Skocz do zawartości

Warto jechać oglądać?


amee

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to nie najlepszy czas na kupowanie przyczepy. Niestety o tej porze roku emocje biorą górę, a sprzedawcy

wciskają wszystko co zdążyło się wywietrzyć. Na jesieni można podejść do tematu bez emocji.Wtedy tydzień, czy dwa

zwłoki w zakupie przyczepy, już nie gra roli.

Rzeczywiście i zdaję sobie z tego sprawę, ale wakacyjny wyjazd 4 osób na tydzień nad polskie morze pochłonie niemal połowę budżetu jaki mamy przeznaczony na przyczepę. Więc nie opłaca nam się czekanie. Mogliśmy pomyśleć o zakupie wcześniej, prawdę mówiąc z zamiarem nosimy się już od 3 lat, ale zawsze były jakieś "ale" - a to dziecko za małe, a to samochód nie taki. Teraz dzieciaki w wieku odpowiednim na integrację ze społecznością kempingową, my też to lubimy więc zdecydowaliśmy. I nie mogę się już doczekać kiedy przyczepa będzie już stała pod domem i czekała na pierwszy wyjazd. Fakt - jesteśmy napaleni na zakup ale poradnik kupującego przeczytałam dokładnie, zrobiłam sobie notatki i z nimi pojadę oglądać. Nie zmienia to jednak faktu, że będąc laikiem w tym temacie oglądanie może się nie na wiele zdać, będę oczywiście zaglądać i macać ale obawy mam ogromne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 219
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Rzeczywiście i zdaję sobie z tego sprawę, ale wakacyjny wyjazd 4 osób na tydzień nad polskie morze pochłonie niemal połowę budżetu jaki mamy przeznaczony na przyczepę. Więc nie opłaca nam się czekanie. Mogliśmy pomyśleć o zakupie wcześniej, prawdę mówiąc z zamiarem nosimy się już od 3 lat, ale zawsze były jakieś "ale" - a to dziecko za małe, a to samochód nie taki. Teraz dzieciaki w wieku odpowiednim na integrację ze społecznością kempingową, my też to lubimy więc zdecydowaliśmy. I nie mogę się już doczekać kiedy przyczepa będzie już stała pod domem i czekała na pierwszy wyjazd. Fakt - jesteśmy napaleni na zakup ale poradnik kupującego przeczytałam dokładnie, zrobiłam sobie notatki i z nimi pojadę oglądać. Nie zmienia to jednak faktu, że będąc laikiem w tym temacie oglądanie może się nie na wiele zdać, będę oczywiście zaglądać i macać ale obawy mam ogromne.

 

sytuacja opisana pasuje do wielu, wielu z Nas...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ugniataj przyczepę z zewnątrz- szczególnie we wszystkich rogach- górnych i dolnych, jak i pod oknami i przy nadkolach, jeśli blacha będzie się uginać, to jest źle... Podobnie w środku! Wszystko musi być sztywne i stabilne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/knaus-sudwind-435-i2389202360.html

 

pojawiła się właśnie na allegro - poproszę o wstępną ocenę, czy listwa pod reniferkiem ma tak wyglądać? Czekam na więcej zdjęć.

czekam też na więcej zdjęć 6 metrówki buerstner, ona jest jak narazie moim typem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

http://allegro.pl/kn...2389202360.html

 

pojawiła się właśnie na allegro - poproszę o wstępną ocenę, czy listwa pod reniferkiem ma tak wyglądać? Czekam na więcej zdjęć.

czekam też na więcej zdjęć 6 metrówki buerstner, ona jest jak narazie moim typem:)

 

to pod tym reniferkiem to jakaś dodatkowa listwa. Mnie zastanawia co innego, czy ona nie służyła jako mieszkanie dla stróża, ew kogoś komu potrzeba baaaardzo dużo kluczy na zawieszkach. Patrz zdjęcie boku szafki kuchennej. Po czymś takim, osobiście miałbym opory co do zakupu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie chcesz się "nadziać" na trefną przyczepę oraz chcesz uniknąć robienia setek kilometrów w poszukiwaniach, podchodź z dystansem do ogłoszeń "okazji". Najtańsza z danego roku (wśród oferowanych), najtańsza danej wielkości, najtańsza danej marki. Choćby nie wiem jak się starać, z jakiegoś powodu ta przyczepa będzie tańsza od reszty, a nikt wartościowego towaru za pół-darmo nie odda. Takie jest moje zdanie, i moja rada. (również w firmie w której pracuję, tej samej wielkości, w podobnym roczniku i układzie wnętrza przyczepy są w różnych cenach - z czegoś się to bierze). Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/kn...2389202360.html

 

pojawiła się właśnie na allegro - poproszę o wstępną ocenę, czy listwa pod reniferkiem ma tak wyglądać? Czekam na więcej zdjęć.

czekam też na więcej zdjęć 6 metrówki buerstner, ona jest jak narazie moim typem:)

 

ta ilość kluchy niezbyt dobrze wróży, stróżówka? pod gołym niebem w jednym miejscu,

po zdjęciu widać że urządzona nie do wyjazdów tylko do stania w miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Rosolez, a po czym poznajesz, że urządzona jest do "stacjonowania", a nie do jazdy?

 

- wieszaczki na klucze,

- dodatkowa kratka do lodówki, podczas dużej ilości jazdy turystycznych, tyle dziur wywali ścianę na zewnątrz.

 

poza tym są dodatkowe "upiększenia" na przedniej ścianie i tylnej ścianie w postaci ramek do tabliczek. Może były to numerki/cyferki. Nikt ko jeździ nie umieszcza takich elementów. Luzem stojąca doniczka z kwiatkiem, oraz lampka nocna. Aha, miotełka na sznureczku. Chować te rzeczy na czas przejazdu, a później je wyciągać...wątpliwe.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasza nowa Koleżanko - przede wszystkim - pośpiech jest złym, wręcz bardzo złym doradcą.

Knaus dla mnie też jest podejrzany. Listewka pod przednią bakistą - raczej nieoryginalna, Na górę Tomek zwrócił uwagę. Dodatkowo blacha pod przednią bakistą ma inny kolor. Cień? A może wymiana? - Nie wiem.

Dodatkowo (znów) proponuję pod lupę wziąć okno dachowe. Obawiam się, że wokół niego - w rogach - jest odbarwienie. Może oznaczać wilgoć.

Listwa pod tylnym prawym oknem - nie jest oryginalna.

Niestety wokół okna dachowego w łazience też coś kolorków sufit nabrał.

 

A w temacie budki poprzedniej - fakt - pod łóżkiem coś jest "nieteges" podobnie w szafce kuchennej. I ten tylny narożnik. Dodatkowo z lewej strony przedniego okna (od środka) - jakaś listewka.

Szukaj dalej. Nie napalaj się, łyknij zimnej wody. Dużo cierpliwości sugeruję i tego życzę. A życzę dobrze :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

 

 

- wieszaczki na klucze,

- dodatkowa kratka do lodówki, podczas dużej ilości jazdy turystycznych, tyle dziur wywali ścianę na zewnątrz.

 

poza tym są dodatkowe "upiększenia" na przedniej ścianie i tylnej ścianie w postaci ramek do tabliczek. Może były to numerki/cyferki. Nikt ko jeździ nie umieszcza takich elementów. Luzem stojąca doniczka z kwiatkiem, oraz lampka nocna. Aha, miotełka na sznureczku. Chować te rzeczy na czas przejazdu, a później je wyciągać...wątpliwe.

 

Pozdrawiam

 

dokładnie - uprzedziłeś mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wylocie ze Skwierzyny w kierunku Gorzowa, za mostkiem po lewej stronie Jest plac. Stoi tam dużo przyczep. jedne starsze, inne młodsze. Jednak zauważyłem że raczej są tam w większości duże sztuki. Od 5m w górę. Proponuje zrobić sobotnią wycieczkę. Przejeżdżałem tam ostatnio i widziałem kilka Knausów, Adrie, LMC i Burstnery.

 

nie warto tam jechać byłem kilka razy przejazdem...stan cepek gorzej niż dostateczny

 

i oczywiście witam Kolezankę z moich okolic :banan:

Edytowane przez dzikusek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/przyczepa-lmc-490p1-przedsionek-zarejestrowana-i2393536128.html

 

a ta? zacieki przy oknie w dachu? układ w środku mi się podoba, dzieciaki każde po swoim łóżku by miało, ja bym się gdzieś zawsze wcisnęła a tata namiotu będzie pilnował:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Amee słuchaj kolegów, na pewno Ci pomogą. Ja zanim kupiłam przyczepkę, to kilka miesięcy na allegro oglądałam. Potem trafiłam tu i Panowie mi pomogli..od kilku tygodni mam budkę.:yay:

 

Tobie też się uda coś znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.