze są jak dla mnie klaustrofobiczne.

 

 

Słuszna decyzja, może czasami jest ciasno na kempingach i są problemy z ustawieniem budki

ale wygoda w dużej przyczepce jest tego warta.:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Grześ (gfizyk) wypatrzy coś więcej, ale moim zdaniem to zdjęcia w sypialni są robione z mniejszą rozdzielczością. Dlaczego? Patrząc na ścianę za łóżkiem, w narożniku mam wrażenie, że tapeta jest sfalowana, ale przy tej rozdzielczości nie mogę tego zweryfikować. Jest zdjęcie szafki pod zlewem kuchennym. Szafka otwarta i widać do tylnej ścianki. Mam wrażenie, że na tej ścianie jest u dołu jakiś cień. Albo jest to cień, albo zaciek - trzeba by się przyjrzeć bliżej. Zdjęcia zewnętrzne też małej rozdzielczości, zaś szczegół ściany lekko obitej (grad?) w dużej rozdzielczości. Jakoś dziwnie mi to wygląda - skoro te lekkie wgłębienia widać wyraźnie bez powiększania, to po co duża rozdzielczość? W miejscach, gdzie szczegółów trzeba się doszukać - rozdzielczość mała. Albo zdjęcia odchudzane na siłę bez pomyślunku, albo próba ukrycia czegoś. Na pewno przyczepa warta obejrzenia z bliska :-) To oczywiście z mojej perspektywy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 2+2 proponuję poszukać czegoś w granicach 4-4,5 metra maks. Dla takiej rodzinki - spokojnie wystarczy. Taka moja rada.

Kolega gfizyk ma rację .Mam taką przyczepę tylko krótszą o 40 cm ,to porządny sprzęt skromny.gif ,ale mój holownik ( 200KM ) ma z nią naprawdę dużo pracy a omawiana przyczepa jest dłuższa i cięższa od mojejniewiem.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być, że miękka ściana, a może cień :niewiem: ? . Grześ jest fachowcem od lustrowania zdjęć. Widziałem takie coś w jednej budce jak szukałem mojej i jak dotknąłem palcem, to paluch wlazł do środka ściany.

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Edytowane przez DOMINO7 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 2+2 proponuję poszukać czegoś w granicach 4-4,5 metra maks. Dla takiej rodzinki - spokojnie wystarczy. Taka moja rada.

Kolega gfizyk ma rację .Mam taką przyczepę tylko krótszą o 40 cm ,to porządny sprzęt skromny.gif ,ale mój holownik ( 200KM ) ma z nią naprawdę dużo pracy a omawiana przyczepa jest dłuższa i cięższa od mojejniewiem.gif.

 

200 KM i problem z taką przyczepką. :puk:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim marzeniem jest przyczepa duża, przestronna, żebyśmy w razie złej pogody czy gości nie musieli siedzieć jeden na drugim albo jeden przez drugiego przeskakiwać. Ten mniejsze są jak dla mnie klaustrofobiczne.

 

 

Z reguły przyczepy posiadają przedsionki w których toczy się prawdziwe życie kempingowe w razie niepogody a przyczepa to tylko sypialnia. Do rozwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z reguły przyczepy posiadają przedsionki w których toczy się prawdziwe życie kempingowe w razie niepogody a przyczepa to tylko sypialnia. Do rozwagi.

 

Wyobrażasz sobie jechać na objazdówkę i codziennie rozkładać przedsionek :niewiem:

Jeśli ktoś ma możliwość zakupu większej przyczepy i da radę z nią jeździć to całkowicie popieram takie rozwiązanie.

Trzeba tylko uważać by nie przesadzić z wymiarami, tak jak ja to zrobiłem. Mam nowy przedsionek, który rozłożyłem

już trzy razy przez trzy lata. Prawdziwe wieczorne życie kempingowe na kilka osób mogę robić w przyczepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobrażasz sobie jechać na objazdówkę i codziennie rozkładać przedsionek :niewiem:

Jeśli ktoś ma możliwość zakupu większej przyczepy i da radę z nią jeździć to całkowicie popieram takie rozwiązanie.

Dziękuję, bo już przez chwilę myślałam, żeby rzeczywiście szukać mniejszej:)

Jestem z lubuskiego, może orientuje się ktoś gdzie w promilu 100 - 150 km od Świebodzina mogę szukać starszej przyczepy? Narazie jedynie śledzę allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzbrój się w cierpliwość- znalezienie przyczepy w tym zakresie cenowym jest trudne., nie napalaj się... Rozwaga jest bardzo wskazana, aby uniknąć olbrzymich kosztów naprawy. Jeszcze raz poczytaj bardzo uważnie kącik kupującego. I weź sobie go do głowy wbij. Powiem tak: Ja pierwszą przyczepkę kupiłem z 6,5 tysiąca....po tygodniu już wiedziałem co i jak, bo poczytałem forum. Okazało się źle- Koszt naprawy okazał się wielkości 6 tysięcy na początek -to za przednią ścianę, boczne i początkową część podłogi...A jak później wymacałem, to tył też wymagał interwencji...A tak na pierwszy rzut oka nic nie było widać:banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wylocie ze Skwierzyny w kierunku Gorzowa, za mostkiem po lewej stronie Jest plac. Stoi tam dużo przyczep. jedne starsze, inne młodsze. Jednak zauważyłem że raczej są tam w większości duże sztuki. Od 5m w górę. Proponuje zrobić sobotnią wycieczkę. Przejeżdżałem tam ostatnio i widziałem kilka Knausów, Adrie, LMC i Burstnery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to nie najlepszy czas na kupowanie przyczepy. Niestety o tej porze roku emocje biorą górę, a sprzedawcy

wciskają wszystko co zdążyło się wywietrzyć. Na jesieni można podejść do tematu bez emocji.Wtedy tydzień, czy dwa

zwłoki w zakupie przyczepy, już nie gra roli.

Edytowane przez przemek70 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to nie najlepszy czas na kupowanie przyczepy. Niestety o tej porze roku emocje biorą górę, a sprzedawcy

wciskają wszystko co zdążyło się wywietrzyć. Na jesieni można podejść do tematu bez emocji.Wtedy tydzień, czy dwa

zwłoki w zakupie przyczepy, już nie gra roli.

 

to fakt, ale wszystko jest do opanowania :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.